Fórum Karlín alá magická škola Melanie Martinez

Při minulé návštěvě Prahy sužovala Melanii ošklivá nemoc, letos se k nám už zpěvačka vrátila v plné síle. Natěšeným fanouškům ukázala nejen svůj obrovský talent, ale i velkolepou vizuální show.

Jako první se pražskému publiku představila mladá zpěvačka Naaz, jejíž vystoupení podpořil i skvělý zvuk a oku lahodící barevné nasvícení. Přestože se ocitla v nevděčné pozici předskokana, dostalo se jí pozornosti hodné hvězdy večera. Její zpěv sborově doprovázela celá hala a hned dvakrát se jí podařilo celý Karlín rozsvítit telefony. Nedá se než očekávat, že se k nám Naaz jistě zase brzy vrátí.

Melanie, kterou netrpělivě očekávaly stovky fanoušků inspirovaných její originální vizáží, ovládla pódium před devátou s úvodní písní Wheels On the Bus. A rozhodně se bylo na co dívat. Zpěvačka sehrávala přímo na pódiu i scény z videoklipů za pomoci zkušených tanečníků, pompézních projekcí, tématických rekvizit a výpravných kostýmů. Melanie tak stanula před fanoušky jako loutka, obrovský dort, nebo kroužila po pódiu uvázaná na nemocniční lůžko s písní Nurse's Office, to vše za doprovodu jejího příjemného hlasu. Vybrané písně byly dokonce doplněny o tématickou vůni a ke konci fanoušky zasypala náruč růžových konfet. 

Jedinou nevýhodou byly delší prostoje mezi jednotlivými písničkami se ztemnělým pódiem, které takováhle show vyžadovala - rekvizity se totiž s každou písní měnily a zpěvačka se téměř před každou z nich musela převléct do nových šatů. Tyto pauzy byly většinou vyplněny krátkými videi pojatými jako školní "lekce", které šířily mezi přítomné pozitivní zprávy o sebepřijetí.

Většinu setlistu tvořily písně z nového alba K-12. Ty jsou součástí stejnojmenného filmu a chronologicky na sebe navazují, aby vyprávěly příběh školou povinné Crybaby. Melanie stejné řazení volila i pro živé vystoupení. Jako přídavek pak zazněly oblíbené kusy Mad Hatter a Alphabet Boy a nový, dosud nevydaný Fire Drill.

Melanie Martinez tímto večerem dokázala své pěvecké kvality, talent a nezměrnou míru kreativity. Její jméno stoupá od samých začátků prudce vzhůru a po večerním pondělku je jasné, že se od této nadějné umělkyně ještě dočkáme velkých věcí.

Autorka textu: Karolína Klenková 

Autorka fotografií: Monika JetelováGALERIE

Související obsah:

» Melanie Martinez představí Praze své druhé album   (Karel Souček, 20. 12. 2019)
» Melanie Martinez v Praze!   (Monika Jetelová, 20. 09. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hradecký slunovrat se ve stavu nouze přesouvá na internet
07.04.

Hradecký slunovrat se ve stavu nouze přesouvá na internet

Navzdory koronaviru oblíbený festival Hradecký slunovrat svoji činnost ještě zintenzivnil a přesunul na internet. Zde se se svými...


O Velikonocích na virtuální koncerty či festival
07.04.

O Velikonocích na virtuální koncerty či festival

Máme před sebou další týden nepřející „klasickým" kulturním akcím. Oproti těm předchozím bude výjimečný...


Nezařaditelní Baroness přivezou zlato a šeď do pražského Paláce Akropolis
07.04.

Nezařaditelní Baroness přivezou zlato a šeď do pražského Paláce Akropolis

Americká alternativně metalová kapela Baroness loni v létě vydala svou pátou desku „Gold & Grey” a téměř...


Kapela Jelen během karantény společně se svými fanoušky natočila klip
06.04.

Kapela Jelen během karantény společně se svými fanoušky natočila klip

Koncem března poslala do světa tahle skvělá parta muzikantů klip ke skladbě Jehnědy z alba Vlčí srdce „Bylo nám...


„Táta spíš naznačoval, ať se živím něčím jiným,“ říká Markéta Zdeňková.
06.04.

„Táta spíš naznačoval, ať se živím něčím jiným,“ říká Markéta Zdeňková.

Skupina MarZ v čele se zpěvačkou Markétou Zdeňkovou vydává eponymní album plné silných příběhů....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru