Tom Odell potěšil Forum Karlín svým baladickým popem

Britský hudebník Tom Odell opět po roce navštívil Prahu, tentokrát v rámci turné k nové desce Jubilee Road. Pro sólový koncert bylo vybráno Forum Karlín, které sice nehlásilo vyprodáno, ale podle plnosti celé hal,y včetně obou galerií, nemělo tomuto úspěchu daleko. Jako support byli zvoleni kanadští pop-rockeři Jane's Party.

Každý, kdo si to ve středeční podvečer namířil do Karlína, čekal především na Odella. I kvůli tomu během předkapely bylo dost opozdilců ještě u šaten a někteří nedočkavě vysedávali na schodem mezi galeriemi. Což nutno podotknout byla škoda. Jane's Party nejsou žádní začátečníci. Na scéně se pohybují již něco před jednu dekádu a zkušenosti z koncertů z nich jenom sršily. A třeba jeden z hitů "San Francisco" znamenal jeden z nejsilnějších okamžiků celého večera. Něco málo přes půl hodinky se rodáci z Toronta poprvé předvedli českému publiku a následně mohli spokojeně odejít.

Vše pokračovalo dle domluveného plánu. V devět hodin se křičící fanoušci dočkali a osmadvacetiletý brit přiběhl na pódium a hned spustil titulní "Jubilee Road". Hned od začátku se celá show strhla v příjemnou exhibici, byť svůj vrchol hledala marně po téměř celé dvě hodiny. Celá kapela výborně šlapala a je třeba zmínit, že tam další členové nebyly jen tak do počtu. Hned při druhé hitovce "I Know" z debutového alba se ukázalo, že jsou všichni velmi dobře sehrání ve vícehlasech a postupně vygradovaly tuhle výbornou skladbu až k absolutnímu aplausu celé haly.Občas se však jamování u písní protáhlo natolik, že to danou skladbu spíše potápělo (například "Concrete"). Podobně na tom byl také celý koncert. Tom již není žádný stydlín, na pódiu naopak působí velmi suverénně, jeho hra na klavír spolu s velmi zajímavou barvou hlasu a hitovostí jednotlivých skladeb velmi dobře ladí. Nicméně je třeba dobře zvolit setlist, kterému tentokrát výrazně vládly balady a nebyl tak pořádný prostor na explozi, ačkoliv na poskakování po pianu, zpívání mezi fanoušky a hození židlí došlo.

Odell si na sebe navlékl také českou vlajku, s jíž na zádech odehrál Lennonovu "Imagine". Všichni čekali na závěr s největším hitem "Another Love" a dočkali se, přesto její přednes nelze nazvat vrcholem programu. Po ní se s aplaudujícím davem rozloučil songem "Somehow". Odell očekávání relativně splnil, ale rozhodně by šlo celé vystoupení s jeho kvalitami posunout o alespoň stupeň výše.

Související obsah:

» Tom Odell je první ohlášenou star Metronome Festivalu   (Karolína Košařová, 08. 11. 2017)
» Tom Odell vydá album s názvem Wrong Crowd   (Jiří Hroněk, 25. 05. 2016)
» Tom Odell vystoupí již za deset dní ve Foru Karlín   (Ondra Kocáb, 13. 01. 2019)
» Předskokan Rolling Stones Tom Odell zahraje v Praze   (Kristina Kratochvílová, 11. 07. 2013)
» Tom Odell se po půl roce vrátí do Prahy   (Ondra Kocáb, 09. 09. 2018)
» Miláček britských kritiků vydává svůj debut   (Karel Souček, 18. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Emeli Sandé vydává album Real Life
21.04.

Emeli Sandé vydává album Real Life

Real Life je název nového alba multiinstrumentalistky s nezaměnitelně hutným a výrazným hlasem Emeli Sandé....


Slavnost dasFest rozhýbe plzeňský Sadový okruh
21.04.

Slavnost dasFest rozhýbe plzeňský Sadový okruh

Den plný zábavy, hudby, divadla, inspirace, zajímavých aktivit i kvalitní gastronomie nabídne v sobotu 25. května Sadový...


Rock for People Concerts přiváží naštvanou americkou dechovku Brass Against
21.04.

Rock for People Concerts přiváží naštvanou americkou dechovku Brass Against

Brass Against poprvé vyráží na evropské turné a díky Rock for People Concerts se s nimi v červnu setkají...


Sziget oslaví Den Země a nabídne VIP vstupenky za cenu normálních
20.04.

Sziget oslaví Den Země a nabídne VIP vstupenky za cenu normálních

Na Den Země (22.4.) spustí festival Sziget jednorázovou prodejní akci. Prvních 500 prodaných permanentek se automaticky...


Skupina Vltava přiváží Náklad štěstí
19.04.

Skupina Vltava přiváží Náklad štěstí

Hledáte-li originální českou kapelu, pak nemůžete minout Vltavu. Ta má za třicet let existence na svém kontě alba...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Mládí v trapu
21.04.

Mládí v trapu

» Kapitán Demo

Album Mládí v trapu je Demova čtvrtá deska. Je na ní spoustu chodidel, jakože...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru