Se svým pražským publikem se Sebastian dotkl hvězd

Praha. 29. březen, krátce po 18. hodině. Teplota se stále drží blízko 20°C a fronta daleko ven z pasáže od vstupu do Lucerna Music baru na sebe poutá pozornost mnoha kolemjdoucích. „Co se to tu děje?" „Kdo dnes hraje?" ozývá se ze všech stran. Do dálky zářící červený nápis informační tabule dává všem jasnou odpověď: Dnes/Today – Sebastian.

Kdo zamířil na koncert Sebastiana poprvé, mohl být zaskočen, kolik dětí sotva školou povinných se na jeho vystoupení přišlo podívat. Fanouškovské gró ovšem tvořili teenegeři, kteří se snažili dostat co nejblíže pódiu a ihned připravili své mobilní telefony, aby jim z očekávaného večera nic neuniklo.

Na startu Sabina KřovákováPrvní se do světel reflektorů postavila zpěvačka Sabina Křováková se svou kapelou. Svým vzezřením rebelky s kytarou připomínala Avril Lavigne před patnácti lety. Na pódium vpadla jako žhavá střela, ale její tvorba je bohužel jednotvárná a po několika písních začala nudit. Tak, jak ji z počátku publikum s nadšením podpořilo, tak ji po její otázce: „…máme pokračovat?" svým zřetelným „Ne!" pořádně zpražilo. Pro předskokany zkrátka existují určitá tabu, která by měli mít na paměti. Sabina si připravila poměrně dlouhý playlist trvající kolem 45 minut. Nuda postupně přešla v toužebné přání o konci. Krátkým ozvláštněním bylo přizvání Jakuba Děkana, se kterým nazpívala novou píseň a brzy k ní představí i videoklip, a také bubenické sólo Jakuba Šindlera, které ovšem do celkového programu vůbec nezapadlo a působilo kvůli tomu mírně křečovitě. Sabina Křováková vyplnila první část večera, ale její drzý pěvecký projev byl ukřičený a tedy vyčerpávající na poslech.

Hlavní hvězda přebírá místo na scéně

Všichni přítomní ovšem moc dobře věděli, kvůli komu na koncert přišli. Euforie začala už ve chvíli, kdy byla na pódiu natažena bílá opona. Ta posloužila jako promítací plátno ke krátkému úvodnímu sestřihu Sebastianových aktivit. Písní Záchranný bod Sebastian odstartoval svou show. Okamžitě očaroval publikum, které ho poslouchalo na slovo. Když zavelel, objevil se les rukou, přestože k tomu vyzval poměrně nevybíravým způsobem: „Zvedněte svoje pazoury", když chtěl vytvořit noční oblohu, světla z mobilů se rozzářila.


Také bubeník Sebastianovy kapely Richard Gärtner dostal prostor ke svému sólovému představení. Tuto dobu Sebastian s kytaristou Jakubem Mahdalem využili, aby vyměnili černé oblečení za bílé. Chudák Richard zůstal v černém. Zábava pokračovala, jeden song střídal druhý. Na řadu přišli také hosté. Kryštof Peuker se chopil mikrofonu při Vesmírné, zpěvačka Yanna se Sebastianem při společné písni zahořela a Xindl X přišel podpořit Náhradní díly, které vyšly z jeho pera.

Vítáme album Hvězdy na hudebním trhu

K samotnému aktu křtu Sebastianova debutu Hvězdy byli na pódium přizváni všichni důležití spolupracovníci. Lahev sektu dostal do rukou producent alba Ondřej Turták.

Trochu nešťastně zazněla bezprostředně po křtu Toulavá, která Sebastiana dostala do všeobecného povědomí napříč generacemi i celou republikou, a která vznikla ve spolupráci s Ondřejem Fiedlerem, o kterém nepadlo v záplavě kolegů ani slovo.


Ondřej Turták nezastal tento večer pouze úlohu kmotra, ale při písni Zázrak Sebastiana doprovodil na piano. Tento kus Sebastian příliš pěvecky nezvládl. S mnoha pasážemi se trápil, ozývaly se falešné tóny. Celé věci by bylo možná ku prospěchu, kdyby Ondřej u piana nestál, ale posadil se k němu a naproti tomu Sebastian by zůstal stát. Naštěstí tímto fiaskem svou produkci Sebastian neukončil. Došlo na přídavek, kdy ATMO music předvedli oblíbenou píseň Polety, ve které Sebastian hostuje.

Těšíme se na příště

Během pražského koncertu Sebastian odehrál všechny skladby z nové desky. Uspokojil tak své fanoušky, kteří si od 17. března, kdy CD vyšlo, stihli veškerý obsah pečlivě nastudovat. Ostatním přítomným představil svou kompletní tvorbu. Začal skvěle, ale postupně se jeho výkon horšil. S dalšími odehranými koncerty a nově nabytými zkušenostmi se rozhodně může zlepšit. Podmínky k tomu má více než skvělé. Drží ho jeho naprosto oddané publikum, které na něj jistě nedá jen tak dopustit. 

GALERIE

Související obsah:

» Nazrál čas na Sebastianovy Hvězdy   (Karel Souček, 23. 02. 2017)
» Nový videoklip Sebastiana ve výhradně mužském obsazení   (Jitka Fialková, 10. 06. 2016)
» Singl Na střeše města předznamenává nové album Atmo Music   (Karel Souček, 25. 02. 2015)
» ATMO Music si žijí svůj Sen   (Karel Souček, 01. 06. 2016)
» Voxel a Pokáč si prostě sedli   (Karel Souček, 06. 12. 2016)
»  „Kromě zpívání chci být ještě terapeutem.“   (Jitka Fialková, 25. 10. 2015)
» „Light & Love nejsme my, ale hudba, kterou tvoříme“   (Jitka Fialková, 22. 09. 2016)
» Adam Mišík chce novým albem dokázat, že není rozdíl mezi českou a západní produkcí   (Jitka Fialková, 26. 09. 2013)
» Parfém   (Karel Souček, 30. 06. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Singl Čeho se bojíš? avizuje stejnojmenné album Brutální Jahody
27.06.

Singl Čeho se bojíš? avizuje stejnojmenné album Brutální Jahody

První prázdninový den vydává pop-punková kapela Brutální Jahoda své první oficiální album. Chlapci z Kamenice...


Shania Twain hlásí comeback. Po patnácti letech!
27.06.

Shania Twain hlásí comeback. Po patnácti letech!

Na přelomu století patřila kanadská zpěvačka Shania Twain ke komerčně nejúspěšnějším hudebnicím, o čemž svědčí miliony...


Placebo oslavilo narozeniny na brněnském výstavišti
26.06.

Placebo oslavilo narozeniny na brněnském výstavišti

Londýnští Placebo opět dorazili do České republiky. V rámci svých narozeninových oslav se po loňské Praze...


Projekt Divé Baary se zaměří na ženská témata
26.06.

Projekt Divé Baary se zaměří na ženská témata

Elegantní zpěvačka, koketní diva, něžná písničkářka a osobitá textařka. To je Diva Baara. Nic vám to neříká?...


Nultému ročníku Slunovratu chybělo snad jen více návštěvníků
26.06.

Nultému ročníku Slunovratu chybělo snad jen více návštěvníků

Romantické prostředí vodáckého kempu Ostrov v Sázavě, ideální počasí, pestré občerstvení...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Runaljod - Ragnarok
18.06.

Runaljod - Ragnarok

» Wardruna

Ambiciózní trilogie projektu Wardruna s názvem Runaljod, která započala v roce...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru