The Legends Rockfest Hořice láká na Zemětřesení a větší komfort

Tradičně třetí červencový víkend se v Hořicích pravidelně koná The Legends Rockfest – festival, který si za osm let existence vybudoval dobré jméno a letos by ho mohl ještě vylepšit. Letošní osmý ročník (19.-20. 7.) budou totiž provázet dvě zásadní události. Tou první je vystoupení projektu Zemětřesení, který si vybral The Legends Rockfest jako jedno ze tří exkluzivních míst, kde v létě vystoupí pod širým nebem. Tou druhou je rozšíření festivalu do celého prostoru hořického areálu U Věže.

Pátek ve znamení Zemětřesení, v sobotu zazní rock, metal i punk

Celý festival otevře svým vystoupením kapela Metanol, následovat budou tvrdší tóny kapel Cocotte Minute a Plexis. Pak už dojde na nesmírně očekávanou záležitost – vskutku legendární projekt Zemětřesení (Brichta-Doležal-Henych-Smetáček) s repertoárem složeným z písní Jiřího Schelingera. Poté budou následovat tři jména, která vždy zaručují plný kotel a dobrou zábavu – Trautenberk, Traktor a Doga.
V sobotu dopoledne vyžene spáče ze stanů Vanaheim následovaný Alžbětou a velmi oblíbeným Komunálem. Všechny metalové fanoušky potěší obnovený Vitacit, keltsko-punkovou originalitu přinesou Pipes and Pints. Dnes již hořická stálice Limetal obsadí scénu v podvečer, po dvou letech se vrátí také Krucipüsk. Vyvrcholením festivalu bude plnohodnotný koncertní set kapely Škwor. A pro ty, kteří ještě ani po dvoudenním maratonu nebudou mít dost, zahrají kolem půlnoci V.A.R.

Rozšíření prostoru znamená větší komfort

Protože se fanouškovská základna festivalu každý rok rozrůstá, připravili pořadatelé zásadní novinku, festival bude probíhat v celém areálu U Věže. Rozšířený prostor má přispět k většímu komfortu návštěvníků – umožňuje vybudování nových odpočinkových zón i posílení toalet či rozšíření občerstvovacích míst. V plánu je zajištění více míst k sezení a ploch k odpočinku. Další novinkou budou vratné (zálohované) kelímky a i letos se samozřejmě chystá stanové městečko pro ty, kdo chtějí během festivalu přespávat v těsné blízkosti areálu.


Divácká soutěž 

Doprovodnému programu bude jako vždy vévodit soutěž o divácky nejúspěšnější kapelu festivalu. U vstupu obdrží fanoušci žetony, pomocí kterých pak budou hlasovat: vhodí je do připravených nádob ve festivalovém shopu, a tím dají hlas své oblíbené kapele. Vítěz obdrží sošku – zmenšeninu „paroháče", který je symbolem The Legends Rockfestu. Podaří se loňskému a předloňskému vítězi – Traktoru – zkompletovat hattrick, nebo si prvenství tentokrát zajistí pro sebe někdo jiný?

Výzdoba areálu: i letos přibudou nové prvky

The Legends Rockfest je známý také originální výzdobou, díky které byl v roce 2017 zařazen časopisem Rock&Pop mezi pět nejkrásnějších českých festivalových areálů. Během zmíněných osmi let existence postupně vznikl dva a půl metru vysoký kamenný symbol rockového paroháče umístěný po levé straně pódia, stylová vstupní brána, kulisa o šedesáti metrech čtverečních kolem pódia, středový obelisk s orlem na vrcholu, vlajky věnované vítězům diváckého hlasování o nejoblíbenější kapelu, které lemují plochu před pódiem, plastický nápis The Legends Rockfest, velké pexeso s fotografiemi z festivalu či koule s uvedením všech doposud vystupujících kapel, symbolizující „náš svět". Letos přibudou dva orli na podstavcích u vstupní brány. Orel má symbolizovat vizi a sílu. Kéž se stanou i symbolickými strážci klidu a pohody po dobu celého festivalu.

Příležitost k výletům

Když manželé Lhotovi tento festival zakládali, přáli si, aby se pro fanoušky mohl stát příležitostí k malé tuzemské dovolené. A právě to se časem naplnilo. Návštěvníkům jsou v Hořicích a okolí k dispozici nejrůznější místa, která stojí za návštěvu. Hned vedle areálu stojí architektonicky zajímavá Masarykova věž samostatnosti, která má po dobu konání festivalu dokonce prodlouženou otevírací dobu. V nedalekém okolí se nachází například unikátní prvorepublikové koupaliště Dachova, ZOO Dvůr Králové, Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou, pohádková přehrada Les Království, rodný dům Karla Jaromíra Erbena v Miletíně nebo Prachovské skály.

Vstupenky v předprodeji i na místě

Předprodej vstupenek a dárkových setů s řadou výhod a bonusů probíhá ve festivalovém e-shopu do konce června 2019. Ti, kdo to nestihnou do začátku prázdnin, si mohou zajistit vstupenky v předprodeji ještě do 15. července v celorepublikové síti Ticketstream. Po tomto termínu bude možné zakoupit vstupenky na místě, kde budou v dostatečném množství také slevové lístky pro mládež do 17 let, držitele studentských karet i držitele průkazu ZTP. Děti do 125 cm mají vstup zdarma.

Související obsah:

»  The Legends Rockfest potvrdil kapely pro rok 2019 a je zahájen předprodej limitované edice dárkových setů   (Jana Kleinbauerová, 11. 10. 2018)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» 5. ročník The Legends Rock Fest 2016   (Jana Kleinbauerová, 18. 01. 2016)
» 4. ročník festivalu The Legends Rock Fest klepe na dveře   (Jana Kleinbauerová, 18. 05. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Letní sezónu zakončí Divokej Bill v Úvalech pod hvězdami
15.07.

Letní sezónu zakončí Divokej Bill v Úvalech pod hvězdami

Divokej Bill doma 2019 14. září uskuteční jediný samostatný koncert Divokýho Billa. Jako hosté vystoupí mladá...


Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera
14.07.

Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera

To nejlepší z české a slovenské hudební scény, mimořádné projekty, dvě střídající se pódia,...


Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy
14.07.

Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy

Kultovní festival Hrady CZ zvládl svůj rozjezd patnáctého ročníku 12. a 13. července na Točníku přímo mistrovsky. ...


NAŠE TÉMA: Vše podstatné o 25. ročníku Rock for People
14.07.

NAŠE TÉMA: Vše podstatné o 25. ročníku Rock for People

Rock for People slavil letos pětadvacáté narozeniny. Poblahopřát do Hradce Králové přijely slavné...


Mireille Mathieu si v poslední době zamilovala Prahu, vrátí se do ní v březnu
13.07.

Mireille Mathieu si v poslední době zamilovala Prahu, vrátí se do ní v březnu

Mireille Mathieu má ráda Prahu, Praha má ráda Mireille Mathieu. Pravidelně tu tato francouzská šansoniérka koncertuje,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Shine a Light
12.07.

Shine a Light

» Adams Bryan

Shine a Light je čtrnácté studiové album kanadského rockového hudebníka Bryana Adamse....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru