Zvoní Hentai Corporation hrana?

Hentai Corporation vyrazili po loňské podzimní koncertní šňůře na podporu nové desky Intracellular Pets i letos a 20. března se zastavili na brněnské Flédě. Kontroverzní parta komediantů si s sebou přivezli The Atavists a v Brně se přidali i Twin Soul Brothers. Koncert Hentai Corporation začal s úderem půl jedenácté skladbou Dancing with the Devil.

Fléda byla na úterní večer poměrně slušně zaplněná a atmosféře koncertu se nedalo moc vytknout. První polovinu koncertu ovládly písně z nové desky, které mnohým posluchačům ještě nejsou příliš dobře známé, nicméně to nebránilo k tomu, aby ihned vznikl divoký kotel o několika desítkách účastníků. Z nových songů rád vypíchnu úvodní Synthetic Limits, skočnou The Fall of Johann M nebo právě Dancing with the Devil. K samotnému průběhu koncertu už asi nemůžu napsat nic nového. Zkrátka Hentai Corporation v čele se svérázným Radkem Škarohlídem je parta bláznů, kteří své hudební nadání a kvalitní muziku schovávají za teatrální show plnou nadávek, obscénních vtipů a všemožných skopičin. A to je přesně ono, co dělá tuhle kapelu naprosto unikátní. Mix ostrých kytar, divokých kláves a výjimečného vokálního arsenálu tvoří nevšední kombinaci metalu a rocknrollu. 

Snad poprvé jsem Radka slyšel zpívat i v češtině, když zazněla skladba Až Ti Řeknu, která vznikla pro cover album autora Davida Kollera. Druhá polovina koncertu už se nesla v typičtějším rytmu díky známým hitům Equilibristic Brides, No More Love, Would You Give Me More? Nebo Dokktor Zaius. Nechyběli polonazí tanečníci jak v kotli, tak na pódiu, polonahý zpěvák, stage diving, vtipy o Brnu jako o „NoLandu", ani alkohol (ačkoliv kapela údajně přestala s tvrdým chlastem a dala se na víno). Zkrátka tahle banda má za 13 let působení na české scéně mnoho co nabídnout a pro každého fanouška je těžké vybrat jen několik dobrých skladeb nebo aspektů, proč jsou Hentai Corporation úžasní.

Reportáž o výborném koncertu uzavřu se slzou v oku. Krátce po vydání nové desky a podzimní části turné Intracellular Pets Nám Spadla z kapely nečekaně odešel klávesák František Koucký. Hentai Corporation se tak musí nyní vypořádat s vůbec první personální změnou v sestavě. Na tom by asi nebylo nic moc neobvyklého, pokud by se nejednalo o polovinu tvůrčího mozku kapely. Právě František Koucký a Petr Škarohlíd jsou autoři převážné většiny skladeb kapely a odchod Františka kapelu velmi citlivě zasáhl. 

Na koncertě jeho místo zastoupil náhradník Adam Novotný a během večera několikrát zaznělo, že jsou z odchodu svého „mušketýra" slušně řečeno zdrcení. Zpěvák dokonce uvedl, že se jedná o poslední rozlučkové turné, poslední brněnský koncert a kapela se v říjnu rozhodne, co s ní bude dál. Na koncertech Hentai Corporation už padlo spoustu odvážných a absurdních tvrzení, nicméně jsem se nemohl ubránit pocitu, že tentokrát je to míněno naprosto vážně. Když i někdo, jako Radek Škarohlíd nasadí vážný tón, je zle. Kapela má naplánováno ještě několik letních koncertů, kupříkladu na Rock for People v červenci a možnost vidět je naživo ještě určitě bude, nicméně možná se opravdu přiblížil konec. Pokud tomu tak bude, česká undergroundová scéna přijde o jednu z nejlepších, nejoriginálnějších a nejšílenějších kapel, kterou kdy měla. Pevně věřím, že k tomu nedojde a vám radím: běžte na koncert, než bude pozdě.

Související obsah:

» Hentai Corporation brázdí republikou s aktuální deskou   (David Malý, 18. 03. 2018)
» Divoké pražské zjevení Hentai Corporation pokřtí nový videoklip   (Karolína Košařová, 08. 12. 2016)
» Hentai Corporation představili další šílený videoklip   (Patricie Hochmannová, 16. 01. 2016)
» Hentai Corporation pod útoky nahatých bobrů   (David Malý, 08. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
AIR Festival slibuje dvoudenní taneční party s nadupaným line-upem
21.07.

AIR Festival slibuje dvoudenní taneční party s nadupaným line-upem

Královehradecký Festivalpark se poslední červencový víkend opět promění pod hlavičkou AIR Festivalu v dějiště obří...


Mighty Sounds 2018 - Den první
20.07.

Mighty Sounds 2018 - Den první

Víkend mezi 13. a 15. červencem byl červeně zakroužkován pro všechny milovníky punku, hardcoru, rock’n’rolu,...


SharkaSs nabízí hned dva nové projekty
20.07.

SharkaSs nabízí hned dva nové projekty

Rapperka, textařka a producentka SharkaSs po loňském vydání debutového alba Protiklady a veselém singlu...


Královehradecký Festivalpark se příští víkend promění na taneční party
20.07.

Královehradecký Festivalpark se příští víkend promění na taneční party

Lov těch nejlepších tanečních zážitků slibuje dvoudenní AIR festival, který se v královehradeckém Festivalparku uskuteční...


Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner
19.07.

Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner

Na své první evropské headline koncerty vyrazí na podzim americká synthpopová písničkářka a producentka...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chce to hit!
16.07.

Chce to hit!

» Poletíme?

S předchozím albem Turbošanson měli Poletíme? slušně našlápnuto. Teď po téměř...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru