Zvoní Hentai Corporation hrana?

Hentai Corporation vyrazili po loňské podzimní koncertní šňůře na podporu nové desky Intracellular Pets i letos a 20. března se zastavili na brněnské Flédě. Kontroverzní parta komediantů si s sebou přivezli The Atavists a v Brně se přidali i Twin Soul Brothers. Koncert Hentai Corporation začal s úderem půl jedenácté skladbou Dancing with the Devil.

Fléda byla na úterní večer poměrně slušně zaplněná a atmosféře koncertu se nedalo moc vytknout. První polovinu koncertu ovládly písně z nové desky, které mnohým posluchačům ještě nejsou příliš dobře známé, nicméně to nebránilo k tomu, aby ihned vznikl divoký kotel o několika desítkách účastníků. Z nových songů rád vypíchnu úvodní Synthetic Limits, skočnou The Fall of Johann M nebo právě Dancing with the Devil. K samotnému průběhu koncertu už asi nemůžu napsat nic nového. Zkrátka Hentai Corporation v čele se svérázným Radkem Škarohlídem je parta bláznů, kteří své hudební nadání a kvalitní muziku schovávají za teatrální show plnou nadávek, obscénních vtipů a všemožných skopičin. A to je přesně ono, co dělá tuhle kapelu naprosto unikátní. Mix ostrých kytar, divokých kláves a výjimečného vokálního arsenálu tvoří nevšední kombinaci metalu a rocknrollu. 

Snad poprvé jsem Radka slyšel zpívat i v češtině, když zazněla skladba Až Ti Řeknu, která vznikla pro cover album autora Davida Kollera. Druhá polovina koncertu už se nesla v typičtějším rytmu díky známým hitům Equilibristic Brides, No More Love, Would You Give Me More? Nebo Dokktor Zaius. Nechyběli polonazí tanečníci jak v kotli, tak na pódiu, polonahý zpěvák, stage diving, vtipy o Brnu jako o „NoLandu", ani alkohol (ačkoliv kapela údajně přestala s tvrdým chlastem a dala se na víno). Zkrátka tahle banda má za 13 let působení na české scéně mnoho co nabídnout a pro každého fanouška je těžké vybrat jen několik dobrých skladeb nebo aspektů, proč jsou Hentai Corporation úžasní.

Reportáž o výborném koncertu uzavřu se slzou v oku. Krátce po vydání nové desky a podzimní části turné Intracellular Pets Nám Spadla z kapely nečekaně odešel klávesák František Koucký. Hentai Corporation se tak musí nyní vypořádat s vůbec první personální změnou v sestavě. Na tom by asi nebylo nic moc neobvyklého, pokud by se nejednalo o polovinu tvůrčího mozku kapely. Právě František Koucký a Petr Škarohlíd jsou autoři převážné většiny skladeb kapely a odchod Františka kapelu velmi citlivě zasáhl. 

Na koncertě jeho místo zastoupil náhradník Adam Novotný a během večera několikrát zaznělo, že jsou z odchodu svého „mušketýra" slušně řečeno zdrcení. Zpěvák dokonce uvedl, že se jedná o poslední rozlučkové turné, poslední brněnský koncert a kapela se v říjnu rozhodne, co s ní bude dál. Na koncertech Hentai Corporation už padlo spoustu odvážných a absurdních tvrzení, nicméně jsem se nemohl ubránit pocitu, že tentokrát je to míněno naprosto vážně. Když i někdo, jako Radek Škarohlíd nasadí vážný tón, je zle. Kapela má naplánováno ještě několik letních koncertů, kupříkladu na Rock for People v červenci a možnost vidět je naživo ještě určitě bude, nicméně možná se opravdu přiblížil konec. Pokud tomu tak bude, česká undergroundová scéna přijde o jednu z nejlepších, nejoriginálnějších a nejšílenějších kapel, kterou kdy měla. Pevně věřím, že k tomu nedojde a vám radím: běžte na koncert, než bude pozdě.

Související obsah:

» Hentai Corporation brázdí republikou s aktuální deskou   (David Malý, 18. 03. 2018)
» Divoké pražské zjevení Hentai Corporation pokřtí nový videoklip   (Karolína Košařová, 08. 12. 2016)
» Hentai Corporation představili další šílený videoklip   (Patricie Hochmannová, 16. 01. 2016)
» Hentai Corporation pod útoky nahatých bobrů   (David Malý, 08. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Red Baron Band představí v hudebním klubu Vagon nejen novou zpěvačku, ale i skladby z připravované studiové desky
25.09.

Red Baron Band představí v hudebním klubu Vagon nejen novou zpěvačku, ale i skladby z připravované studiové desky

Známý pražský klub Vagon Music Pub & Club na Národní třídě na svém pódiu přivítá hned tři formace. Začátek...


Peter Aristone a Lake Malawi se na první společný koncert velice těší
24.09.

Peter Aristone a Lake Malawi se na první společný koncert velice těší

Pražské kulturní centrum Zahrada bude 11. října dějištěm prvního společného koncertu slovenského zpěváka...


Richard Bona sa vracia do Brna!
24.09.

Richard Bona sa vracia do Brna!

Už 25. 11. 2018 poteší Richard Bona svoje publikum v Čechách v rámci festivalu JazzFestBrno. Koncert sa uskutoční...


Mumford & Sons připravili na listopad čtvrté album Delta
24.09.

Mumford & Sons připravili na listopad čtvrté album Delta

Anglická folkrocková kapela Mumford & Sons16. Listopadu vydává v pořadí čtvrté album Delta. Deska byla nahrávána...


Jitka Zelenková oslaví 50 let na hudební scéně vydáním nového alba Intimity
23.09.

Jitka Zelenková oslaví 50 let na hudební scéně vydáním nového alba Intimity

Vzniklo album, které navodí řadu báječných nálad a pocitů Jitka Zelenková si skladby pro svoji novinku vybírala...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Shadow Theory
02.09.

The Shadow Theory

» Kamelot

The Shadow Theory je dvanácté studiové album americké poweremetalové kapely Kamelot. Vydáno...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru