Ve světě Dáši Zázvůrkové je posluchačům moc dobře

Recenze alba : MIRÁKL 9

Album: MIRÁKL 9
Celkový čas: 00:32:50
Vydavatel: MIRO AGENCY
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Mnozí lidé považují Dášu Zázvůrkovou spíše za herečku než zpěvačku. Pokud si ale poslechnou nové album Mirákl 9, určitě změní názor a pochopí, že Dáša je výbornou zpěvačkou. Nejen technicky, ale i výrazově. S přehledem zvládá něžné, lyrické polohy stejně jako ty temperamentní, veselé, až rozverné, a co je důležité, ve všech působí naprosto přirozeně a autenticky. Proto umí posluchače rozesmutnit i rozveselit, dojmout i pobavit.

Navíc většinu písní si na Mirákl 9 napsala Dáša Zázvurková sama. Hudebně se pohybuje mezi vkusným popem, jemnějším rockem a šansonem a vždy staví na silných melodiích a výrazných, nikoli však podbízivých refrénech. Vážnější i hravé písně navíc disponují chytrými texty, Dáša vypráví citlivé příběhy o svobodě, touze, lásce nebo odvaze, kterým nechybí přesah, ale současně nejsou zbytečně komplikované. Daří se jí věrně zachytit pocity především žen, toužících na jedné straně po svobodě či samostatnosti, na druhé pak i po lásce.Výraznou zásluhu na výsledné kvalitě má muzikant Honza Horáček, který se postaral o produkci, aranžmá a mix a také nahrál většinu nástrojů. Díky němu nahrávku zdobí pestré aranže, kdy jednotlivé nástroje podtrhují a dobarvují atmosféru písniček, skvělý zvuk a skutečnost, že i přes svoji barevnost drží deska pohromadě.

Nahrávku otevírá silně melodická skladba Co řekne žena ženě, pojednávající o snech a touhách, na jejichž splnění není nikdy pozdě. „Proč těšíme se na až, proč nežijeme teď a tady." Jemnější, křehčí začátek za doprovodu kláves zahajuje Dívku, která věří v anděly. Pestrá píseň postupně graduje a tyto polohy se ještě několikrát vystřídají. Křehký zpěv Dáše sluší, ale stejně tak jí sedne ten rozpustilý v temperamentní a vtipné písni Hleď si svýho. V hravém songu o „chytrých" rádcích a radách zpěvačce pomáhají kolegyně herečky, konkrétně Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková a Kateřina Kaira Hrachovcová.

„Velký je ten, kdo přemůže sám sebe," zpívá Dáša Zázvůrková v titulní písničce. Velice silná, k rocku směřující skladba o odvaze a touze legendární veslařské posádky z berlínské olympiády. Zase jinou pěveckou polohu představuje Dáša v jemnějším Jazzovém andělu, který přináší obrovské emoce podmalované klávesy a mírně melancholickou atmosféru. Výrazný rytmus určuje energickou, vygradovanou písničku Kloboučky pampelišek, smutný, nikoli však depresivní příběh.

Náladotvorný klavír Ondřeje Brouska rozjede k šansonu směřující song Čápi táhnou. Silnou náladu písně o svobodě, lásce a toulavé duši (a jak to všechno propojit) podbarvuje anglický roh Vojtěcha Jouzy. Nevím nakolik autobiografická, ale každopádně hravá, veselá, temperamentní. Taková je skladba Já jsem fakticky asi jiná s nádhernou trubkou Radka Němce a poselstvím o tom, že je důležité zachovat si dětský pohled. O závěr se pak postará syrovější písnička Na city rejžák, opět šansonově odzpívaný pohled zralé ženy nejen na vztahy.Ve světě Dáši Zázvůrkové je posluchačům moc dobře. A to nejen ženám. Na albu Mirákl 9 se jí totiž podařilo propojit příjemnou, vstřícnou, ale nápaditě propracovanou hudbu s chytrými texty o podstatných citech, pocitech a věcech. A vše působí tak přirozeně a samozřejmě, že je radost se do tohoto světa vracet.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory
08.07.

Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory

Spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová, přiváží do Slavonic ve dnech 15. - 22. srpna...


Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny
08.07.

Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny

Fanoušci amerických vokalistů Pentatonix nemusí smutnit. Přestože jejich beznadějně vyprodaný koncert zhatila pandemie,...


Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti
08.07.

Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos...


Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020
08.07.

Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020

Na venkovním parketu uprostřed obce Řesanice vypuklo to pravé hard rockové šílenství. Po roce se sem vrátila skupina...


Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man
07.07.

Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man

Americké sesterské duo Larkin Poe vydalo před měsícem nové studiové album Self Made Man. Nyní představují...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru