Ve světě Dáši Zázvůrkové je posluchačům moc dobře

Recenze alba : MIRÁKL 9

Album: MIRÁKL 9
Celkový čas: 00:32:50
Vydavatel: MIRO AGENCY
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Mnozí lidé považují Dášu Zázvůrkovou spíše za herečku než zpěvačku. Pokud si ale poslechnou nové album Mirákl 9, určitě změní názor a pochopí, že Dáša je výbornou zpěvačkou. Nejen technicky, ale i výrazově. S přehledem zvládá něžné, lyrické polohy stejně jako ty temperamentní, veselé, až rozverné, a co je důležité, ve všech působí naprosto přirozeně a autenticky. Proto umí posluchače rozesmutnit i rozveselit, dojmout i pobavit.

Navíc většinu písní si na Mirákl 9 napsala Dáša Zázvurková sama. Hudebně se pohybuje mezi vkusným popem, jemnějším rockem a šansonem a vždy staví na silných melodiích a výrazných, nikoli však podbízivých refrénech. Vážnější i hravé písně navíc disponují chytrými texty, Dáša vypráví citlivé příběhy o svobodě, touze, lásce nebo odvaze, kterým nechybí přesah, ale současně nejsou zbytečně komplikované. Daří se jí věrně zachytit pocity především žen, toužících na jedné straně po svobodě či samostatnosti, na druhé pak i po lásce.Výraznou zásluhu na výsledné kvalitě má muzikant Honza Horáček, který se postaral o produkci, aranžmá a mix a také nahrál většinu nástrojů. Díky němu nahrávku zdobí pestré aranže, kdy jednotlivé nástroje podtrhují a dobarvují atmosféru písniček, skvělý zvuk a skutečnost, že i přes svoji barevnost drží deska pohromadě.

Nahrávku otevírá silně melodická skladba Co řekne žena ženě, pojednávající o snech a touhách, na jejichž splnění není nikdy pozdě. „Proč těšíme se na až, proč nežijeme teď a tady." Jemnější, křehčí začátek za doprovodu kláves zahajuje Dívku, která věří v anděly. Pestrá píseň postupně graduje a tyto polohy se ještě několikrát vystřídají. Křehký zpěv Dáše sluší, ale stejně tak jí sedne ten rozpustilý v temperamentní a vtipné písni Hleď si svýho. V hravém songu o „chytrých" rádcích a radách zpěvačce pomáhají kolegyně herečky, konkrétně Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková a Kateřina Kaira Hrachovcová.

„Velký je ten, kdo přemůže sám sebe," zpívá Dáša Zázvůrková v titulní písničce. Velice silná, k rocku směřující skladba o odvaze a touze legendární veslařské posádky z berlínské olympiády. Zase jinou pěveckou polohu představuje Dáša v jemnějším Jazzovém andělu, který přináší obrovské emoce podmalované klávesy a mírně melancholickou atmosféru. Výrazný rytmus určuje energickou, vygradovanou písničku Kloboučky pampelišek, smutný, nikoli však depresivní příběh.

Náladotvorný klavír Ondřeje Brouska rozjede k šansonu směřující song Čápi táhnou. Silnou náladu písně o svobodě, lásce a toulavé duši (a jak to všechno propojit) podbarvuje anglický roh Vojtěcha Jouzy. Nevím nakolik autobiografická, ale každopádně hravá, veselá, temperamentní. Taková je skladba Já jsem fakticky asi jiná s nádhernou trubkou Radka Němce a poselstvím o tom, že je důležité zachovat si dětský pohled. O závěr se pak postará syrovější písnička Na city rejžák, opět šansonově odzpívaný pohled zralé ženy nejen na vztahy.Ve světě Dáši Zázvůrkové je posluchačům moc dobře. A to nejen ženám. Na albu Mirákl 9 se jí totiž podařilo propojit příjemnou, vstřícnou, ale nápaditě propracovanou hudbu s chytrými texty o podstatných citech, pocitech a věcech. A vše působí tak přirozeně a samozřejmě, že je radost se do tohoto světa vracet.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině
14.12.

Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině

Svátek studentů v roce 2020 oslaví ústečtí návštěvníci opravdu ve velkém. Ve spolupráci s městem a Kulturním...


Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku
14.12.

Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku

Nové album LANUGO, 2019 sklízí úspěchy a již figuruje v anketách o nejsilnější a nejlepší desku roku 2019....


Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu
13.12.

Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu

Po několika letech koncertní abstinence si ve šťáhlavickém sále střihla vystoupení k 25. výročí od založení...


Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté
13.12.

Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté

Již poosmadvacáté se v úterý 10. prosince podařilo zpěvačce Haně Zagorové vyprodat Lucernu. Pokud vezmeme...


Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru