Václav Neckář & Bacily zakončili Půlnoční turné v Praze

Václav Neckář & Bacily zakončili 19. 12. 2012 své Půlnoční miniturné v pražské Tipsport Aréně.
Jak se dalo očekávat, začátek koncertu se zbytečně neoddaloval a začalo se ve velkém stylu. Hlas Václava Neckáře prořízl tmu haly a diváci propukli v aplaus. Poté pyrotechnický výbuch a valící se mlha postupně odhalovala celé jeviště včetně hlavních protagonistů a chlapeckého sboru. Písničky plynuly, hala se bavila a Václav Neckář ukázal svoji první piruetu.
V úvodním setu pěti písní zazněly takové šlágry jako Massachusetts a Stín katedrál a publikum se dostalo do vysoké provozní teploty.


Krátký videozáznam z koncertu

Když nastoupil první host, Patricie a její kapela, tempo se trochu zvolnilo. Patricie zazpívala tři písně, ve kterých zavzpomínala na Starý časy a připomněla rychlost dnešní doby v písni Letem světem.

V následném setu Václav opět publikum rozpumpoval hity jako Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Čaroděj Dobroděj a v písni Potulný hráč si dokonce s publikem doslova pohrál, když dirigoval skandování "Hej" jednou levé části publika a potom pravé a přitom ještě skákal po jevišti! Vše skvěle doplňovali Bacily a chlapecký sbor, který jakoby dodával Václavovi sílu a energii.

Koncert byl jistě velkým zážitkem i pro pány kluky ze sboru Pueri Gaudentes. Když zpívali vánoční koledy jako Pásli ovce Valaši, Půjdem spolu do Betléma nebo třeba Štědrej večer, hudební doprovod jim dělaly rockové Bacily.

Následovaly další hity, ale i písně z posledního alba Dobrý časy.

To už se ale na pódiu objevila jako další host večera Marie Rottrová a s chutí si s Bacily zazpívala své velké songy Kůň bílý a Řeka lásky. Marie Rottrová měla být exklusivním hostem i na koncertech v Pardubicích a Plzni, ale kvůli zdravotním problémům tyto koncerty odřekla. Jak ale sama řekla, s Bacily zpívala poprvé a náramně si to užila.

Václav Neckář měl v publiku všech generací ohromnou podporu a při předávání jednoho s mnoha darů zaznělo v ruchových mikrofonech: " ...zdraví, zdraví ti přeju!"

Ke slovu se také dostaly Bacily a jejich trochu rockovější aranžmá. Bohužel, v této části jakoby si zvukař odskočil na kafe a ze zvuku se vytratil detail a slil se do velkého rámusu. Co se úplně nepovedlo se zvukem, to bylo dohnáno světelnými efekty a plameny na pódiu. Tuto část zakončili duetem Časy se mění kapelník Jan Neckář s Václavem.

Publikum se skvěle baví, a když zazní vánoční skladba Nesem Vám noviny, začne si ji pobrukovat. Koncert se blíží ke svému konci a snad všichni očekávají jediné. Chlapecký sbor začne pískat melodii a publikum exploduje. Ta notoricky známá, tolik rádii ohraná, používáním ošoupaná skladba Půlnoční, dostává v předvánočním čase nečekaný rozměr. Diváci spontánně povstávají, a když zazní "Halelůja", hala celá ve stoje zpívá a vlní se do rytmu - Halejůja.

Na závěr ještě zazní Purpura v podání Marie a Vaška a jako druhý přídavek Václav Neckář zpívá Odejdu a odejde.

Velmi dobře zaplněná Tipsport Aréna vytvořila krásnou, přátelskou atmosféru a zaslouženě nadělila Václavu Neckáři velký aplaus za velmi povedené vystoupení.

Další fotky můžete vidět na našem FaceBooku.

GALERIE

Související obsah:

» Neckář překonal virozu a pilně zkouší na turné   (Karel Souček, 05. 12. 2012)
» Výpověď z podzimu života   (Monika Blochová, 29. 09. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nouvelle Prague bude v sobotu online a zdarma
27.10.

Nouvelle Prague bude v sobotu online a zdarma

Již poosmé se v sobotu 31. října uskuteční hudební konference a přehlídka Nouvelle Prague. Z pochopitelných...


Vycházejí dosud nevydané Morriconeho skladby
27.10.

Vycházejí dosud nevydané Morriconeho skladby

Morricone Segreto je název nového alba, které 6. listopadu nabídne sedm dosud nevydaných skladeb Ennia Morriconeho....


Blíží se Halloween, Support Lesbiens natočili temný singl i klip
27.10.

Blíží se Halloween, Support Lesbiens natočili temný singl i klip

Blížící se Halloween vítá kapela Support Lesbiens novou, dosti syrovou skladbou White Lines. Singl, který popisuje temné...


V novém singlu a klipu dává Patrik Malý přednost srdci před hlavou
25.10.

V novém singlu a klipu dává Patrik Malý přednost srdci před hlavou

Zpěvák a skladatel Patrik Malý vydává nový videoklip k písni Síla Moře. Hlavní postavu si zde zahrála jedna...


„Na hudbě hledám to, co nás dokáže spojit,“ říká Milan Bátor.
23.10.

„Na hudbě hledám to, co nás dokáže spojit,“ říká Milan Bátor.

Kytarista, hudební publicista a pedagog Milan Bátor vydává debutové album s názvem Mario Gangi: Works for Solo...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Whoosh!
28.10.

Whoosh!

» Deep Purple

Whoosh! je název jedenadvacátého studiového alba anglické...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru