Tachov – Ještě Jeden Fest vol. 8

Poněkud komornější, o to však srdečnější přehlídka skvělé muziky proběhla tuto sobotu 24. srpna 2019 v Tachově. Příjemné prostředí, nádherné počasí a nabitý line up přilákaly do areálu bývalého koupaliště několik stovek fanoušků festivalové atmosféry. Vrcholem hudební akce se stalo vystoupení S.P.S. a Vildy Čoka, kdy na parketě nebylo k hnutí.

Digger

Metalová kapela založená 2012 se stěžejním albem Dig For Victory (2016) byla tou první formací, která se ucházela o pozornost neustále přicházejících hostů. Jako rozjezdovka to neměla jednoduché, napříč tomu představili muzikanti velkou část svého anglicky zpívaného repertoáru.

S.A.S.

Nýřanští punkeři jsou v poslední době žádanou značkou mnoha hudebních akcí. Potvrdili to i dnes, kdy po úspěšném setu odjížděli na další festivalovou sešlost. Zde v Tachově zanechali zřetelný otisk, který podtrhla i místní regionální televize.

Kohn
Rocková skupina pohybující se na pódiích od 2011 má ve veřejnosti mnoho příznivců všech věkových kategorií, které melodický playlist dokáže oslovit. Frontman Tomáš Navrátil doplněný zpěvem klávesáka Honzy Růžičky u tachovských výrazně zabodoval.

E.O.S.

Se stochovskými tvrďáky jsme se přehoupli do druhé poloviny festu. Na osazenstvo vytáhli česky zpívané texty v parádním hard core metalovém balení. Skoky, sóla a kompletní scéna nabízely hostům to nejlepší, co se do hodinového bloku dokázalo vměstnat.

S.P.S.

Početné publikum u zábran si ani o přestávce moc neoddechlo. Spousta příznivců punkových S.P.S. si vystála první linii jen proto, aby byli co nejblíže oblíbeným muzikantů. Chytlavé texty podpořené svižnými punkovými melodiemi sklidili zasloužený aplaus.

 

Vilém Čok & Bypass

Originální a nenapodobitelné show Viléma Čoka s Bypassem přitahuje čím dál více pozornost fanoušků. Sršící jiskry, kouřové efekty a létající konfety umocnily velice zdařilé představení. Jako doplněk Vildovi dnes posloužilo známé Thorovo kladivo, na mikrofonu pověšený kostlivec a navíc nám ukázal kousky s laserovou rukavicí.

Coward 

Po loňském úspěšném bloku se tu thrash metaloví muzikanti objevili znovu. Parádní set dobíjející baterky snad každému, kdo se v areálu pohyboval, okořenil duet zpěváka Jardy s hlavním pořadatelem Františkem Matouškem. Spokojené obecenstvo si žádalo přídavky, kterých se jim s pokročilou noční hodinou dostalo jen sporadicky.
Autor textů a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964
19.09.

WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964

WWW Neurobeat si po delší odmlce připravili samostatný koncert. Zahrají 26. září v Holešovicích na náplavce před dočasně...


Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu
19.09.

Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu

Známy slovenský dramaturg, režisér, pesničkár Martin Geišberg prichádza spoločne s inštrumentalistom Danielom...


Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert
19.09.

Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert

Tradiční sportovně zábavný den bývá v Měcholupech u Nepomuka zakončený rockovou tečkou. Nejinak tomu bylo i 14. září...


Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa
19.09.

Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech...


Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru