Alkehol křtil Do bezvědomí a byla to jízda králů

Jako vždy legrační Lukáš Pavlásek, svlečené fanynky, rozdováděný Tonda Rauer a nadšené publikum oslavující každou píseň popíjením zlatavého moku. Takový byl (podle očekávání) křest nového alba Do bezvědomí pubrockové jednotky Alkehol v pražském klubu Vagon.

O albu Do bezvědomí

Doufám, že to máte někdo naposlouchaný a nebudete koukat, co se to děje!", obával se nejdříve trochu zpěvák a kytarista Ota Hereš. Jenže narvaný Vagon už evidentně čtrnáctou řadovku nastahoval, takže se při zahraných novinkách To bude rána, Jízda králů, Štamgasti a (koneckonců i) Svatej grál spokojeně vlnil a chvílemi dokonce i sborově zpíval.

Lukáš Pavlásek v akci

Ještě větší nadšení u obecenstva vzbudila účast komika Lukáše Pavláska, kmotra desky. „Alkehol znám už od sedmé třídy, video s textem ´Když už mě to doma nebaví, a to je skoro každej den´ se mi tenkrát moc líbilo", přiznal a cédéčko stylově polil pivem. Kapele, která je podle něj „díky dvěma stům písní na jedno téma světovým unikátem", pak popřál „dalších padesát let a desek."

Úplné třeštění však spouštěly jednotlivé prověřené hitovky z dějin souboru. Zahájily ho čtyři kousky tolik si podobné, že by mohly být zahrány jako jeden set, Hospodo nalejvej, O chlastu, Vypít se a S chlastem se nesmíš srát. A následovaly další: roztančený Pivečko mý, upřímný Pijeme s láskou, publikem zpívané Už se to vaří a peče, bubeníkem Melmusem provedené Skérujem se.

Sličné fanynky v akci

Hotové peklo ovšem nastalo v závěrečné části, kdy skupina spustila nářez V pátek k večeru, diskotékovou odrhovačku Nonstop, kultovní Buráky s Travičkou zelenou, (doslova) hymny Na zdraví a Na Slamníku. Když se na podporu cajdáku Pivo dělá hezká těla na popud Toníčka, který se ostatně staral svým ksichtěním a poskakováním o většinu zábavy, celá kapela svlékla do půlky těla, fanoušci a hlavně fanynky v kotli neváhali a napodobili ji. Herešova radost v tu chvíli nebrala konce.


Zpěvák a kytarista Ota Hereš o desce Do bezvědomí i jejím křtu:

Hudební knihovna: Jak je těžké po dvaceti letech vydat čtrnáctou řadovku na stejné téma?

Ota Hereš: Překvapivě to není moc složité. Nevím, jestli po těch dvaceti letech, co existujeme, máme nějaký mustr na tvorbu písniček, ale prostě z nás pořád padají. Každého jeden a půl roku, což je taková naše frekvence vydávání nových desek, si řekneme - kluci, měly by se udělat nějaký nový písničky, a udělá se to. Není to žádný problém.


HK: Je Do bezvědomí přeci jen něčím jiná?

OH: Tentokráte jsme zavítali do jiného nahrávacího studia a oslovili jsme i nového zvukaře. Album s námi natočil Američan Derek Saxenmeyer, jelikož se nám líbila jeho práce pro kapely, které máme rádi. A nejen my si myslíme, že po zvukové stránce to dopadlo velmi dobře.


HK: Jako nové téma se objevila skladba Víc než dokážu vám říct o narození potomka, to je teď vaše nějaké nové téma?

OH: Tři čtvrtiny souboru má rodiny a děti, takže to nějakým způsobem muselo přijít, že taková věc vznikne. Udělal ji Kuna a občas prostě dochází i na tato témata ze života, že kromě popíjení v hospodách a hraní se nám občas také rodí děti.


HK: Čím je dnešní křest zajímavý?

OH: Každý koncert je zvláštní v tom, že je originální, jen záleží na tom, v jaké náladě se nacházíme - většinou v dobré. Vlastní křest obstarává kamarád Lukáš Pavlásek, zahrajeme písničky z nového alba a startujeme zároveň šňůru na jeho podporu. I když další koncerty budou až od března.


HK: A v červenci se po pauze vrátíte na festival Benátská noc…

OH: Na loňském jubilejním ročníku jsme se bohužel nedohodli s pořadatelem kvůli umístění naší kapely. Pro letošek ale doufám, že všechno špatné už je zažehnané a že zahrajeme na velký scéně pro lidi, kteří se na nás přijdou podívat.

GALERIE

Související obsah:

» Alkehol je nově Do bezvědomí   (Joe Stramr, 14. 12. 2012)
» Alkehol nehraje až do bezvědomí, ale málokdo si to uvědomí   (Joe Stramr, 01. 01. 2013)
» Alkehol pokřtí Do bezvědomí ve Vagonu   (Joe Stramr, 09. 01. 2013)
» Alkehol dvacetiletý   (Joe Stramr, 11. 01. 2012)
» Alkehol   (Joe Stramr, 09. 09. 2010)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020
13.11.

Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020

Obří festival v srdci Budapešti trvá sedm dní uprostřed léta a příští ročník Szigetu se bude konat od 5. do 11. srpna...


Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse
13.11.

Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse

Old Shootterhand je název debutového sólového alba Dana Šustra z Tiché dohody. Kromě CD podoby...


Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy
13.11.

Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy

Mydy Rabycad právě začínají s intenzivními zkouškami na jejich největší a nejnáročnější show ve Forum Karlín,...


Kensington vystoupí v Praze již popáté a představí novou desku
13.11.

Kensington vystoupí v Praze již popáté a představí novou desku

Nizozemská pop-rocková kapela Kensington ve své zemi běžněvyprodává haly pro tisíce fanoušků, ale doma je i v České...


P.O.D. a Alien Ant Farm se konečně představili i u nás
13.11.

P.O.D. a Alien Ant Farm se konečně představili i u nás

Konečně! Tak by se dal stručně popsat výraz fanoušků, kteří minulý čtvrtek čekali před branami klubu Masters of Rock...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kvalita
12.11.

Kvalita

» Vypsaná Fixa

V rámci oslav čtvrtstoletí existence vydala kapela Vypsaná fiXa u svého...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru