Wohnouti se vrátili oslavit kulatiny tam kde všechno vzniklo. Kde? No přeci na Vyžlovce!

Kapela pozvala spoustu hostů a nechyběla ani Eva Pilarová a nebo Hurvínek

Formace Wohnout se pohybuje na české hudební scéně již dvacet let. Po jarní vyprodané tour se rozhodla připravit speciální akci „Všecko vzniklo tady na Vyžlovce, malé vísce ležící východně od Prahy. Tady jsme poprvý snili o kapele, tady jsme podnikali první koncerty, odsud pochází naše největší inspirace. A právě tomuhle malebnýmu místu vzdáváme hold koncertem přímo v jeho lůnu, tedy na koupališti, kde se točil klip Svaz Českých Bohémů" vysvětlují netradiční lokaci Wohnouti.
18. června se areál otevřel v 17 hodin. Organizátoři mysleli i na nejmladší návštěvníky a ti, kteří měřili do 120cm měli vstup zdarma. Nechyběl skákací hrad, malování na obličej nebo i výtvarný a hrací koutek. Pro dospělé byla přichystána řada barů, prostě oslava jak má být.
Před hlavním koncertem oslavenců, vystoupila kapela Th!s s basákem Vojtou Kotkem. Ten byl zároveň režisérem „živáku", který se během akce pořizoval. Tahle partička muzikantů svým repertoárem návštěvníky stoprocentně nadchnula. V jejich skladbách byla pořádná dávka energie! Za všechny jmenujeme You Want Me More, InThe Air a nebo Beast of Love
Další kdo vystoupil, byla domovská formace Try Duby, které je frontman Oleg Homola, otec sourozeneckého dua Wohnoutů. Tahle domovská kapela předvedla, že to umí rovněž na pódiu pořádně rozparádit. Jejich Držka kyselá, Pupík nebo Psychiatr zněly Vyžlovkou před očekávaným koncertem hlavních oslavenců. Samozřejmě nechyběla skladba, kterou věnoval otec svým synům Honzovi a Matějovi. I oni slavili úspěch, ale čas byl neúprosný a přídavek se nekonal.
Okolo půl deváté se všichni dočkali a narozeninová show mohla začít! Prostor koupaliště Vyžlovka byl plný fandů a každý byl nadšený hned v prvních okamžicích, kdy zazněly první akordy. Začátkem koncertu to byly skladby CunDalla Ryschavá, Díky moc, Sej konopí nebo LSD. Jak řekl Matěj: „skáčeme z alba na album!" Tenhle večer byl pro fanoušky opravdu jedinečným koncertem! Každý si mohl tak vychutnat průřez jejich tvorbou. Tančilo se, bavilo se, ale hlavně každý si společně s kapelou odzpíval skoro všechny skladby, které zde zazněly. Prostě oslava s báječnou atmosférou! Jako host zde vystoupila i zpěvačka Eva Pilarová, která si s nimi zazpívala tři písně. Jedním z nich byl song „Ševelení", kterému se v kapele neřekne jinak než „Pilarka". Díky tomu celá spolupráce začala. „Myslím, že je úplně zbytečné vyzvedávat skvělé kvality a profesionalitu Wohnoutů, jejich dvacetileté působení na scéně a mraky příznivců mluví samo za sebe. "komentovala Eva Pilarová. Další z hostů byl houslista Vojta Lavička, ale také přišli se pozdravit a popovídat nejen s publikem Spejbl s Hurvínkem...... V přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout jak bylo na dvacetinách kapely Wohnout.GALERIE

Související obsah:

» Každé šťastné pondělí se pečou laskonky a kremrole   (Karel Souček, 19. 05. 2015)
» Na LSD si Wohnouti najali dvojníky v čele s Vojtou Kotkem   (Karel Souček, 16. 08. 2015)
» Wohnoutí jaro bude ve znamení sladkých dvaceti   (Karel Souček, 13. 01. 2016)
» Globální souboj kapel vstupuje do třetího ročníku   (Ondra Kocáb, 11. 10. 2015)
» Na LSD si Wohnouti najali dvojníky v čele s Vojtou Kotkem   (Karel Souček, 16. 08. 2015)
» Wohnouti jedou jarní tour se svou novou knihou   (Jitka Fialková, 20. 03. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Autumn Night  v Katovicích, bude opět pomáhat!
21.10.

Autumn Night v Katovicích, bude opět pomáhat!

Na sedmý ročník charitativní multižánrové akce zve Rally Fans Katovice a Riverside Project Kulturní dům...


The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol
21.10.

The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol

Nedělní večer v Praze patřil britským rodákům z Readingu. The Amazons do České republiky dorazili podruhé,...


Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru
21.10.

Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru

Právě dnes slaví zpěvák Miro Žbirka 67. narozeniny. Kromě dárku, který si nadělil sám sobě spolu se synem Davidem...


Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu
21.10.

Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu

Multižánrová skupina Lanugo vydává po pěti letech nové album. Poprvé se jedná o konceptuální nahrávku a...


Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu
20.10.

Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu

Pětičlenná parta muzikantů představuje nový videoklip právě dnes! Po písní Havířov to je singl Frajárečka z připravované...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru