Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení jubilejního 25. ročníku známe první kapely pro rok 2020. Nutno dodat, že organizátoři začali výčet kapel s tou možná největší hvězdou celé festivalové historie. Příští rok v Hradci Králové vystoupí americká punková ikona Green Day, dále Fall Out Boy, Weezer, Dope D.O.D. nebo Skynd.

Americkou kapelu Green Day snad není třeba představovat. Letos oslavili Kristova léta a příští rok se chystá vydání třináctého studiového alba "Father Of All Motherfuckers". Na podporu tohoto alba je naplánované Hella Mega Tour, v rámci kterého přijedou i na festival Rock for People. Kapela, která spolu s např. The Offspring nebo Bad Religion platí za největší průkopníky punk rocku, stále patří mezi ty nejžádanější na světě a stejně tak i pro tuzemský festival. Kapela, o které magazín Rolling Stone napsal, že díky jejich vlivu vzniklo nejvíc kapel v Americe, bude patřit mezi největší lákadlo festivalu. Green Day si zkrátka nespletete s nikým jiným a ať už jste jim propadli v mládí nebo jste jim přišli na chuť až později, není pochyb o tom, že se bude jednat o nezapomenutelnou jízdu.


Zdárně sekundovat jim budou rockeři Fall Out Boy, kteří rovněž patří mezi ty největší americké hvězdy. Pro tuzemské publikum bude jejich jméno jistě fungovat jako rudý hadr zejména protože během osmnácti let existence v České republice ještě nikdy nevystupovali. To se příští rok změní a čtveřice si odbude svoji českou premiéru na festivalu Rock for People. V roce 2018 jim vyšla sedmá studiovka "Mania" a ačkoliv nejsou tak plodní a významní jako zmínění Green Day, svoji nesmazatelnou stopu si vytvořili kombinací výborné muziky, charakteristického hlasu i nápaditých videoklipů.


Vůbec poprvé u nás vystoupí i američtí Weezer, kteří také patří mezi ty nejpopulárnější a neznámnější kapely na poli alternativního rocku. Za sedmadvacet let stihli nahrát dvanáct studiových alb a přestože neudělali tak velkou díru do světa jako kapely výše, jistě jste o nich už slyšeli. Těžte se na bezstarostný rock plný houpavých rytmů.

K ulovení této trojice, tedy celé sestavy zmíněného Hella Mega Tour přistoupili organizátoři i ke změně termínu festivalu. Netradičně Rock for People proběhne o dva týdny dříve než je zvykem, a to 18. - 20. června 2020 v Hradci Králové.

Dalšími potvrzenými kapelami jsou holandští rapoví Dope D.O.D., australské electronic-industriální duo Skynd nebo tuzemská stálice John Wolfhooker.

Předprodej lístků začíná v pátek 20. října 2019 na oficiálních stránkách festivalu.

Související obsah:

» Rock for People 2019: Den první   (David Malý, 09. 07. 2019)
» Rock for People 2019: Den druhý   (David Malý, 10. 07. 2019)
» Rock for People 2019: Den třetí   (David Malý, 11. 07. 2019)
» Bring Me the Horizon na festivalu Rock for People   (David Malý, 09. 07. 2019)
» In Flames na festivalu Rock for People   (David Malý, 10. 07. 2019)
» Franz Ferdinand na festivalu Rock for People   (David Malý, 11. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru