Příbram je pro Lakunu srdeční záležitost, zahraje zde zase ve čtvrtek

Šarmantní šanson i putyka galerky ve dvacátých letech minulého století. To vše slibuje koncert plzeňské kapely Lakuna, který se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin na Malé scéně příbramského Divadla Antonína Dvořáka. Koncert veselých i posmutnělých písní pořádá místní Spolek ve čtvrtek. Nejen o něm jsme si povídali se zpěvačkou a akordeonistkou Petrou Hynčíkovou.

Hudební knihovna: Už Lakuna v Příbrami někdy koncertovala?      
Petra Hynčíková:
„Příbram je pro Lakunu srdeční záležitost. Poprvé jsme tu hráli na Korzu Obora. Tehdy to vypadalo dost dramaticky, neboť se začátkem koncertu se strhla bouřka a přívalový déšť. Ale publikum bylo neuvěřitelné a vydrželo. Snad i tyhle okolnosti způsobily, že se naše hraní místním vrylo do paměti. Takže když jsme po nějaké době měli koncert v kavárně Belveder, lidi přišli zas. Ale je to především díky skvělé práci a neúnavnému nasazení členů Spolku ve čtvrtek. Na jejich pozvání se do Příbrami moc rádi vracíme a děkujeme za něj."HK: Máte k tomuto městu nějaký bližší vztah?   
PH:
„Já osobně ano. Měla jsem tu kdysi přítele a láska k tomuhle místu mi zůstala. Žije tu řada dobrých přátel. Svatá hora je magická, stejně jako příbramské podzemí. Pak je tu děsivá ozvěna minulosti – uranové lágry… Mimochodem, nedávno jsem přímo v areálu Vojny v rámci divadelního představení hrála několik písniček Lakuny a byla to velká síla."

HK: Právě vydáváte debutové album. Přehrajete ho v Příbrami celé?   
PH:
„My jsme deskou „_lakuna" oslavili naše páté kapelní narozeniny. Na cédéčku posluchači najdou tucet písniček, které na koncertě všechny pravděpodobně zahrajeme. A přidáme k tomu nějaké novinky."

HK: Koncert se uskuteční v adventním čase. Přizpůsobíte tomu váš repertoár?    
PH:
„My nehrajeme žádné koledy ani žánrové vánoční písně. Tomáš Suchý, autor větší části repertoáru Lakuny, ale napsal například jednu píseň (Dokud tu jsem), kde text pracuje s atributy zimy. Na letní festivaly se proto opravdu nehodí, takže obvykle čekáme na prosinec. No a s adventem konečně nastává její čas. Tak se těším, že si ji v Příbrami konečně zahrajeme."HK: Jakou roli hraje improvizace na vašich koncertech?   
PH:
„Tak improvizace u nás nastává především, když něco popletu a kapela se mě snaží zachránit. (smích). Jinak naše písničky mají pevnou strukturu a pro improvizaci je místo zejména v partech sólistů. V základní sestavě s námi hraje houslistka Jitka Malczyk, ta improvizuje bravurně. Na desce s námi hostuje například saxofonista Jan Štolba, který svoje party nahrával v Austrálii. Pro něj jako pro jazzového muzikanta je improvizace nejpřirozenější hudební vyjádření."

HK: Nedávno jste měli v Praze křest debutu. Jak se vydařil?      
PH:
„Malostranská beseda hlásila na svatého Martina na Lakunu vyprodáno. Večer se vydařil mimo jiné díky našim hudebním hostům Mirku Kemelovi & Vladimíru Javorskému a Vaškovi Koubkovi s kapelou. Ti byli také kmotry naší nové desky. Pro nás a doufám i pro všechny v sále to byl jeden z večerů, na které se nezapomíná. A doufám, že něco z téhle nálady se nám povedlo uložit i na desku. Tu představíme na Malé scéně příbramského divadla a už se těšíme."

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Počítačová hra nebo online festival? Obojí! Rock for People In the Game uspořádal hudební akci ve virtuálním světě
09.02.

Počítačová hra nebo online festival? Obojí! Rock for People In the Game uspořádal hudební akci ve virtuálním světě

Prázdné místo po živých vystoupeních se v srdcích hudebních fanoušků koncem ledna pokusil alespoň trochu...


Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru