Tradiční Open Air koncert pro Kaštánka v Modré Vopici

Pozdrav do nebe Kaštánkovi zahrají jeho kamarádi z kapel Boa2 , Jolly Joker + PBU, Together a Mea Culpa

V neděli 9. srpna se opět otevře brána legendárního klubu Modrá Vopice, kde se opět sejdou kamarádi, přátelé a muzikanti aby společně zavzpomínali na úžasného přítele, skvělého muzikanta, kamaráda a parťáka Lubomíra Kaštánka. Alenka Nebeská vás zve se svým „opičím" týmem na tento vzpomínkový večer, který začíná již úderem 18. hodiny a vstupné je zcela dobrovolné. Akci bude uvádět Richard Sacher

In memoriam Lubomír Kaštánek *5. 1. 1967 +9.8. 2014

Pražská kapela Boa2 funguje na české rockové scéně již nějakou dobu a je známá tím, že zde většinou zpívala žena. Jako spousta kapel prošla několika personálními změnami a nakonec celá sestava se zredukovala na 3 členy: Hanka Vaníková vocal a baskytara, Atlet bicí a Lubomír Kashtánek- vocal a kytara.V roce 2014 zakladatel BOA náhle kapelu navždy opustí a tak kapela chvíli tápe v sestavě, ale roce 2015 BOA získává novou posilu. Hanka Vaníková - vocal, baskytara, kytara Atlet - bicí; Filip - kytara,vocal

Jolly Joker and The Plastic Beatles Of The Universe je hudební crossoverová formace, v jejímž čele stojí frontman a zakládající člen Petr Kumandžas. Tato legendární hudební formace jednoznačně patřila mezi největší klubové koncertní atrakce 90. let a i v současné době úspěšně působí na tuzemské hudební scéně a stále má publiku co nabídnout. Kapelu od počátku jejího vzniku v roce 1991 tvoří trojice muzikantů. V současné době vystupuje v sestavě Petr Kumandžas (zpěv, baskytara), Patrik Pirkner (sólová kytara), Karel Křen (bicí)

Kapela Together vznikla díky stejnému pohledu na hudbu. Zpěvačka a houslistka Kristýna Vitoušová a kytarista a baskytarista Pavel Trefil se potkali díky koncertu kapely Matahari na festivalu v Plasích v létě 2014. V březnu 2015 nahráli s několika hosty první čtyři skladby s producentem Borisem Carloffem a od září 2015 začali živě koncertovat v devítičlenné sestavě. Je to takové netradiční spojení rocku s akustickými prvky a houslovým doprovodem.

Koncem roku 2019 kapelu Mea Culpa založil kytarista "Robos" (Robert Anovčín) spolu s vokalistou a kytaristou "Křečkem" (Vladimír Krenk) a basákem " Piskym" (Jaromír Piskáček). Během velice krátké doby se za bicí posadil konzervatorista a člen orchestru ND Pavel Svejkovský. V začátcích rozjezdu byl zrušen nejen zahraniční zájezd, ale v době pandemie i nahrávání několika skladeb ve studiu a omezené bylo i zkoušení repertoáru. Mea Culpa se věnuje převážně vlastní tvorbě s širším záběrem stylů s převahou rockové muziky.

 

GALERIE

Související obsah:

» Klubem Modrá Vopice zněly koncerty věnované vzpomínce na Kaštánka   (Jana Kleinbauerová, 11. 08. 2017)
» Klubem Modrá Vopice se opět rozezní tóny pro Kaštánka   (Jana Kleinbauerová, 12. 07. 2016)
» Modrou Vopicí zněl crossover-rock, power metal, hard and heavy, ale i rock'n'roll   (Jana Kleinbauerová, 22. 11. 2015)
» Modrá Vopice slaví 22. narozeniny   (Jana Kleinbauerová, 18. 08. 2015)
» Pozdravy Kaštánkovi do nebe, ... z pekla   (Jiří Klecan, 09. 08. 2015)
» Modrá Vopice slavila 22. narozeniny a nechyběl ani ohňostroj   (Jana Kleinbauerová, 04. 09. 2015)
» Klubem Modrá Vopice zněly koncerty věnované vzpomínce na Kaštánka   (Jana Kleinbauerová, 11. 08. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Od domácího rocku k velkému finále: Druhý den Szigetu ve znamení energie, raveu a Twenty One Pilots
16.08.

Od domácího rocku k velkému finále: Druhý den Szigetu ve znamení energie, raveu a Twenty One Pilots

Druhý den Szigetu přinesl hned několik velmi rozdílných koncertů. Na Main Stage se během dne vystřídali němečtí...


V novém singlu Kvietah nechybí vztek ani naděje
16.08.

V novém singlu Kvietah nechybí vztek ani naděje

Přesila je název nového singlu písničkářky Kvietah. Vznikl ze vzteku nad tím, jak rozhodnutí mocných dopadají...


„Traband byl splněný sen, ze kterého jsem se probudil,“ říká Jarda Svoboda.
15.08.

„Traband byl splněný sen, ze kterého jsem se probudil,“ říká Jarda Svoboda.

Album Traband - Montáž 1996–2014 připomíná dvacet let jedné výjimečné cesty. Nová retrospektiva v dvaceti...


Alien Ant Farm konečně dorazili v roli hlavní hvězdy
15.08.

Alien Ant Farm konečně dorazili v roli hlavní hvězdy

Evropská letní festivalová sezóna může někdy způsobit pozitivní vedlejší účinky v podobě menšího „výplňového”...


Ostrov, který na pár dní patří hudbě: Sziget proměnil Budapešť v centrum léta
14.08.

Ostrov, který na pár dní patří hudbě: Sziget proměnil Budapešť v centrum léta

Nultý den Szigetu se nesl především ve znamení příjezdu a zabydlování. Cesta z centra Budapešti do areálu festivalu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta