Smršť chemických paprsků uzavřela třetí ročník festivalu Metronome

Druhým dnem pokračovala přehlídka skvělých a světových interpretů na pražském Výstavišti. Druhou porci elektro masáže obstarali hodinu a půl dlouhým představením Chemical Brothers, propracovanou show uchvátil David Byrne a jak dokáže zaujmout svět nadaná muzikantská parta z Česka, přijeli ukázat Mydy Rabycad.

Dva roboti na chvíli ovládly hlavní pódium

David Byrne na ČT Park Stage a krátce po něm Chemical Brothers na hlavní scéně. Srovnání těchto dvou megashow bylo motivem nedělního večera. Chemici, tedy dva Djs za aparáty a k tomu spoustu projekce a světel, valili hlukovou smršť z reproduktorů, že málo kdo dokázal odolat se alespoň trochu nepohnout do rytmu. Na známé kusy, na sebe navzájem navazující, publikum reagovalo nadšeně a vydrželo dlouhé pásmo pokorně až do konce. Nechyběl ani kus Hey Boy Hey Girl, který léta okupoval české diskotéky. Laserové paprsky létaly vzduchem, na les rukou před pódiem se snesly balóny a vrcholem byl příchod dvou retro robotů, kteří za pochodu metaly blesky do kupole výstaviště. 
David Byrne byl nemálo ohromující. Přitom jeho pásmo skladeb obstarané velkým množstvím stand up muzikantů a tanečníků bylo naprosto z jiného soudku. Přestože byli všichni ve stoje a neustále v pohybu, nepoužívali žádné samply a zakládali si na živém projevu. Působivá muzika nepostrádající ani skvělý rytmus, ani nápadité melodie, přitáhla diváky, jako magnet. Gentleman Byrne rozdával úsměvy na všechny strany a s pokorou sobě vlastní vedl celý soubor více než hodinovým představením, až publikum vysál do poslední kapky všemi rozmanitými zvuky a množstvím pestrých pohybů.

Mydy Rabycad přiletěli rovnou z pseudokosmu

David Byrne měl však výhodu, že dostal publikum rozehřáté. Postarala se o to domácí hvězda Mydy Rabycad. Jsou to pouhé dva roky, kdy na prvním ročníku festivalu tato naděje vystupovala v nočních hodinách na vedlejším pódiu. Tentokrát už jim patřilo po právu hlavní pódium, kam přijeli se zkušenostmi ze světa. Vizuální stránku obstarávaly místo projekce úchylně kosmické kostýmy a hudební produkce neomylně rozpohybovávala všechny přítomné. Lví podíl na tom má zpěvačka Žofie Dařbujánová, které bylo neustále plné pódium. K překvapení všech se jako host objevil Michael V. který celou scénu absolutně rozhodil svým outfitem stylu ,,Jdu na čundr". Dalším přirozeným hostem byla moderátorka Tonya Graves.
Během odpoledne se na pódiích vystřídalo několik kytarovek. Naprosto neomylně tnuly do živého na Metronome Stage Them There. Jejich na pohodu předložená produkce plynula klidně a neomylně, jak voda ve Vltavě a radost bylo poslouchat projev charismatické zpěvačky Phoebe. Na stejném pódiu přesvědčily Brunettes Shoot Blondes. Tito mladíci ukázali, jak se na Ukrajině dělá světový pop. Především však zaujali srozumitelnou muzikou, která pohladila na duši nejednoho přihlížejícího a odnesli si zasloužený potlesk. Však se zde také našlo několik příslušníků Ukrajiny.

ČT Park Stage se odpoledne zahalila do alternativnějších tónů, o což se postarala především italská trojice Husky Loops. Temné, kvílivé tóny sevřely tuto část Výstaviště do pevných kleští. Česká skupina Places na to šla mnohem jemněji a rozdávala přihlížejícím spíše pohodovou atmosféru.
Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE

Související obsah:

» První den festivalu Metronome vyvrcholil apokalyptickou show Massive Attack   (Petr Škrabánek, 23. 06. 2018)
» Blood Red Shoes se předvedou na Metronome Festivalu   (Karolína Košařová, 11. 05. 2017)
» TATA BOJS OSLAVÍ 30. NAROZENINY NA METRONOME FESTIVALU   (Karolína Košařová, 24. 11. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa
12.12.

Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa

Agentura 10:15 Entertainment potvrzuje další koncertní lahůdku pro příští rok. Vedle již avizovaných Van der Graaf...


Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží
11.12.

Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín....


Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu
11.12.

Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu

Ve dnech 26. a 27. června 2020 přivítá město Pacov již devátý ročník oblíbeného hudebního festivalu Jatka Fest. Proběhne...


Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha
11.12.

Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha

Legendární norská popová skupina A-ha se poprvé v historii představí v Praze. Příští rok, 28. října, vystoupí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru