Universal představil své podzimní koně

Na svém tradičním showcase večírku v útulném prostředí pražské restaurace Mánes s výhledem na Vltavu představilo vydavatelství Universal Music chystané novinky letošního podzimu. Podobně jako v posledních několika letech sází především na dosud neokoukané talenty.  

Právě dvě z mladých tváří se ujaly moderátorské role a celým večerem pohotově provázely. Jednotlivé vystupující uváděli na pódium Adam Mišík a Berenika Kohoutová.  

Jako první vystoupili Mirai, jedna z nejrychleji stoupajících českých kapel současnosti. Dva roky staré debutové album Konnichiwa se dočkalo pronikavého komerčního úspěchu, skupině z Frýdecko-Místecka vyneslo Platinové album a do éteru vyslalo několik velkých hitů jako Když nemůžeš, tak přidej nebo Anděl. Očekávaná druhá studiovka Arigató vyjde 27. září a hudebníci z ní živě představili několik ochutnávek.   Publikum ocenilo především singly OTCHI a Hometown, které se už stihly zabydlet v rádiích. Na podzim představí Mirai novou hudbu vůbec poprvé i ve velkých sálech. Vrcholem turné bude 3. prosince koncert ve Foru Karlín.  Kladného přijetí se dočkala také Berenika Kohoutová, která se kromě zpěvu věnuje i herectví. Její sólový debutový singl Dělám stojky v produkci respektovaného Jiřího Buriana se stal na jaře virální senzací. Na serveru YouTube už zábavný videoklip z barového prostředí získal přes čtyři a půl milionu přehrání. Kohoutová v současnosti připravuje své první album, které produkuje právě zmíněný Burian. Na showcase zazpívala také nadcházející singl Holka roku, který svou chytlavou melodií rozpohyboval všechny přítomné.  Také Adam Mišík odprezentoval premiérově svůj příští singl Proud, v němž překvapí vlivy rapu. Sázkou na jistotu byly v jeho případě písně V Tobě a Démoni, se kterými dobýval éter v posledním roce. Talentovaný hudebník názorně předvedl svou muzikálnost a sehranost se svou doprovodnou kapelou.  

Stálicí se pomalu, ale jistě stává skupina Slza, která po úspěchu prvních dvou alb připravuje třetí řadovou desku. Pilotní singl Paravany, který vznikl v Londýně s producenty L. Capaldiho a D.Lewise, už naznačil výrazný zvukový refresh a stal se jedním z nejhranějších domácích singlů. Sound je nyní svěžejší a otevřený nejrozmanitějším vlivům mezinárodního popu, což se promítlo i do live produkce a energie kapely na podiu. Zazněl i nejnovější singl nahraný v Londýně Hoď tam trsa. Ten vyjde 20. září spolu s výpravnou klipovou podobou, kde bude hlavní roli hrát tanec.  O vrchol programu se se svou strhující fúzí rapu, popu, metalu a elektroniky postaral Marpo s kapelou TroubleGang. Osobitý interpret, který si pochvaloval, že se po několika letech vrátil k vydavatelství Universal Music, strhl svou pověstnou nespoutanou energií i diváky v Mánesu. Nové album DVA nabídnou Marpo & TroubleGang k poslechu koncem listopadu.
Foto: Jindra Kodicek
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964
19.09.

WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964

WWW Neurobeat si po delší odmlce připravili samostatný koncert. Zahrají 26. září v Holešovicích na náplavce před dočasně...


Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu
19.09.

Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu

Známy slovenský dramaturg, režisér, pesničkár Martin Geišberg prichádza spoločne s inštrumentalistom Danielom...


Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert
19.09.

Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert

Tradiční sportovně zábavný den bývá v Měcholupech u Nepomuka zakončený rockovou tečkou. Nejinak tomu bylo i 14. září...


Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa
19.09.

Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech...


Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru