Fenomenální Rune Herholdt opět roztančil i dojal Brno

Brněnské gospelové dny, které organizuje Brno Gospel Choir pod vedením Zuzany Petlanové, se již staly tradicí. Součástí této akce bývá koncert Gospel pro všechny v kostele Svaté Rodiny na Grohově ulici, kam může přijít každý,kdo má tuhle muziku rád a zazpívat si. Nezáleží na tom, jestli jste věřící nebo ne, jde jen o to, jestli rádi zpíváte. Stejně jako tento koncert je tradiční součástí BGD víkendová gospelová dílna pod vedením zkušených lektorů. Ani letošní rok nebyl výjimkou a dílnu vedl zkušený dánský dirigent Rune Herholdt, který dorazil do Brna již potřetí. Doma vede úspěšný gospelový sbor a je také součástí swingového pánského seskupení Gospel Brothers. Svým temperamentem dokáže strhnout úplně každého, na koncertě se lidem rozdá, máte pocit, že nemůže bez kontaktu s lidmi být. Sálá z něj charisma, rozdává úsměvy na všechny strany, jakmile ho jednou zažijete naživo, zůstane to ve vás napořád.

Není žádným překvapením, že dílna byla rychle naplněna a každý se těšil na skvěle strávený čas v báječné společnosti. Zkušenosti s gospelem nejsou podmínkou účasti, stačí láska ke zpěvu a skvělý zážitek je zaručený. Když přijdete na tuhle akci poprvé, můžete mít pocit, že to přece nemůžete zvládnout, ale už prvních pár minut vás vyvede z omylu. Atmosféra je přátelská, všichni se usmívají a mají radost ze společného sdílení.
 První den na Runeho příjezd čekalo o něco déle, ale to vůbec nevadilo, stojí to za to a jak i on sám řekl později na závěrečném večeru „každá minuta strávená na cestě sem se vyplatila". Účastníci dílny se během víkendu naučili 6 písní včetně skladby Pride (In the name of love), známé v podání kapely U2. Rune pravidelně na workshopy zařazuje popovou píseň v gospelové úpravě a letošní výběr určitě potěšil nejen zpěváky, ale i publikum. Letošní dílna byla výjimečná i účastí sboristů z Dánska, bylo skvělé dozvědět se něco nového a poznat nové lidi. I sám sbormistr byl překvapen, jak jsou účastníci workshopu šikovní a nakonec je naučil ještě jednu píseň, americký tradicionál We shall overcome, který u nás známe jako Jednou budem dál a kterou chtěl Rune naučit publikum na koncertě. Vyslechl si českou verzi a dokonce se na večerní koncert naučil český název skladby. První dny probíhaly zkoušky za doprovodu klavíru v sále Bratrské jednoty baptistů na Smetanově ulici a v neděli pak s celou doprovodnou kapelou v sále Semilassa.

Zpěváci si s publikem navzájem předávali energii a úsměvy

 Před samotným koncertem svolal Rune všechny účastníky dílny, aby prožili společnou chvilku. Vzali se za ruce, Rune se krátce pomodlil, dodal všem energii svým úsměvem a každému bylo jasné, že koncert bude skvělý. Bylo vyprodáno. Na úvod zpíval Brno Gospel Choir, dojal přítomné pomalými skladbami a rozproudil jejich energii těmi temperamentnějšími. Na skladbu Stayed on you  pozvali na jeviště sólistu a hvězdu večera Runeho Herholdta a ten už na pódiu zůstal až do konce. Poté se k němu a členům sboru přidali účastníci víkendové dílny a všichni společně si užívali zaplněného sálu a výborné atmosféry večera, kde vládly úsměvy a souznění. Gospel není jen o hudbě jako takové, ale také o společenství lidí. V úplném závěru odcházeli všichni z pódia za zpěvu I won´t go back, Rune každého objal jako poděkování za dobrou práci, všichni sršeli dobrou náladou a úsměvy.
Zkrátka večer plný energie a emocí, na který budou všichni zúčastnění dlouho vzpomínat.

Foto: Jana Vondrušová a Rune Herholdt
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Londýnská rozlučka charismatického Ira
24.11.

Londýnská rozlučka charismatického Ira

Uznávaný irský písničkář a kytarista J Eoin ví, jak si získat publikum. Strávil téměř třicet let v Londýně,...


„Stáří není pro zbabělce,“ tvrdí v knize Byl jsem dobrej Vladimír Mišík.
24.11.

„Stáří není pro zbabělce,“ tvrdí v knize Byl jsem dobrej Vladimír Mišík.

Recenze knihy: Vladimír Mišík – Byl jsem dobrej Rozsáhlá kniha rozhovorů Byl jsem dobrej rozhodně nepředstavuje...


TATA BOJS OSLAVÍ 30. NAROZENINY NA METRONOME FESTIVALU
24.11.

TATA BOJS OSLAVÍ 30. NAROZENINY NA METRONOME FESTIVALU

Držitelé devíti Andělů i dalších hudebních ocenění a jedna z nejpopulárnějších domácích kapel Tata Bojs...


Bryan Adams odehrál v Česku další skvělý koncert a nešetřil překvapeními
23.11.

Bryan Adams odehrál v Česku další skvělý koncert a nešetřil překvapeními

Stejné turné, stejná země, jen po třinácti měsících jiné město. Je možné říct, že kanadský rocker...


The Prostitutes oznámili ukončení činnosti
23.11.

The Prostitutes oznámili ukončení činnosti

Pražská alternativní rocková formace The Prostitutes po dvanácti letech ukončila činnost. Přestože se v posledních měsících...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Šest křížků
22.11.

Šest křížků

» Černý František

František Černý, charismatický zpěvák, hudebník, skladatel a textař skupiny...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru