Universal představil své podzimní koně

Na svém tradičním showcase večírku v útulném prostředí pražské restaurace Mánes s výhledem na Vltavu představilo vydavatelství Universal Music chystané novinky letošního podzimu. Podobně jako v posledních několika letech sází především na dosud neokoukané talenty.  

Právě dvě z mladých tváří se ujaly moderátorské role a celým večerem pohotově provázely. Jednotlivé vystupující uváděli na pódium Adam Mišík a Berenika Kohoutová.  

Jako první vystoupili Mirai, jedna z nejrychleji stoupajících českých kapel současnosti. Dva roky staré debutové album Konnichiwa se dočkalo pronikavého komerčního úspěchu, skupině z Frýdecko-Místecka vyneslo Platinové album a do éteru vyslalo několik velkých hitů jako Když nemůžeš, tak přidej nebo Anděl. Očekávaná druhá studiovka Arigató vyjde 27. září a hudebníci z ní živě představili několik ochutnávek.   Publikum ocenilo především singly OTCHI a Hometown, které se už stihly zabydlet v rádiích. Na podzim představí Mirai novou hudbu vůbec poprvé i ve velkých sálech. Vrcholem turné bude 3. prosince koncert ve Foru Karlín.  Kladného přijetí se dočkala také Berenika Kohoutová, která se kromě zpěvu věnuje i herectví. Její sólový debutový singl Dělám stojky v produkci respektovaného Jiřího Buriana se stal na jaře virální senzací. Na serveru YouTube už zábavný videoklip z barového prostředí získal přes čtyři a půl milionu přehrání. Kohoutová v současnosti připravuje své první album, které produkuje právě zmíněný Burian. Na showcase zazpívala také nadcházející singl Holka roku, který svou chytlavou melodií rozpohyboval všechny přítomné.  Také Adam Mišík odprezentoval premiérově svůj příští singl Proud, v němž překvapí vlivy rapu. Sázkou na jistotu byly v jeho případě písně V Tobě a Démoni, se kterými dobýval éter v posledním roce. Talentovaný hudebník názorně předvedl svou muzikálnost a sehranost se svou doprovodnou kapelou.  

Stálicí se pomalu, ale jistě stává skupina Slza, která po úspěchu prvních dvou alb připravuje třetí řadovou desku. Pilotní singl Paravany, který vznikl v Londýně s producenty L. Capaldiho a D.Lewise, už naznačil výrazný zvukový refresh a stal se jedním z nejhranějších domácích singlů. Sound je nyní svěžejší a otevřený nejrozmanitějším vlivům mezinárodního popu, což se promítlo i do live produkce a energie kapely na podiu. Zazněl i nejnovější singl nahraný v Londýně Hoď tam trsa. Ten vyjde 20. září spolu s výpravnou klipovou podobou, kde bude hlavní roli hrát tanec.  O vrchol programu se se svou strhující fúzí rapu, popu, metalu a elektroniky postaral Marpo s kapelou TroubleGang. Osobitý interpret, který si pochvaloval, že se po několika letech vrátil k vydavatelství Universal Music, strhl svou pověstnou nespoutanou energií i diváky v Mánesu. Nové album DVA nabídnou Marpo & TroubleGang k poslechu koncem listopadu.
Foto: Jindra Kodicek
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Legendární Sian Evans se spolu s Kosheen vrací do Prahy
05.12.

Legendární Sian Evans se spolu s Kosheen vrací do Prahy

Živá hudební formace, která formovala tvář světové hudební scény na začátku milénia, bristolští...


První hvězdou Colours of Ostrava 2020 jsou Twenty One Pilots
05.12.

První hvězdou Colours of Ostrava 2020 jsou Twenty One Pilots

Americká kapela Twenty One Pilots, která patří k největším jménům současné světové hudební scény,...


„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.
04.12.

„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.

Vršovičtí chuligáni z kapely Post-it jsou zpět! Svůj comeback, který odstartovali v roce 2017 speciálním koncertem...


Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch
04.12.

Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch

O tom, že prospěšné hudební akce mají smysl a dokáží pomoci na těch správných místech, nás v sobotu...


Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy
03.12.

Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy

Již za tři dny, tedy v pátek 6. prosince, se na pultech a digitálních službách objeví třetí studiové album...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
MIRÁKL 9
24.11.

MIRÁKL 9

» Zázvůrková Dáša

Nové album Dáši Zázvůrkové MIRÁKL 9 se nese ve znamení devítek....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru