Rune Herholdt a jeho splněný sen

Říká se, že sny se splní, pokud jim věříte a jste ochotni tvrdě pracovat na jejich splnění. Dánský zpěvák Rune Herhodt již dlouho snil o tom, že do České republiky přiveze kapelu The Gospel Brothers. Sám již v ČR, a zvlášť v Brně, už byl čtyřikrát, ale přivézt své spoluhráče se mu dosud nepodařilo. Nyní nastal čas, aby se jeho sen konečně stal skutečností.

Brněnská gospelová komunita je silná a úzce spjatá, všichni měli radost, že se Rune opět vrátil a tentokrát ne sám. Spolu s ním dorazil Jimmi Bech (bicí), Stephen Nørrelykke (klávesy) a Bjørn Petersen (baskytara). Charismatický Rune má neuvěřitelnou schopnost získat si lidi, vtáhnout je do celého koncertu, takže si nepřipadáte jen jako někdo, kdo se přišel podívat a zazpívat si, ale jako nedílná součást celého večera. Gospely Vám radost a energii dají i tak, ale v tomhle případě je to ještě něco navíc. Vše začalo zpíváním v brněnských ulicích s cílem pozvat kolemjdoucí na večerní koncert. Počasí se celý den netvářilo příliš vlídně, ale jakmile zazněla první píseň, přestalo pršet. A po přesunu do klubu začalo znovu. Někteří tvrdili, že jde o Boží vůli. Zmíněné pouliční hraní slibovalo jedinečný zážitek, o který není nouze, kdykoliv Rune Herholdt přijede do Brna.

 Klub se večer zaplnil, atmosféra byla příjemná a srdečná, připomínající větší obývací pokoj. Rune měl naprostou kontrolu jak nad tím, co se dělo na pódiu, tak nad přítomnými diváky, kteří soustředěně poslouchali každé slovo, zpívali, aniž by je někdo musel nutit. Při pohledu na Runeho Vás napadne, že se možná minul povoláním a není pochyb o tom, že pokud by se rozhodl stát se kazatelem místo zpěvákem, okamžitě by měl mnoho následovníků. Většina písní, která na koncertě zazněla, pocházela z alba The Gospel Brothers People Get Ready, ale došlo i na některé jiné. Jedním z vrcholů večera byla píseň Why can't I let go, kterou Rune složil sám a přítomní měli možnost ho vidět hrát na kytaru. Všechno hezké jednou končí a i tady došlo na poslední píseň I won't go back, kterou mnozí přítomní znají z loňské víkendové dílny zakončené velkým koncertem v Semilassu. Celý večer byl nabitý emocemi všeho druhu a všichni doufají, že Rune Herholdt zase brzy přijede.

Foto: Glena Rauerová
GALERIE

Související obsah:

» Fenomenální Rune Herholdt opět roztančil i dojal Brno   (Jana Vondrušová, 18. 10. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Natalie Imbruglia zahraje v Čechách své hity i covery
26.09.

Natalie Imbruglia zahraje v Čechách své hity i covery

Kdo by neznal hity jako Torn, Big Mistake, Smoke, That Day, Wrong Impression nebo Shiver? Australská zpěvačka, skladatelka,...


Faust otevřel novou sezónu RockOpery
25.09.

Faust otevřel novou sezónu RockOpery

RockOpera vstoupila do nové sezony. Téměř do posledního místa vyprodané představení Milana Steigerwalda...


Poletíme? si skladby na chystané album prověří na koncertech
25.09.

Poletíme? si skladby na chystané album prověří na koncertech

V narvaném Clubkině v Černošicích odstartovala v pátek 22. září kapela Poletíme? své POLETÍME...


Na svém prvním klipu si dali InnerSphere hodně záležet
25.09.

Na svém prvním klipu si dali InnerSphere hodně záležet

Plzeňská kapela InnerSphere, která již dva roky hraje melodický deathmetal, právě zveřejnila videoklip ke skladbě Black...


UDG, Radečci a Pokáč budou na společném turné bojovat o fanoušky
24.09.

UDG, Radečci a Pokáč budou na společném turné bojovat o fanoušky

Ústecká továrna na hity UDG, jeseničtí pohodáři O5 a Radeček a folkový bavič Pokáč budou společně od října do prosince...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Heavy Fire
18.09.

Heavy Fire

» Black Star Riders

Ricky Warwick, Scott Gorham a Black Star Riders jsou zpět s novým albem 'Heavy...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru