Wohnout bude na svém turné šetřit elektrickou energii

Wohnouti už svoji unplugged sezónu absolvovali před čtyřmi lety. Setkala se s velkým ohlasem, a proto si ji pražští chlapci letos zopakují. Turné, na němž kapela představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích, startuje právě dnes v Českém Krumlově a do poloviny dubna zavítá do čtrnácti českých a moravských měst..

„Naše kapela byla skoro dvacet let zapojena do elektrické zásuvky, ale náš basák Zemánek jednou nešikovně vykopl síťovej kabel a my zjistili, že nám to akusticky docela dobře zní. Takže v rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na naše druhé unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům," vzpomíná na zrod nápadu zpěvák Honza Homola.



Kapela připravila speciální scénu, kterou oživí již takto dost netradiční koncert na sezení. Složení se navíc rozrostlo o houslistu Vojtu Lavičku, který kapelu doprovodí na polovině koncertů. Písně dostaly nové aranže, někdy zase jiné tempo. V roli hostů se prostřídají Dirty Blondes, Snap Call band nebo PayaNoia. A aby nezůstali pozadu, také svůj set překopali do akustické podoby.

Wohnouti se nyní sešli po dvouměsíčním kapelním volnu, které tradičně strávili na cestách. Odpočívali, ale zároveň i pracovali, neboť skládali písně na nově připravované album, které by mělo vyjít na jaře příštího roku.  
Foto: Anna Iskrová

Termíny unplugged turné:

3. 3. Český Krumlov – Fabrička
4.3. Stříbrná Skalice – Hospůdka na Marjánce
9.3. Liberec - KD
10.3. Pardubice – Congress Centre Palác  Pardubice
17.3. Olomouc – Kino Metropol
18.3. Brno – Mahenovo divadlo
24.3. Teplice – Krušnohorské divadlo
25.3. Mladá Boleslav – Škoda Muzeum
31.3. Opava – Kino Mír
1.4. Frýdek – Místek – Kino Petra Bezruče
7.4. Šumperk – KD
8.4. Kralupy nad Vltavou – KD Vltava
13.4. Prachatice – Městské divadlo
14.4. Velké Meziříčí - Jupiter  

GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
David Koller vydává živé album a hlásí návrat do Fora Karlín
05.12.

David Koller vydává živé album a hlásí návrat do Fora Karlín

Live Forum Karlín 2024 je název nového živého alba Davida Kollera, které zachycuje koncert z prosince...


Of Mice and Men vytáhli fanoušky z hnízd
05.12.

Of Mice and Men vytáhli fanoušky z hnízd

Autorkou reportáže je Marcela Křížová. Byl příjemný nedělní večer posledního...


Let It Roll 2026 představuje první potvrzené interprety
05.12.

Let It Roll 2026 představuje první potvrzené interprety

Festival Let It Roll vstupuje do další kapitoly své globální dominance na poli drum & bass a elektronické...


Brutal Assault rozšiřuje sestavu o další death a thrash metalová jména
04.12.

Brutal Assault rozšiřuje sestavu o další death a thrash metalová jména

Festival Brutal Assault pokračuje v budování jednoho z nejsilnějších ročníků poslední dekády a oznamuje další balík...


Roztančení Ensiferum se vrací do klubu
04.12.

Roztančení Ensiferum se vrací do klubu

Melodické příběhy, epické refrény a pořádná dávka power-metalové energie dorazí do Brna!...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Něco zůstane
05.12.

Něco zůstane

» Jamaron

Něco zůstane je čtvrté studiové album pražské kapely Jamaron,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta