Začínají celoroční oslavy 75. narozenin Boba Marleyho

V letošním roce by legendární jamajský král reggae Bob Marley oslavil 75. narozeniny. Při této příležitosti 5. února odstartovaly rok trvající oslavy nazvané MARLEY75, které pořádá Marleyho rodina společně s hudebními vydavatelstvími UMe a Island Records. Vedle Marleyho slaví výročí i jeho hit Redemption Song, který vyšel přesně před 40 lety.  

Redemption Song spolu s novým videoklipem vychází v rámci Měsíce černošské historie, který se každoročně slaví ve Spojených státech, Kanadě a Británii a připomíná významné osobnosti a události historie africké diaspory. Samotná skladba byla inspirovaná proslovem Marcuse Garveyho z roku 1937 nazvaným The Work That Has Been Done, který vybízí k „osvobození se z mentálního otroctví, protože jedině člověk sám může osvobodit svou mysl". Redemption Song je považován za jedno z nejdůležitějších děl populární kultury.  O videoklip k singlu se postarali francouzští umělci Octave Marsal a Theo De Gueltzl, kteří pomocí animací akcentovali především příspěvek Boba Marleyho k emancipaci černošské civilizace a jeho manifestaci naděje na uzdravení pro celé lidstvo. „Přes historii otroctví, historii Jamajky a rastafariánské kultury až k Marleyho osobnímu životu beru publikum na cestu alegoriemi a reprezentacemi," přibližují koncept klipu Marsal a De Gueltzl.  

Samotné oslavy MARLEY75 se budou odehrávat prostřednictvím hudby, módy, umění, fotografií, technologií, sportu i filmu a umožní fanouškům bezprostřední přístup do Marleyho archivů. Ve spolupráci s YouTube bude po celý rok vycházet nový materiál, uskuteční se výjimečné koncerty a výstavy, vyjdou nové exkluzivní nahrávky a světlo světa spatří dosud neviděné poklady z Marleyho archivu.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera
19.02.

Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera

Nebude chybět Kollerband se speciálním programem David Koller se podílí na dramaturgii i konceptu festivalu a uskuteční...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru