Uspávač hadů očima mladé Justinovy Beliebers

Recenze alba : Believe Acoustic

Interpret: Bieber Justin
Celkový čas: 00:36:22
Vydavatel: Universal
Rok vydání: 2013
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Rozhodně jsem nikdy nebyl, nejsem a asi už ani nebudu cílovou skupinou zpěváka Justina Biebera, a tudíž ani jeho „nového" alba Believe Acoustic. Proto, než se pustím do jakéhosi hodnocení, dejme slovo člověku zasvěcenějšímu, jeho velké fanynce a shodou okolností mé neteři, dvanáctileté Hance.

„Ráda ho poslouchám, protože podle mě zpívá nejlíp na světě, má opravdu příjemný a krásný hlas. Mám ho ráda proto, jak zpívá, jak tancuje i jak vypadá. Ale hlavně proto, jaký je a co všechno dělá pro nás, Beliebers, a pro chudé a nemocné děti.

Prostě je hrozně hodný na ostatní a to hlavně proto, že má tak veliké srdce. Říká, že všichni si máme stát za svými sny. Plní sny těm, co potřebují pomoct nebo si sen nemohou splnit, zlepšuje jim životy. Kdyby nebyl vůbec, nevím, jestli bych měla někoho takhle ráda."

Absence energie a pestrosti

Tak vidíte. Dříve, než Justina papež svatořečí, podívejme se na jeho desku Beliebe Acoustic. Jedná se v podstatě o recyklaci (v mainstreamovém popu dnes nic neobvyklého) jeho úspěšného alba Believe, jen písně dostaly akustické verze. A pokud na Believe bylo alespoň trochu energie, pestrosti a hudebních nápadů, tak na Acoustic vymizely totálně.

Justin Bieber není tak dobrým a nezaměnitelným zpěvákem, aby utáhl celou akustickou desku. Navíc písně jsou vystavěny na podobných principech a ubírají se většinou ve stejném tempu i náladě, takže vzájemně splývají a působí velice monotónně. Klidně můžete libovolnou píseň o dvě, tři minuty přetočit dopředu a ocitnete se v úplně stejném místě.

Výměna kytary za klavír to nevytrhne

Kdyby mezi prvními třemi písněmi Boyfriend, As Long As You Love Me a Beauty And A Beat nebyly pauzy, asi by si posluchač ani nevšiml, že nejde o jednu sáhodlouhou skladbu. Písně bez vývoje, vnitřní energie, nápadu, originálního přístupu, nelze se chytit zajímavější melodie, rytmu, svěžího nápadu. A Justin ještě ke všemu zpívá jakoby napůl plynu, prostě uspávač hadů.

Čtvrtý song She Don't Like The Lights vyznívá přeci jen pestřeji, energičtěji, živěji, ale Take You představuje opět nevýraznou uspávačku. V Be Alright si chvíli odpočineme od kytary. Klavír sice podtrhne baladičnost této skladby, ale unylosti zabránit nedokáže.

V All Around The World se vrací kytara. Song působí trochu energičtěji, čehož se Bieber zřejmě zalekne a v následující live verzi Fall opět zamíří do baladických vod, kde vydrží i po celou píseň Yellow Raincoat (první bonus). A vlastně až do konce alba, které nezachrání ani další dvě bonusové skladby. Snad jen I Would vyznívá díky více nástrojům hravěji a pestřeji.

Believe Acoustic je klasickým příkladem zbytečné desky, kdy zpěvák a jeho jistě početný tým chce vytřískat z momentální popularity co nejvíce. Natočit dobré akustické album bývá těžké, nelze se totiž schovat za různé elektrické nástroje či mašinky, člověk je tam sám za sebe. A Justin Bieber na něj zatím prostě nemá.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Justinova pravidelná dávka emocí

Justinova pravidelná dávka emocí

Když vás zná celý svět a z toho půlka vás nemůže ani cítit, nemáte to jednoduché....GALERIE

Související obsah:

» Justinova pravidelná dávka emocí   (Anička Stoklásková, 16. 12. 2012)
» Justin Bieber převedl své hity do akustické podoby   (Karel Souček, 10. 01. 2013)
» Justin Bieber se připomíná s dalším klipem   (David Malý, 15. 04. 2013)
» Podívejte se na nové video Justina Biebra   (Joe Stramr, 17. 10. 2012)
» Under the Mistletoe   (Joe Stramr, 26. 12. 2012)
» My World 2.0   (Joe Stramr, 26. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Autumn Night  v Katovicích, bude opět pomáhat!
21.10.

Autumn Night v Katovicích, bude opět pomáhat!

Na sedmý ročník charitativní multižánrové akce zve Rally Fans Katovice a Riverside Project Kulturní dům...


The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol
21.10.

The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol

Nedělní večer v Praze patřil britským rodákům z Readingu. The Amazons do České republiky dorazili podruhé,...


Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru
21.10.

Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru

Právě dnes slaví zpěvák Miro Žbirka 67. narozeniny. Kromě dárku, který si nadělil sám sobě spolu se synem Davidem...


Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu
21.10.

Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu

Multižánrová skupina Lanugo vydává po pěti letech nové album. Poprvé se jedná o konceptuální nahrávku a...


Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu
20.10.

Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu

Pětičlenná parta muzikantů představuje nový videoklip právě dnes! Po písní Havířov to je singl Frajárečka z připravované...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru