Věčný optimismus Olgy Lounové rozžhavil Karlín

Páteční večer, 19. října, rozparádila pražské Forum Karlín v rámci své velkolepé JSEM OPTIMISTA SHOW oblíbená zpěvačka, skladatelka, rallye závodnice, herečka, aktivní podporovatelka charity, Olga Lounová. Stejně tak, jako Olga samotná, všestranná, originální a autentická, takový byl i její, přes dvě hodiny trvající koncert. 

Na této, lze říct, megalomanské, do posledního detailu propracované show, se křtilo také nové album Hudba a já. Žánrově různorodé a pestré, nabízí stejně tak, jako páteční koncert, bezbřehý přesah stylů, od popu, folku či dance, až po baladičtější roviny. Lounová přiznává, že její velkou inspirací byl Michael Jackson a koncerty velkých amerických hvězd, se zdůrazněním vizuálního zážitku. Tuto svou vizi splnila v Praze do posledního detailu. 

Úvodní třicetiminutové zpoždění fanoušci zpěvačce velkoryse prominuli, když to v sálu znenadání zahřmělo zvukem motoru. Jako pravá rallye jezdkyně zahájila své vystoupení ve svém závodním voze písní Dávej to! Vzápětí se přepla do jiné roviny, kde její Stará žena cílí na aspekt seniorů a nese v sobě i hlubší introspekci. Forem Karlín se nesly hity jako Cyklista, Láska v housce, kde si k sobě na pódium přizvala i své dětské fanoušky, kteří si pak chytlavé melodie a texty notovali přímo s ní.

Za osvěžující specifikum karlínské show lze kromě žánrové různorodosti a pestrých vizuálních efektů označit i řadu hostů, které si Olga k sobě na pódium pozvala. Ať už je to Eliška Mrázová, alias Elis, nebo Sebastian se svou Toulavou či Pavel Calta, Poetika nebo Kamila Nývltová v duetu Kilo sem, kilo tam, příznačným vtipem, hravostí a nadsázkou. Myšlenky humanity a svobody výrazně rezonují ve skladbách Milion slz, věnovanou Valentynce z Ukrajiny a její rodině, nebo v písni Dady Diktator, která se věnuje tématu vlád diktátorů a světových válek. Z obou běhá nejednomu mráz po zádech. Poselství těchto témat silně podtrhávají sugestivní projekce a ve skladbě Milion slz také dětský sbor, který se postupně, ve starobylých šatech, s hračkami v rukách, přesunul v pietním průvodu z hlediště na pódium. Ze starších kousků zazpívala také song S odvahou, Dark day či When the Music´s On.

Melodickou Starověkou doprovázely ohně, Lásku, s animovanými projekcemi, věnovala zpěvačka své malé sestře. Za jeden z nejsilnějších okamžiků koncertu lze označit akrobatické vystoupení, kde Lounová, předvádějící show na obruči, zavěšené ve vzduchu, současně zpívá. Divák pak v úžasu tleská až neuvěřitelné všestrannosti umělkyně. Ze skladby Beautiful day číší zase svůdná ženskost, živelnost, až provokace. Dětský sbor, tanečníci i netradiční scénické prvky, to vše koexistuje v provázaném symbiotickém celku, barevném, pulzujícím, dynamickém. 

Ústřední píseň celé show, Jsem optimista, zazněla hned v několika variacích, metal, reggae, hip hop či opery, za improvizačního doprovodu členů kapely, včetně jejich, překvapivě originálních, pěveckých sol. Sugestivním, až mystickým dojmem působí skladba Brány Svaté, věnovaná všem rallye závodníkům, kteří už nejsou mezi námi. Zážitek umocnilo vystoupení pole dance tanečnice. V tomto kontextu nepůsobilo lacině, naopak, dodalo skladbě silný umělecký podtext. Novinku Bali či Krylova Anděla zazpívala za doprovodu akustické kytary. 

Sympaticky vyznělo umístění části pódia tak, aby i fanoušci ve středu sálu mohli zažít zpěvačku zblízka. Někteří si tak měli možnost podat si s ní ruku, nebo přímo předat své oblíbené interpretce talisman či kytku. S velkým ohlasem se setkalo její gesto, kdy v závěru koncertu obešla celý sál a přiblížila se tak svým obdivovatelům i v zadních řadách.

O další netradiční překvapení během show se kromě již zmíněných protagonistů, postaral i náš mistr světa s hula hoop obručemi, Patrik Jandejsek, kdy v jednom okamžiku najednou ustál neuvěřitelných sedmdesát kousků. 

Jedním z ústředních momentů JSEM OPTIMISTA SHOW byl samotný křest CD Hudba a já, kde kromě kmotra Romana Vojtka, popřáli hudebnímu novorozenci i děvčátka, kterým nadace Olgy Lounové dopomohla vrátit radost z věci pro mnohé běžné, pro některé ale chybějící a tudíž vzácné, paruky z opravdových vlasů. Kromě tradičního šampaňského potěšil zpěvačku ne jeden, ale rovnou dva slavnostní dorty, které slíbila rozdělit fanouškům u autogramiády po koncertě.Příznačné pro celou show byly barevné projekce, diskotékové a pyrotechnické efekty, které celkový rezonující dojem koncertu značně umocňovaly. Pojítkem, přitahujícím fanoušky napříč generacemi obecně, je zpěvaččina přirozená a vřelá interakce, spontánní komunikace, autenticita a výrazné charisma. Nelze ji upřít výraznou aktivitu na poli charity a humanity. Obdivuhodná je rovněž její pěvecká, pohybová i výrazová různorodost. Každá z těchto rovin působí důvěryhodně, proto žena mnoha tváří, Olga Lounová, rezonuje a baví. Svědčí o tom i přes její prvotní obavy, jak sama přiznává, zaplněná hala Fora Karlín a skandující publikum.
Foto: FB Olgy Lounové
GALERIE

Související obsah:

» Lounová Olga   (Jitka Fialková, 02. 02. 2014)
» Olga Lounová vydává nové album   (Patricie Hochmannová, 21. 12. 2015)
» Olga Lounová je optimista   (Jan Vavřík, 28. 10. 2015)
» Olga Lounová zpívá o pádu na dno i o tom, že hudba dodává sílu   (Nicola Bernard, 15. 03. 2016)
» „Na koncert do Fora Karlín přijedu závodním autem,“ těší se Olga Lounová   (Jitka Fialková, 17. 10. 2018)
» Všechny optimisty zve Olga Lounová do Fóra Karlín   (Karel Souček, 11. 10. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Emeli Sandé vydává album Real Life
21.04.

Emeli Sandé vydává album Real Life

Real Life je název nového alba multiinstrumentalistky s nezaměnitelně hutným a výrazným hlasem Emeli Sandé....


Slavnost dasFest rozhýbe plzeňský Sadový okruh
21.04.

Slavnost dasFest rozhýbe plzeňský Sadový okruh

Den plný zábavy, hudby, divadla, inspirace, zajímavých aktivit i kvalitní gastronomie nabídne v sobotu 25. května Sadový...


Rock for People Concerts přiváží naštvanou americkou dechovku Brass Against
21.04.

Rock for People Concerts přiváží naštvanou americkou dechovku Brass Against

Brass Against poprvé vyráží na evropské turné a díky Rock for People Concerts se s nimi v červnu setkají...


Sziget oslaví Den Země a nabídne VIP vstupenky za cenu normálních
20.04.

Sziget oslaví Den Země a nabídne VIP vstupenky za cenu normálních

Na Den Země (22.4.) spustí festival Sziget jednorázovou prodejní akci. Prvních 500 prodaných permanentek se automaticky...


Skupina Vltava přiváží Náklad štěstí
19.04.

Skupina Vltava přiváží Náklad štěstí

Hledáte-li originální českou kapelu, pak nemůžete minout Vltavu. Ta má za třicet let existence na svém kontě alba...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Mládí v trapu
21.04.

Mládí v trapu

» Kapitán Demo

Album Mládí v trapu je Demova čtvrtá deska. Je na ní spoustu chodidel, jakože...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru