Temples přemění pražské Roxy na chrám psychedelického rocku

O kapele Temples se psalo jako o jedné z nejzábavnějších současných britských kytarovek, která podle magazínu Clash skvěle překlápí šedesátkovou experimentální scénu do dnešní doby. Takové uznání se jí dostalo díky debutové desce „Sun Structures" (2014) a následující „Volcano" z roku 2017. Letos se trio hudebníků vrací s třetí deskou „Hot Motion", kterou představí v pražské Roxy 25. listopadu 2019. Vstupenky (550 Kč) koupíte od 7. června na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster. 

Přestože se Temples inspirují psychedelickou vlnou šedesátých a sedmdesátých let, rozhodně nejsou uvěznění v minulosti a jejich tvorba vzhlíží kupředu: „Přistupujeme k popovým skladbám po svém. Chceme prolomovat konvence slok i refrénů. Takhle uvažujeme pokaždé, když nahráváme něco nového," říká basista a zakládající člen britské kytarové party Tom Walmsley


V loňském roce kapelu potkaly změny na dvou důležitých postech. Bubeník Samuel Toms ukončil své působení v kapele. Důvody on sám prozrazovat nechtěl a Temples na toto téma nevydali žádné oficiální vyjádření. Sám Toms uvedl, že kapelu opustil, protože mu nebylo dovoleno podílet se na tvorbě nových písní. Jeho místo obsadil Rens Ottink z kapely PAUW, který však prozatím figuruje jako bubeník jen pro živá vystoupení. Zároveň se Temples rozloučili s nahrávací společností Heavenly Recordings a k novému labelu se zatím nepřidali.

Novinky Hot Motion bude podle Temples nadčasovým albem plným nepředvídatelných nápadů a invence. Inspirací pro album se stal režisér David Lynch. „Nemyslíme si, že jsme nahráli politické album, je pro nás ale těžké nereflektovat to, co se děje kolem nás," tvrdí skupina.

Britská parta se představí nově jako trio s Jamesem Bagshawem jako zpěvákem a kytaristou, druhým kytaristou Adamem Smithem a baskytaristou Thomasem Walmsley. Trojici doplní již zmíněný bubeník Rens Ottink. Koncerty Temples patří k silným zážitkům, což ostatně předvedli už v roce 2017 ve vyprodaném Paláci Akropolis


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Label Def Jam Recordings rozšiřuje své aktivity do České republiky
15.10.

Label Def Jam Recordings rozšiřuje své aktivity do České republiky

Legendární americký label Def Jam Recordings, jehož spoluzakladatelem je renomovaný producent Rick Rubin, rozšiřuje své...


Pražské Strašnice zažijí opět speciální trojkoncert. Rocková Barča je zpět!
14.10.

Pražské Strašnice zažijí opět speciální trojkoncert. Rocková Barča je zpět!

Speciální trojkoncert, na kterém to rozparádí Vilém Čok&Bypass, Jana Uriel Kratochvílová & Illuminati.ca,...


Najvyšší čas! Eláni vydávají po pěti letech nové album
14.10.

Najvyšší čas! Eláni vydávají po pěti letech nové album

Najvyšší čas je název nového alba slovenské skupiny Elán. Na CD a na vinylu vychází v pátek 18. října. Na...


Prago Union vydává po třech letech album Perpetuum Promile
13.10.

Prago Union vydává po třech letech album Perpetuum Promile

Pod názvem Perpetuum Promile vydá ve druhé polovině října pražská hip hopová skupina Prago Union své nové,...


Přes chladné počasí se Onion Fest vol. 16 vydařil
12.10.

Přes chladné počasí se Onion Fest vol. 16 vydařil

Hořovické parkoviště u Tezy pohostilo 5. října 2019 v rámci Cibulového jarmarku sedm kapel. Počasí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Between The Earth And The Stars
10.10.

Between The Earth And The Stars

» Tyler Bonnie

Po šesti letech se velšská zpěvačka Bonnie Tyler hlásí s novým albem Between...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru