Zvoní Hentai Corporation hrana?

Hentai Corporation vyrazili po loňské podzimní koncertní šňůře na podporu nové desky Intracellular Pets i letos a 20. března se zastavili na brněnské Flédě. Kontroverzní parta komediantů si s sebou přivezli The Atavists a v Brně se přidali i Twin Soul Brothers. Koncert Hentai Corporation začal s úderem půl jedenácté skladbou Dancing with the Devil.

Fléda byla na úterní večer poměrně slušně zaplněná a atmosféře koncertu se nedalo moc vytknout. První polovinu koncertu ovládly písně z nové desky, které mnohým posluchačům ještě nejsou příliš dobře známé, nicméně to nebránilo k tomu, aby ihned vznikl divoký kotel o několika desítkách účastníků. Z nových songů rád vypíchnu úvodní Synthetic Limits, skočnou The Fall of Johann M nebo právě Dancing with the Devil. K samotnému průběhu koncertu už asi nemůžu napsat nic nového. Zkrátka Hentai Corporation v čele se svérázným Radkem Škarohlídem je parta bláznů, kteří své hudební nadání a kvalitní muziku schovávají za teatrální show plnou nadávek, obscénních vtipů a všemožných skopičin. A to je přesně ono, co dělá tuhle kapelu naprosto unikátní. Mix ostrých kytar, divokých kláves a výjimečného vokálního arsenálu tvoří nevšední kombinaci metalu a rocknrollu. 

Snad poprvé jsem Radka slyšel zpívat i v češtině, když zazněla skladba Až Ti Řeknu, která vznikla pro cover album autora Davida Kollera. Druhá polovina koncertu už se nesla v typičtějším rytmu díky známým hitům Equilibristic Brides, No More Love, Would You Give Me More? Nebo Dokktor Zaius. Nechyběli polonazí tanečníci jak v kotli, tak na pódiu, polonahý zpěvák, stage diving, vtipy o Brnu jako o „NoLandu", ani alkohol (ačkoliv kapela údajně přestala s tvrdým chlastem a dala se na víno). Zkrátka tahle banda má za 13 let působení na české scéně mnoho co nabídnout a pro každého fanouška je těžké vybrat jen několik dobrých skladeb nebo aspektů, proč jsou Hentai Corporation úžasní.

Reportáž o výborném koncertu uzavřu se slzou v oku. Krátce po vydání nové desky a podzimní části turné Intracellular Pets Nám Spadla z kapely nečekaně odešel klávesák František Koucký. Hentai Corporation se tak musí nyní vypořádat s vůbec první personální změnou v sestavě. Na tom by asi nebylo nic moc neobvyklého, pokud by se nejednalo o polovinu tvůrčího mozku kapely. Právě František Koucký a Petr Škarohlíd jsou autoři převážné většiny skladeb kapely a odchod Františka kapelu velmi citlivě zasáhl. 

Na koncertě jeho místo zastoupil náhradník Adam Novotný a během večera několikrát zaznělo, že jsou z odchodu svého „mušketýra" slušně řečeno zdrcení. Zpěvák dokonce uvedl, že se jedná o poslední rozlučkové turné, poslední brněnský koncert a kapela se v říjnu rozhodne, co s ní bude dál. Na koncertech Hentai Corporation už padlo spoustu odvážných a absurdních tvrzení, nicméně jsem se nemohl ubránit pocitu, že tentokrát je to míněno naprosto vážně. Když i někdo, jako Radek Škarohlíd nasadí vážný tón, je zle. Kapela má naplánováno ještě několik letních koncertů, kupříkladu na Rock for People v červenci a možnost vidět je naživo ještě určitě bude, nicméně možná se opravdu přiblížil konec. Pokud tomu tak bude, česká undergroundová scéna přijde o jednu z nejlepších, nejoriginálnějších a nejšílenějších kapel, kterou kdy měla. Pevně věřím, že k tomu nedojde a vám radím: běžte na koncert, než bude pozdě.

Související obsah:

» Hentai Corporation brázdí republikou s aktuální deskou   (David Malý, 18. 03. 2018)
» Divoké pražské zjevení Hentai Corporation pokřtí nový videoklip   (Karolína Košařová, 08. 12. 2016)
» Hentai Corporation představili další šílený videoklip   (Patricie Hochmannová, 16. 01. 2016)
» Hentai Corporation pod útoky nahatých bobrů   (David Malý, 08. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ondřej Ruml křtí nový videoklip a vzdává hold kubánským muzikantům
26.04.

Ondřej Ruml křtí nový videoklip a vzdává hold kubánským muzikantům

Zpěvák a hudebník Ondřej Ruml představí 3. května 2018 v pražské Galerii Lucerna svůj nový videoklip...


Byznys Xindla X avizuje nové album Sexy Exity
25.04.

Byznys Xindla X avizuje nové album Sexy Exity

Chytlavá, melodicky výživná, rytmicky vstřícná, hravá, vtipná. Taková je nová písnička Xindla X s názvem Byznys,...


,,Před koncertem mám rád klid a dvě deci dobrého vína," netají se Thom Artway
25.04.

,,Před koncertem mám rád klid a dvě deci dobrého vína," netají se Thom Artway

Je mladý, talentovaný, úspěšný a přitom stále skromný. Zpěvák, písničkář a busker Thom Artway, vlastním jménem...


Muzikanti a herci připomenou Pavla Bobka hudbou i slovem
25.04.

Muzikanti a herci připomenou Pavla Bobka hudbou i slovem

Známí hudebníci, herci a fotografové připomenou legendu českého rokenrolu a country music Pavla Bobka, který...


Na Labefest nejen za kvalitní muzikou, ale také za adrenalinem
24.04.

Na Labefest nejen za kvalitní muzikou, ale také za adrenalinem

Největším hudebním svátkem v Děčíně je tradičně rodinný Labefest. V krásném areálu na břehu Labe,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Technology
19.04.

Technology

» Don Broco

Technology je název třetího alba britské kapely Don Broco. Vyšlo...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru