Vnitrobuněční mazlíčci Hentai Corporation

Recenze alba : Intracellular Pets

Celkový čas: 00:37:55
Vydavatel: Studio Citron
Rok vydání: 2017
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Hentai Corporation je kapelou, která svým nekonvenčním stylem a chováním nemusí vonět úplně všem. Tohle je však jediné, co by se dalo považovat jako negativum vzhledem k obecné "mainstreamové” popularitě této pražské potrhlé pětice. Mainstream je ovšem něco, kam tato skupina nikdy nemířila a na klubových prknech si vydobyla svou vlastní "Škarohlídovu armádu” bez velkolepých efektů, konfet a navoněných klipů. Nová deska "Intracellular Pets" obsahuje 9 skladeb převážně z pera autorského dua Petra Škarohlída a Františka Kouckého. Výjimečnost tohoto alba podtrhuje i nedávné západní turné Hentai Corporation mimo jiné v Německu, Francii nebo Belgii.

Balada nebo metal? Vyberte si


Trvá necelých 10 vteřin, než se ozve charakteristický ječák zpěváka Radka Škarohlída v úvodní písni Soul Dismantler. Na úvod nás pánové nabijí dynamickou pozitivní peckou s výbušným rock’n’rollovým refrénem. Po rychlém protřepáním následuje Dancing With the Devil, což je pomalejší rocková balada, která patří mezi to nejlepší na desce. Pravidelné ječáky ani metal zde nečekejte. První skladba byla pro ortodoxní metalisty, druhá oslovila spíše ty něžnější posluchače. Líný průběh má i skladba Heaven?, která ke konci graduje pořádně syrovým chraplákem. Jestli si však myslíte, že album je pro slečinky, vyvede vás z omylu hned následující The Fall of Johann M. Že se bude jednat o pořádně praštěnou skladbu je jasné hned po prvních několika tónech. Divoká metalová vřava je jako stvořená pro pořádný kotel a že se jedná o skladbu Hentai Corporation poznáte velmi snadno díky komediální klávesové vyhrávce, která je neustále slyšet v pozadí. Zkrátka typická "hentajovská” tvrďárna se skoro až komiksovým podtextem. Jak název může napovídat, nebudete zklamaní. Nechybí ani komediální vložka v němčině. Thrash’n’rolloví šprýmaři zkrátka sázejí na to, co funguje a baví stovky lidí po celé republice. Texty výhradně v nadsázce, střídání tempa i nálady v písních, výrazné klávesy a naprosto unikátní hlas Radka Škarohlída. To je jen několik ingrediencí pro hudbu tak ojedinělou, že ji poznáte po pár tónech. I proto jsou Hentai Corporation špičkou ve svém oboru.


Angličtina pro pokročilé


Pokračujeme mou oblíbenou peckou Synthetic Limits, což je vynikající dynamický párty song, kde dle mého názoru Škarohlíd naprosto exceluje. Synthetic Limits bych zařadil mezi ty vůbec nejlepší skladby z arzenálu kapely. Šestá skladba Over na první dojem zní lehce odlišně hlavně díky nevšednímu zvuku kytar. Vůbec tempo této skladby je poměrně nezvyklé, ale v klidu vás rozhodně nenechá. Konec nás ještě zdaleka nečeká, jelikož následuje Tardigrade Hunt. Píseň o osminohém roztoči má v refrénu až romantický feeling, který rozeženou ostré kytarové riffy a pronikavý jekot. A jestli jste doteď měli pocit, že si Hentai Corporation libují ve složitých názvech a komplikovaných slovních spojení, teď o tom už nemůže být pochyb. Tardigrade Hunt bych spolu s předposlední Paralyzed bych označil za ty nejtechničtější skladby na albu. Kytarové vyhrávky a riffy Petra Škarohlída je radost poslouchat od samotného začátku. Celou jízdu uzavírá skličující Mr. Self-denier. Porce melancholie na závěr se zpěvným refrénem nás pak vybízí, abychom si desku poslechli znovu a pustili si do žil koňskou dávku kvalitní hudby plné sarkastických a divokých tónů.


"The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage” z roku 2013 je výborná deska, ale to, co Hentai Corporation předvádí na "Intracellular Pets”, to už je světový materiál. Jednoznačně se jedná o to nejlepší, co jsme zatím od kapely slyšeli. Naživo nové skladby zní skvěle a výkony kapely na pódiu jsou vždy zážitkem. O to více mrzí nedávný odchod Františka Kouckého z kapely, čímž Hentai Corporation přišli jednak o skvělého a bláznivého muzikanta, ale také o klíčového tvůrčího člena skupiny. O nejisté budoucnosti kapely mluvil i frontman Radek Škarohlíd a naznačil, že ke konci roku padne rozhodnutí, zda pokračovat nebo činnost ukončit. Dokonce padlo tvrzení, že nedávné Intracellular Pets nám spadla tour je to poslední. Pokud se Škarohlídova slova potvrdí, tuzemská klubová metalová scéna přijde o možná tu vůbec největší kapelu, kterou teď má. Nebo znáte jinou skupinu, jejíž zpěvák vám celý koncert nadává a vy si to užíváte?


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme
16.08.

Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme

28. října 2019, v den výročí naší republiky, pořádá společnost Post Bellum v pražském Forum Karlín Koncert...


Brutal Assault 2019: Den třetí
16.08.

Brutal Assault 2019: Den třetí

V pořadí třetí den byl beze změn co se počasí týče. Opět bylo slunečno a velmi horko, s čímž bojoval každý po svém....


Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku
15.08.

Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku

Letos v květnu vydal skladatel a textař Dan Šustr, známý především jako frontman Tiché dohody, své debutové...


Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen
14.08.

Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen

Britští post-punkoví New Order, jejichž koncert proběhne 3. října ve velkém sále pražské Lucerny, si pozvali...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru