Totální nasazení ovládlo TV Šlágr, Veselá trojka posmutněla
Duo Yamaha nebo Veselá trojka už nejsou hlavními hvězdami TV Šlágr. Tuto progresivní hudební stanici, zaměřenou na alternativu a underground, ovládlo Totální nasazení se svým singlem Balkánská. Nápadité, akční video s propracovanou choreografií a marketingově silnými hláškami v obraze pak posouvá tuto již tak hodně komplikovanou a spíše náročnějšímu publiku určenou skladbu ještě o několik levelů výše. Píseň Balkánská sice není žádnou novinkou, ale to kapela vůbec neřeší. „Před několika lety jsme prohlásili, že budeme dělat vždy maximum klipů namaximum písní z každého CD a tohoto předsevzetí se stále snažíme držet, takže se prostě občas vracíme k songům, na které jsme tehdy klip natočit nestihli," vysvětluje bubeník Franky. „Točit klipy nás hrozně baví. Vždy jsme chtěli mít některý z nich také coby pořádný šlágr, a tak jsme se nechali inspirovat stejnojmennou hudební televizí a legrácku Balkánská pojali prostě takto," dodává autor námětu i scénáře, baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb.
Slánské Totální nasazení zahájí koncem ledna svoji 27. koncertní sezónu. Punkrockové trio Sváťa, Karloss a Franky se chystá i letos hojně koncertovat a plány má veliké - kromě fůry hraní a několika klipů snad i natáčení dalšího studiového alba. Totáči tak naváží na konec loňského roku, kdy byli rovněž velice aktivní (kdy nejsou?). Pro fanoušky připravili své historicky druhé DVD. Stejně jako u toho předešlého se jedná o výroční koncert, tentokrát to byla oslava 25 let. DVD nese název Live Rock Café, natáčelo ho filmové studio Jana Hrubeše, kameramana České televize, zvuk zaznamenal Zdeněk Šikýř ze studia Hostivař, a skupina ho propaguje live klipem své největší hitovky, písně Černobílý svět.
Související obsah:
» Totální nasazení nám trochu zvážnělo. V textech, nikoli hudbě. (Karel Souček, 11. 12. 2014)» Totáči úspěšně zkrotili Ocelové ptáky (Joe Stramr, 10. 04. 2013)
» "Na konci festivalové sezóny se už těšíme do klubů a naopak," tvrdí Totální nasazení. (Karel Souček, 24. 10. 2014)
» Vinnetou, Inču-čuna, Čapawaha... A Totální nasazení (Karel Souček, 06. 07. 2015)
» Totální nasazení a Ukradený ovoce si své turné ukrást nenechají (Karel Souček, 31. 01. 2016)
» NAŠE TÉMA: Nabitý konec roku Totálního nasazení (Karel Souček, 12. 12. 2014)
» Melodkou se prohnal punk-rockový tajfun. Totální nasazení probudilo Brno ze zimního spánku (Nikola Halmová, 01. 11. 2014)
» Oslavu pětadvacetin pojalo Totální nasazení ve velkém stylu (Karel Souček, 24. 11. 2015)
» Nový klip Totálního nasazení připomíná zapomenuté hrdiny (Karel Souček, 13. 11. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá Vopice vzpomínat na přítele, parťáka,...
Tanja hlásí návrat v plné síle
Charismatická zpěvačka a nezaměnitelný hlas české rockové scény Tanja (Tanja Kauerová), známá především...
Mnemic: První turné jsme odehráli na kytary, které stály pětistovku
Krátce po jejich koncertě na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal se zástupci dánské kapely Mnemic. Zpěvák...
Good Times Only: Neřídíme kapelu jako firmu. Jsme kámoši, které to pořád baví.
Krátce před svým koncertem na Colours of Ostrava si s námi Good Times Only povídali o nové desce Tohle mi ještě...
Lovebites rozproudili Rock Café večerem plným energie
Pražské Rock Café se 26. července zaplnilo fanoušky, kteří dorazili na koncert kapely Lovebites. Už před...
» zobrazit více...
RECENZE
» Stones nestárnou, na Foreign Tongues se předvádí...
» Wow! Muse míří ke hvězdám
» Tichý architekt aneb když australský prog,...
» Magické, uhrančivé, hypnotické. Takové...
» Jinany – Ptáci a Draci: EPčko, se kterým...
» Megadeth se (studiově) loučí vynikající...
» zobrazit více...
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá...
Anonymní hudební talent Red Leather vystoupí v MeetFactory
Red Leather, anonymní hudební talent kombinující syrový alternativní rock...
Lovebites rozproudili Rock Café večerem plným energie
Pražské Rock Café se 26. července zaplnilo fanoušky, kteří dorazili...
Foreign Tongues
» Rolling StonesLegendární kapela The Rolling Stones vydala 10. července 2026 nové album...
Druhý den Colours: tenisový zápas Berta, západ slunce s LP a elektronická smršť TOMORA
Druhý den Colours of Ostrava už nebyl tak soustředěný kolem jediného...
Mnemic: První turné jsme odehráli na kytary, které stály pětistovku
Krátce po jejich koncertě na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal se zástupci...
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá...
Tanja hlásí návrat v plné síle
Charismatická zpěvačka a nezaměnitelný hlas české rockové...
Na Točník se mohou těšit Nikola a Milan
Putovní festival Hrady CZ začíná o víkendu na Točníku. V naší soutěži...
Mr. Moss představují nový singl Weird Kid
„Weird Kid" patří k dosud nejosobnějším skladbám kapely Mr. Moss. Její...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #35: Rock for People 2026, část 2
V druhém díle věnovanému festivalu Rock for People jsme důkladně...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:












