Skončil sedmidenní festival Sziget. 27. ročníku vévodili závěreční Foo Fighters

Sziget je pátým největším festivalem na světě a největším v kontinentální Evropě. Během celého týdne přivítal přes 530 000 lidí z více než 100 zemí světa. Návštěvníci měli možnost vidět na 1 000 umělců, performerů i současných aktivistů. Od Eda Sheerana, Foo Fighters po Dr Jane Goodallovou či Emtithal Mahmoud. Příští ročník festivalu Sziget se bude konat od 5. srpna do 11. srpna 2020.

Sziget 2019 trval od 7. do 13. srpna a jeho program byl naplněn světovými hvězdami. Festival odstartoval beznadějně vyprodaným vystoupením Eda Sheerana, na kterého se do areálu přišlo podívat 95 tisíc lidí. Závěrečný den patřil legendárním  Foo Fighters. V průběhu celého festivalu zde koncertovali Macklemore, Post Malone, Florence and The Machine, The National, Twenty One Pilots, Martin Garrix, Years and Years, The 1975  a stovky dalších.

V letošním roce kladli organizátoři důraz na iniciativu Love Revolution, jež reprezentuje hodnoty Szigetu. Heslem je: „Síla rozmanitosti nás spojuje a společně můžeme udělat svět lepším místem pro život." Každý den vystoupila na hlavním pódiu osobnost reprezentující určitý tématický segment. Hosty byly anglická bioložka Jane Goodallová (mírová vyslankyně při OSN a environmentální aktivistka), Emtithal Mahmoud (básnířka, aktivistka a amabasadorka dobré vůle při UNHCR) a Al Gore (bývalý viceprezident USA a zakladatel organizace Climate Reality Project), který své myšlenky sdílel prostřednictvím videa.


Festival Sziget zakončil ohňostroj, ježbyl součástí závěrečnéskladby mimořádně silného koncertu legendární rockové kapely Foo Fighters. Neuvěřitelně emotivní vystoupení vygradovalo vprůběhu poslední písně Everlong. Frontman Dave Grohl pozval na pódium nadšeného fanouška na vozíku, kterého nespočet rukou držel vprůběhu koncertu nad hlavami téměř stotisícového davu. Následně mu nabídl jednu ze svých kytar pro nejklasičtější rockové ukončení celého koncertu, rozbití nástroje o pódium.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna
25.02.

Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna

Kočovný muzikant Rocky Leon ovládá nejen kytaru a ukulele, ale osvojil si i práci s loopovými přístoji, které...


Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna
25.02.

Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna

Rocková zpěvačka, herečka a multi-instrumentalistka Suzi Quatro se ve čtvrtek 27. února představí v brněnském...


Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun
25.02.

Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun

Další z nekonečné řady koncertních večírků ve známém berounském rockáči měl v pátek 21. února...


Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.
24.02.

Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.

Světlo do tmy je název nové desky Michala Hrůzy a jeho kapely. Titulní skladba, ke které už zpěvák představil videoklip, dala...


Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs
24.02.

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Za necelé dva týdny vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) nositele výročních cen Český lev....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Návštěva z vesmíru
25.02.

Návštěva z vesmíru

» CheckPoint

Páté studiové album kapely CheckPoint Návštěva z vesmíru vychází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru