Walk Choc Ice se vrací na scénu. Se vším všudy.

Před třemi lety odehrála crossoverová kapela Walk Choc Ice dva vyprodané koncerty a pak zase ticho po pěšině. V letošním roce slaví formace okolo Honzy Křížka 25. narozeniny a při této příležitosti odehraje v původní sestavě doplněné o dlouholetého člena, kytaristu Vladimíra Zotova, čtyři exkluzivní koncerty a na sklonku roku vydá své vůbec první koncertní CD a DVD Walk Choc Ice: Best of Live. Dobrou zprávou je, že frontman Honza Křížek slibuje, že tentokrát nepůjde o návrat jednorázový a fanoušci se mohou těšit i na nové písně.

"Po koncertech Keep Smiling 20th Anniversary jsme oznámili, že k návratu na pódia musí být dobrý důvod. A ten jsme našli právě nyní v podobě 25 let od založení Walk Choc Ice," vysvětluje Křížek a dodává: "Hned na začátku plánování oslav čtvrtstoletí jsme si řekli, že spolu chceme znovu nejen hrát naživo, ale především tvořit nový repertoár. Pracujeme na nových skladbách a rádi bychom alespoň jednu představili už na chystaných koncertech a vydali ji jako singl."První z narozeninových koncertů proběhne 18. března v domovském KD Solnice, kde kapela odehrála své první koncerty a vznikl zde i dnes již kultovní debut Keep Smiling. Druhý koncert je v plánu 8. června na festivalu Jamrock, třetí 7. října na plzeňském Pilsner Festu. Vrchol oslav se pak uskuteční 18. října v pražském Paláci Akropolis, kde formace zároveň natočí CD a DVD Walk Choc Ice: Best of Live, které následně vyjde u Supraphonu.

"Pečlivě jsme vybírali tak, abychom v tom letošním omezeném provozu, kterému společně ríkáme 'šafránový', navštívili zajímavá místa. Jamrock letos slaví 10 let a patří mezi nejvýznamnější festivaly ve Východních Čechách, odkud všichni pocházíme. Pilsner Fest je největší akce, které se zúčastníme, nemluvě o tom, že jak k festivalu, tak k plzeňskému pivu máme opravdu vřelý vztah. Pro závěrečný koncert jsme zvolili Palác Akropolis, kde jsme v roce 1995 s Walk Choc Ice, tehdy coby doprovodná kapela Ivana Krale, odehráli a natočili historicky první koncert, kterým tento renomovaný pražský klub zahájil svou činnost," komentuje Honza Křížek jednotlivé koncerty.
Foto: Martin Křížek jr.

GALERIE

Související obsah:

» Před Walk Choc Ice si zahrají The Atavists   (Honza Mareš, 07. 02. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers
18.09.

Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers

Úterní večer patřil buskingu. Cestou na koncert jsme mohli několik muzikantů potkat v centru, ale hlavní hvězdy na nás...


Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka
18.09.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka

Ve znamení devítek se nese nové album zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9. Devítka...


Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer
17.09.

Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení...


Harlej zaplnil makovský parket
17.09.

Harlej zaplnil makovský parket

Poslední venkovní akce v přírodním prostředí makovského areálu měla v pátek 13. září 2019 na programu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru