Modrou Vopicí zněl crossover-rock, power metal, hard and heavy, ale i rock'n'roll

V sobotu 21. listopadu se v pražském klubu Modrá Vopice uskutečnil parádní koncert nabušenej pořádným nářezem skvělé muziky.
Úvod patřil kapele Rain z Nového Města pod Smrkem, která vznikla v prosinci 2003 z trosek kapel H.U.M.R. a LAZY MAKER a z počátku hrála thrash metal. V průběhu působení této kapely nastaly zásadní změny nejvíce v období roku 2007 a 2008. Z původní sestavy zůstal sám Honza Kvapil. Rok 2014 je opět plný změn a post kytaristy a i za bicími se mění. Jedna z nich souvisí i díky zdravotním problémům právě Honzy, který musel odložit kytaru a věnovat se pouze zpěvu. Ten je, ale velmi spokojený a prohlásil:" tohle je nejlepší složení jaké kdy v historii kapely bylo. Také chystáme nové album Labyrint,které je ve fázy míchání. Bude tady bonusová skladba, Samota z roku 2009, která nikdy nevyšla na žádném z našich cd."
Začátek koncertu formace Rain patřil skladbám Když všechno končí, Labyrint, Dál, Všichni jsme stejně daleko a samozřejmě nechyběla skladba Řeka, ale i jiné.

Heavy metalovej nášup v podání kapely Roxor

Dalším kdo tento večer potěšil příznivce žánru hard and heavy, byla Nymburská hard and heavy parta Roxor, která se znovu po letech zformovala v roce 2007. Začátek vzniku se, ale počítá od roku 1988 kdy kapela byla zaměřená hodně na speed metal. V roce 2009 vydala cd "Zastavte čas" mapující dvacet let od vzniku kapely. Dalším bylo cd "Cesta do pekel " potěšili fanoušky v roce 2011 a akustické vystoupení vyšlo v roce 2013 na CD "Na rozcestí" Za všechny skladby, které Modrou Vopicí zazněly byly Křížová výprava, Neotvírej, Cesta do pekel nebo Kazatel.

Kapela Janesession v čele s Jane dorazila až z Bratislavy

Po neskutečným dynamickým vystoupení Roxor přišla na pódium kapela Janesession z Bratislavy. Ta hraje od roku 2003, založila ji zpěvačka Jane Razor v tomto roce. Přitom už v roce 1998 měla kompletní sestavu, ale oficiální start začal právě až o pět let později.Svůj styl popisují jako divoký, drzý, moderný, drsný a hlasný rock ´n´ roll / metal. Janesession je nejčastěji koncertující slovenskou kapelou. Za svoji kariéru hráli nejen s legendami české a slovenské scény, ale i jako předkapela například Judas Priest, Pink Cream69, Pretty maids, Adam Bomb, saxon a další a další. Přesto, že tentokrát klub nebyl zaplněn tak jak by si každý myslel, odehrála Janesession koncert na plný pecky. Jane s kapelou dokázala i těch pár lidiček svými skladbami Chlap, Moje mesto, Tell Me What nebo Zombies, dostat na parket, aby si zapařili a užili si koncert společně s nimi.

Ty krávo! mají zvuk z lamp Marshallu

Závěr patřil kapele, která tuto akci pořádala Ty Krávo! Je to kapela, která má ráda rock´n´roll a hlavně veselé texty, které píše Petr Říha (Pytlák), ale muziku dělají společně. Loni nahráli první cd s názvem Dáme jedno, které kapele pokřtil Klaudius Kryšpín. Letošek věnovali koncertům, ale dávají dohromady druhé cd. Jak říká Pytlák "Máme rádi rock n roll a hlavně veselé texty. Zhudebňujeme příhody vlastní a přátel. Nějak nemusíme texty kde lezou mrtvolky z hrobů atd. A jak se říká: nasranejch lidí je na světě dost" Chceme aby si lidi na našem koncertíku zaskákali ,zařádili a zasmáli se" Muziku děláme záměrně jednoduchou a chceme aby zněla staře.TY KRÁVO! Nepoužívají žádné efekty, to jak to zní, to je zvuk lamp Marshallu."
Škoda, že závěrečný koncert jsem si nemohla užít a tím pádem ani neuvidíte ve fotogalerii žádnou fotografii kapely. Jen ty z příprav na pódiu. Byla pokročilá noční hodina a já musela odejít i když mě to hodně mrzelo. Těšila jsem se na koncert, a i nové skladby, které kapela Ty krávo! chystá na druhé cd.
Snad příště vše vyjde tak jak má. Muzika byla skvělá! Koncerty všech účinkujících byly nadupaný energií. Zvuk, který zněl klubem byl skvělý! Všichni ten večer si prostě užívali muziku na sto procent. Zpěvačka Janesession během koncertu poděkovala a hlavně pochválila zvukaře, prostě paráda! Velká škoda, že tento večer nebyl až tak povedený návštěvností.

GALERIE

Související obsah:

» Merlin a Rain v Kainu opět ve znamení třináctky   (Jana Kleinbauerová, 15. 11. 2013)
» Modrá Vopice slavila 22. narozeniny a nechyběl ani ohňostroj   (Jana Kleinbauerová, 04. 09. 2015)
» Modrá Vopice slavila 22. narozeniny a nechyběl ani ohňostroj   (Jana Kleinbauerová, 04. 09. 2015)
» Premier na minifestu v Modrý Vopici   (Jana Kleinbauerová, 30. 04. 2015)
» Premier na minifestu v Modrý Vopici   (Jana Kleinbauerová, 30. 04. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Barevný festival - Brod 1995 – 2019
20.08.

Barevný festival - Brod 1995 – 2019

V sobotu 17.srpna 2019 se do areálu Na Kutilce v Českém Brodě vrátila hudba, konkrétně další vzpomínka na prvopočátky...


Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí
20.08.

Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí

Skladba Hometown je předzvěstí druhého studiového alba Zpěváka Miraie Navrátila k napsání skladby inspiroval...


Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly
19.08.

Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly

Rappeři Cavalier a Abde, oba pod hlavičkou Championship Music, vydávají nové signly. Abde Trochu lásky a Cavalier...


Plexis vydává legendární TO na vinylu
19.08.

Plexis vydává legendární TO na vinylu

Pražská punková legenda Plexis, která hraje v aktuálním složení Petr Hošek, Dušan Lébl, Martin Švec a Eda Fröhlich, brzy...


Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků
18.08.

Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků

V areálu zasazeném do lesnatého podhradí zříceniny Vlčtejn našlo dočasný azyl několik stovek příznivců...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru