Svědectví o turné, na němž dostal Gott boxerské rukavice i tanga
O chystaném vydání 2 DVD Karla Gotta se záznamem loňského koncertu z O2 Arény už Hudební knihovna psala. Více informací si přečtěte na tomto odkazu. Tak ještě několik novinek a zajímavostí.
Vůbec první Gottovo live DVD vyjde u Supraphonu 17. května a k dispozici je již i jeho obal. Nabídne 45 písní a doplněno bude o bonusy jako jsou sólová vystoupení hostů (Monika Absolonová, Gabriela Gunčíková, Dasha) a jeden unikátní klip na zbrusu novou píseň Party.
Vystoupení v O2 Aréně završilo šestnáctikoncertní turné po Čechách, Moravě a Slovensku, které trvalo od října do prosince roku 2012. Na koncerty se přišlo podívat 80 086 diváků. Vedle tuzemských fanoušků Karla Gotta se na vystoupení vypravili i jeho příznivci z Německa, Rakouska, Švýcarska, Polska, Ruska, Itálie, USA a Kanady.
Na každém z koncertů se podílelo 80 osob, najelo se bezmála 7 tisíc kilometrů. Techniku a 1 700 židlí vozily čtyři kamiony. 15 techniků začínalo v 19 hodin den před začátkem koncertu stavět scénu a pracovali ve dvou směnách. Polovina stavěla, polovina odpočívala. Střídali se po 8 hodinách. Scénu osvětlovalo 5 osvětlovačů a nazvučoval stejný počet zvukařů, o videoprojekce se staraly 3 osoby.
Karel Gott dostal na každém z koncertů okolo 30 kytic, během celého turné jich bylo bezmála pět set. Nečekanými dárky, které vedle květin, bonboniér a alkoholu dostal, byly boxerské rukavice podepsané samotným Mohamedem Alim, kniha Slavné ženy o mužích a tanga, které obdržel od mladé blondýnky v Olomouci.
Související obsah:
» Dotek lásky (Joe Stramr, 15. 01. 2013)» Gott vplouvá v Doteku lásky do svých oblíbených poprockových vod (Joe Stramr, 06. 10. 2012)
» Pár havraních copánků (komplet 1) (Joe Stramr, 12. 10. 2012)
» Dotek lásky, dotek krásy, dotek rozmanitosti (Joe Stramr, 15. 01. 2013)
» Pozdní sběr Petra Hapky (Joe Stramr, 19. 11. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival Brutal Assault zbrojí na 30. výročí
Festival Brutal Assault ještě ani nestačil uzavřít letošní ročník a už bylo jasno o prvních velkých jménech...
Den plný emocí, humoru a Florence: Sziget mezi syrovostí a festivalovou euforií
Třetí festivalový den na Szigetu přinesl výrazně rozdílné podoby hudby i atmosféry. Publikum mohlo během...
Tři Deci #37: Letní hity
Dnes se zaměříme na fenomén letních hitů a pokusíme se zjistit, co vlastně dělá z písničky hit léta,...
Tři Deci #36: Nej alba první půlky roku 2026
Dnes jsme si pro vás připravili rozbor těch nejlepších desek, které vyšly v první polovině tohoto roku. Každý...
Od domácího rocku k velkému finále: Druhý den Szigetu ve znamení energie, raveu a Twenty One Pilots
Druhý den Szigetu přinesl hned několik velmi rozdílných koncertů. Na Main Stage se během dne vystřídali němečtí...
» zobrazit více...
RECENZE
» Album Montáž 1996 – 2014 přináší...
» Stones nestárnou, na Foreign Tongues se předvádí...
» Wow! Muse míří ke hvězdám
» Tichý architekt aneb když australský prog,...
» Magické, uhrančivé, hypnotické. Takové...
» Jinany – Ptáci a Draci: EPčko, se kterým...
» zobrazit více...
Koncert pro Kaštánka, který tady zanechal velkou nesmazatelnou stopu, zněl Modrou Vopicí
„Znovuzrození" Boa - nápad, který se proměnil v zážitek pro tento večer...
Chinaski uprostřed letního turné přicházejí s remixem aktuálního singlu Selhání
Od poloviny června koncertují Chinaski po celé republice v rámci turné Open...
Den plný emocí, humoru a Florence: Sziget mezi syrovostí a festivalovou euforií
Třetí festivalový den na Szigetu přinesl výrazně rozdílné podoby...
Festival Brutal Assault zbrojí na 30. výročí
Festival Brutal Assault ještě ani nestačil uzavřít letošní ročník a už bylo...
„Traband byl splněný sen, ze kterého jsem se probudil,“ říká Jarda Svoboda.
Album Traband - Montáž 1996–2014 připomíná dvacet let jedné výjimečné...
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá...
V novém singlu Kvietah nechybí vztek ani naděje
Přesila je název nového singlu písničkářky Kvietah. Vznikl ze vzteku...
Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší...
Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #37: Letní hity
Dnes se zaměříme na fenomén letních hitů a pokusíme se zjistit, co vlastně...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:














