Smršť chemických paprsků uzavřela třetí ročník festivalu Metronome

Druhým dnem pokračovala přehlídka skvělých a světových interpretů na pražském Výstavišti. Druhou porci elektro masáže obstarali hodinu a půl dlouhým představením Chemical Brothers, propracovanou show uchvátil David Byrne a jak dokáže zaujmout svět nadaná muzikantská parta z Česka, přijeli ukázat Mydy Rabycad.

Dva roboti na chvíli ovládly hlavní pódium

David Byrne na ČT Park Stage a krátce po něm Chemical Brothers na hlavní scéně. Srovnání těchto dvou megashow bylo motivem nedělního večera. Chemici, tedy dva Djs za aparáty a k tomu spoustu projekce a světel, valili hlukovou smršť z reproduktorů, že málo kdo dokázal odolat se alespoň trochu nepohnout do rytmu. Na známé kusy, na sebe navzájem navazující, publikum reagovalo nadšeně a vydrželo dlouhé pásmo pokorně až do konce. Nechyběl ani kus Hey Boy Hey Girl, který léta okupoval české diskotéky. Laserové paprsky létaly vzduchem, na les rukou před pódiem se snesly balóny a vrcholem byl příchod dvou retro robotů, kteří za pochodu metaly blesky do kupole výstaviště. 
David Byrne byl nemálo ohromující. Přitom jeho pásmo skladeb obstarané velkým množstvím stand up muzikantů a tanečníků bylo naprosto z jiného soudku. Přestože byli všichni ve stoje a neustále v pohybu, nepoužívali žádné samply a zakládali si na živém projevu. Působivá muzika nepostrádající ani skvělý rytmus, ani nápadité melodie, přitáhla diváky, jako magnet. Gentleman Byrne rozdával úsměvy na všechny strany a s pokorou sobě vlastní vedl celý soubor více než hodinovým představením, až publikum vysál do poslední kapky všemi rozmanitými zvuky a množstvím pestrých pohybů.

Mydy Rabycad přiletěli rovnou z pseudokosmu

David Byrne měl však výhodu, že dostal publikum rozehřáté. Postarala se o to domácí hvězda Mydy Rabycad. Jsou to pouhé dva roky, kdy na prvním ročníku festivalu tato naděje vystupovala v nočních hodinách na vedlejším pódiu. Tentokrát už jim patřilo po právu hlavní pódium, kam přijeli se zkušenostmi ze světa. Vizuální stránku obstarávaly místo projekce úchylně kosmické kostýmy a hudební produkce neomylně rozpohybovávala všechny přítomné. Lví podíl na tom má zpěvačka Žofie Dařbujánová, které bylo neustále plné pódium. K překvapení všech se jako host objevil Michael V. který celou scénu absolutně rozhodil svým outfitem stylu ,,Jdu na čundr". Dalším přirozeným hostem byla moderátorka Tonya Graves.
Během odpoledne se na pódiích vystřídalo několik kytarovek. Naprosto neomylně tnuly do živého na Metronome Stage Them There. Jejich na pohodu předložená produkce plynula klidně a neomylně, jak voda ve Vltavě a radost bylo poslouchat projev charismatické zpěvačky Phoebe. Na stejném pódiu přesvědčily Brunettes Shoot Blondes. Tito mladíci ukázali, jak se na Ukrajině dělá světový pop. Především však zaujali srozumitelnou muzikou, která pohladila na duši nejednoho přihlížejícího a odnesli si zasloužený potlesk. Však se zde také našlo několik příslušníků Ukrajiny.

ČT Park Stage se odpoledne zahalila do alternativnějších tónů, o což se postarala především italská trojice Husky Loops. Temné, kvílivé tóny sevřely tuto část Výstaviště do pevných kleští. Česká skupina Places na to šla mnohem jemněji a rozdávala přihlížejícím spíše pohodovou atmosféru.
Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE

Související obsah:

» První den festivalu Metronome vyvrcholil apokalyptickou show Massive Attack   (Petr Škrabánek, 23. 06. 2018)
» Blood Red Shoes se předvedou na Metronome Festivalu   (Karolína Košařová, 11. 05. 2017)
» TATA BOJS OSLAVÍ 30. NAROZENINY NA METRONOME FESTIVALU   (Karolína Košařová, 24. 11. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
V případě VlčkoviceFestu platí, že kdo jednou okusí, ten se musí vracet
14.07.

V případě VlčkoviceFestu platí, že kdo jednou okusí, ten se musí vracet

VlčkoviceFest je vyhlášený přátelskou a vstřícnou atmosférou, originálním multižánrovým programem, který...


Irský písničkář se srdcem na dlani se poprvé představí v ČR
13.07.

Irský písničkář se srdcem na dlani se poprvé představí v ČR

Irský písničkář Shane Ó Fearghail je dlouhá léta usazený ve Vídni, ale jeho kořeny jsou víc než čitelné ...


Festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 proběhne v srpnu
13.07.

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 proběhne v srpnu

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice letos proběhne v komornější variantě s omezenou návštěvnickou kapacitou....


Překvapením Colour Meetingu budou Dubioza Kolektiv
13.07.

Překvapením Colour Meetingu budou Dubioza Kolektiv

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival ​Colour Meeting​.Pod středověkými...


SHVPES po jedenácti letech končí
13.07.

SHVPES po jedenácti letech končí

Anglická metalcorová kapela SHVPES se rozhodla ukončit svoji činnost. Po dvou albech a jedenácti letech.   Kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru