Rune Herholdt a jeho splněný sen

Říká se, že sny se splní, pokud jim věříte a jste ochotni tvrdě pracovat na jejich splnění. Dánský zpěvák Rune Herhodt již dlouho snil o tom, že do České republiky přiveze kapelu The Gospel Brothers. Sám již v ČR, a zvlášť v Brně, už byl čtyřikrát, ale přivézt své spoluhráče se mu dosud nepodařilo. Nyní nastal čas, aby se jeho sen konečně stal skutečností.

Brněnská gospelová komunita je silná a úzce spjatá, všichni měli radost, že se Rune opět vrátil a tentokrát ne sám. Spolu s ním dorazil Jimmi Bech (bicí), Stephen Nørrelykke (klávesy) a Bjørn Petersen (baskytara). Charismatický Rune má neuvěřitelnou schopnost získat si lidi, vtáhnout je do celého koncertu, takže si nepřipadáte jen jako někdo, kdo se přišel podívat a zazpívat si, ale jako nedílná součást celého večera. Gospely Vám radost a energii dají i tak, ale v tomhle případě je to ještě něco navíc. Vše začalo zpíváním v brněnských ulicích s cílem pozvat kolemjdoucí na večerní koncert. Počasí se celý den netvářilo příliš vlídně, ale jakmile zazněla první píseň, přestalo pršet. A po přesunu do klubu začalo znovu. Někteří tvrdili, že jde o Boží vůli. Zmíněné pouliční hraní slibovalo jedinečný zážitek, o který není nouze, kdykoliv Rune Herholdt přijede do Brna.

 Klub se večer zaplnil, atmosféra byla příjemná a srdečná, připomínající větší obývací pokoj. Rune měl naprostou kontrolu jak nad tím, co se dělo na pódiu, tak nad přítomnými diváky, kteří soustředěně poslouchali každé slovo, zpívali, aniž by je někdo musel nutit. Při pohledu na Runeho Vás napadne, že se možná minul povoláním a není pochyb o tom, že pokud by se rozhodl stát se kazatelem místo zpěvákem, okamžitě by měl mnoho následovníků. Většina písní, která na koncertě zazněla, pocházela z alba The Gospel Brothers People Get Ready, ale došlo i na některé jiné. Jedním z vrcholů večera byla píseň Why can't I let go, kterou Rune složil sám a přítomní měli možnost ho vidět hrát na kytaru. Všechno hezké jednou končí a i tady došlo na poslední píseň I won't go back, kterou mnozí přítomní znají z loňské víkendové dílny zakončené velkým koncertem v Semilassu. Celý večer byl nabitý emocemi všeho druhu a všichni doufají, že Rune Herholdt zase brzy přijede.

Foto: Glena Rauerová
GALERIE

Související obsah:

» Fenomenální Rune Herholdt opět roztančil i dojal Brno   (Jana Vondrušová, 18. 10. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jaké Otázky si klade Lucie Redlová?
22.02.

Jaké Otázky si klade Lucie Redlová?

Právě dnes, tedy 22. února, vydává písničkářka a multiinstrumentalistka Lucie Redlová nové třípísňové...


Diamantová magie Emeli Sandé
21.02.

Diamantová magie Emeli Sandé

Emeli Sandé, vítězka Brit Awards a nejlepší britská umělkyně roku 2017, se ve své české premiéře...


Řada novinek u Tomáše Kluse – deska, turné, filharmonie
21.02.

Řada novinek u Tomáše Kluse – deska, turné, filharmonie

Po úspěšném podzimním Recyklus tour si Tomáš Klus a jeho Cílová skupina chvíli orazili a už jsou zase v plné síle...


Caro Emerald přivezla do Prahy svůj exotický ostrov
21.02.

Caro Emerald přivezla do Prahy svůj exotický ostrov

Prostory pražského Fora Karlín se 19. února 2018 proměnily v tropický ostrov. To specifický fenomén...


Du-Chanson propojuje pestrou hudbu s verši slavných básníků
21.02.

Du-Chanson propojuje pestrou hudbu s verši slavných básníků

Du-Chanson je název velice zajímavého česko-slovinského hudebního projektu, který se věnuje autorským písním...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pointa
22.02.

Pointa

» Holter

Pointa je název debutového alba kapely Holter, které vyškovská skupina vydala na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru