Lanugo představí nové písně na speciálních koncertech, v NoDu již zítra

Mezi špičku naší alternativní popové scény patří již několik let skupina Lanugo. Ta aktuálně finalizuje své čtvrté album, které vyjde na podzim pod značkou labelu Tranzistor. Ještě před jeho vydáním šestice muzikantů v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou představí 20. června nové písně z chystaného alba v pražském Experimentálním prostoru NoD. Další zastávkou bude mimo jiné festival Colours of Ostrava nebo filmový a hudební festival Slavonice fest. 

Na konci minulého roku zveřejnilo Lanugo tři nové singly na svém interaktivním webu lanugo.cz, který pro kapelu připravilo designérské duo Ex Lovers. Před několika týdny představili i svůj aktuální klip. Nejnovější singl má název Motýl, a přestože v něm kapela posouvá svůj zvuk do zatím neprozkoumaných vod, zůstává věrná melancholické lince, která tradičně spojuje většinu její tvorby. Video k singlu Lanugo svěřilo do rukou režiséra Pavla Raeva, který spolupracuje s tuzemskou hip-hopovou elitou. Odehrává se v euforickém prostředí diskotéky. 

 „Je to místo barev, lesku a instantního štěstí a dokonale kontrastuje s tím, co se stane, když se člověk ztiší a otočí svou pozornost dovnitř, kde často nic není tak bezstarostný a růžový… možná právě naopak. ‚Hoří, stejně je mi chladno.‘ A právě úhel pohledu je to, co nás na klipu baví," vysvětluje zpěvačka Markéta Foukalová.



Kapela Lanugo bývá často popisována jako multižánrová formace balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Její živá vystoupení přitom nabízejí strhující zážitek, a to především díky skvělým hudebníkům v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou a producentem Viliamem Bérešem.
Foto: Jan Durina
GALERIE

Související obsah:

» Lanugo zve na oslavu svých deseti let   (Jitka Fialková, 08. 06. 2016)
» Předvánoční projekt kapely Lanugo   (Jana Kleinbauerová, 04. 12. 2017)
» LANUGO oslavilo své desáté narozeniny a zraje jako víno   (Karel Souček, 01. 07. 2016)
» Lanugo připravují dvoj-vinyl a vyjíždí na turné   (Jitka Fialková, 17. 02. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Tři Deci #19: Nej alba druhé půlky roku 2025
06.12.

Tři Deci #19: Nej alba druhé půlky roku 2025

Na 19. díl jsme si pro vás připravili rozbor těch nejlepších desek, které vyšly v druhé polovině tohoto...


Metalová legenda Judas Priest zahraje v Ostravě
06.12.

Metalová legenda Judas Priest zahraje v Ostravě

Britská heavymetalová ikona Judas Priest se příští léto vrací do České republiky a vůbec poprvé...


David Koller vydává živé album a hlásí návrat do Fora Karlín
05.12.

David Koller vydává živé album a hlásí návrat do Fora Karlín

Live Forum Karlín 2024 je název nového živého alba Davida Kollera, které zachycuje koncert z prosince...


Of Mice and Men vytáhli fanoušky z hnízd
05.12.

Of Mice and Men vytáhli fanoušky z hnízd

Autorkou reportáže je Marcela Křížová. Byl příjemný nedělní večer posledního...


Let It Roll 2026 představuje první potvrzené interprety
05.12.

Let It Roll 2026 představuje první potvrzené interprety

Festival Let It Roll vstupuje do další kapitoly své globální dominance na poli drum & bass a elektronické...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Něco zůstane
05.12.

Něco zůstane

» Jamaron

Něco zůstane je čtvrté studiové album pražské kapely Jamaron,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta