Svět v Imaginaeru

Recenze alba : Imaginaerum

Interpret: Nightwish
Celkový čas: 01:14:54
Vydavatel: Nuclear Blast, Roadrunner Records
Rok vydání: 2011
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Na nové studiové album Nightwish fanoušci čekali jak na smilování. Vedle toho, že jej od Dark Passion Play dělilo pět let, Imaginaerum bylo podpořeno docela slušnou reklamou, která slibovala veledílo. Očekávání navíc zvyšoval fakt, že CD bude doprovázet film se stejným titulem. Tlak na finský kolos byl obrovský, a to především kvůli frontwoman Anette Olzon. Jedněmi milována, druhými nenáviděna a podceňována. Tahle voda břehy omlela.

První volavkou byla skladba Storytime, která obstojně reprezentuje celé Imaginaerum . Vedle svižných Ghost River a Last Ride of the Day bych vypíchla Slow, Love, Slow, která zanechává lynchovský pocit, strašidelnou Scaretale a téměř čtvrthodinovou Song of Myself, potěší i instrumentálka Arabesque. Trochu hluššími místy se stává Turn Loose the Mermaids a The Crow, The Owl and the Dove. Celé album uzavírá Imaginaerum, které v šesti minutách rekapituluje nejsilnější momenty celého alba.

Materiál na Imaginaerum je na míru ušitý rejstříkům Anette. Více hlasového prostoru dostal i baskytarista Marco Hietala. Celé album je ještě více symfoničtější než předešlé počiny a zanechává ve vás pocit, že posloucháte burtonovský cirkus, kam na návštěvu zavítal Hans Zimmer. Svou úlohu Nightwish opět splnili a na zlatém podnosu servírují jednu z nejlepších věcí, do které se kdy pustili. Imaginaerum je rozhodně komplikované a, přes občasnou přeplácanost, velkolepé dílo, které smete vaše sluchovody.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Nightwish 2020: Nekonečný vztah člověka a přírody

Nightwish 2020: Nekonečný vztah člověka a přírody

Nové album Nightwish „Human II Nature", tentokrát o dvou discích na celkové ploše...


Imaginaerum

Imaginaerum

Imaginaerum je svým způsobem obdobou alba Oceanborn a Once, které znamenaly pro Nightwish největší...




ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Cryptopsy přivezli do Prahy precizní brutalitu i humor
06.02.

Cryptopsy přivezli do Prahy precizní brutalitu i humor

Kanadští Cryptopsy se 3. února vrátili do Prahy v rámci svého evropského turné a Rock Café zažilo...


Michael Marcagi v Praze - písničky, které nepotřebují velká gesta
06.02.

Michael Marcagi v Praze - písničky, které nepotřebují velká gesta

Americký písničkář Michael Marcagi se v rámci svého evropského turné představil i českému...


Jason Derulo míří do pražské O2 Arény se svou show světového formátu
06.02.

Jason Derulo míří do pražské O2 Arény se svou show světového formátu

O2 Arena se 2. března 2026 promění v taneční parket světové úrovně. Americká pop-R&B superstar Jason Derulo...


Indie večer plný atmosféry a emocí
06.02.

Indie večer plný atmosféry a emocí

Už 9. března 2026 do pražského klubu Roxy dorazí duo Good Neighbours, které tvoří zpěváci, skladatelé...


Tom Odell, Lykke Li a Balu Brigada rozšiřují line-up Metronome Prague 2026
06.02.

Tom Odell, Lykke Li a Balu Brigada rozšiřují line-up Metronome Prague 2026

Metronome Prague 2026 odhaluje finální podobu line-upu a potvrzuje svou pozici jedné z nejzásadnějších hudebních...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta