Petra Janů je stále nepřeslechnutelnou rockerkou, šansoniérkou i citlivou zpěvačkou

Recenze alba : Blázni

Album: Blázni
Interpret: Petra Janů
Celkový čas: 00:31:11
Vydavatel: Warner Music
Rok vydání: 2017
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Petra Janů, zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, přichází po osmi letech s novým albem. Nese název Blázni a Petra ho natočila se čtyřčlennou kapelou Amsterdam. Dokáže zpěvačka navázat na své starší, již zlidovělé hity Motorest, Už nejsem volná, Jedeme dál, Říkej mi nebo S láskou má svět naději?     

Na novince je několik výrazných, chytlavých songů na první dobrou (Blázni, Slova, Moje malá samba). A i když slávy výše uvedených evergreenů zřejmě nedosáhnou, poslouchají se velice příjemně. Navíc deska je hodně pestrá, jednotlivé písně se pohybují od rocku přes pop, šanson, blues až k latině a ve všech stylech je Petra Janů přesvědčivá a přirozená. Její hlas neztrácí nic na své síle a technické dokonalosti, stále ještě umí pořádně zaburácet.    

Rockové nasazení, chytlavý refrén, osobní text a silná atmosféra zdobí úvodní skladbu Slzy ve vaně. Že je Petra Janů i skvělou šansoniérkou dokazují Blázni. Hit v rytmu tanga a s výraznou harmonikou hostující Lídy Hammerové mění posmutnělou náladu první písně ve veselou, radostnou. V touhu a chuť užívat si „ne zítra, ale hned". Další, rockerskou tvář zpěvačky přináší tvrdý rockový nářez Proč padaj hvězdy, zklidnění pak jemnější, melodická balada Nelituj. Ale i v této starší písni Oty Petřiny a Zdeňka Rytíře, které dala kapela nový, slušivý kabát, je dostatek vnitřní energie a gradace.    Mojí malé sambě, energické skladbě se strhujícím rytmem, nahlédne Petra do latiny, potemněle a syrově vyznívá rocková pecka Všední dny. Zpěvačka s přehledem zvládá i blues s prvky country a rocku, o čemž svědčí další Petřinova a Rytířova předělávka skladby A víc mě nečekej. Energií a temperamentem září další rocková vypalovačka Slova. Písnička má neuvěřitelný drive, tah na bránu a Petra Janů to v ní pořádně rozbalí. Z rockerky se ale hned, jakoby mávnutím kouzelné hůlky, stává jemná, citlivá zpěvačka, která svým hlasem dokáže vykouzlit vánoční atmosféru. Píseň o poutnících je vánoční, ale dokáže se obejít bez kýče a klišé. Takové milé pohlazení na závěr.     
I když jsou Blázni velice pestrou a barevnou nahrávkou, přesto hlavně díky hlasu Petry Janů drží pohromadě. Je to i zásluhou „dospělých" textů, z nichž je patrné, že k životu kromě radosti patří i smutek, který je však třeba si řádně odžít. A hlavně „Nelituj, vždyť každý má to své trápení." Pokud si nové skladby chcete poslechnout live, turné Léta bláznivá začíná 15. října ve Zlíně.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hodiny neztrácejí čas a vzkazují novým singlem, že není nikdy pozdě
17.07.

Hodiny neztrácejí čas a vzkazují novým singlem, že není nikdy pozdě

Nebudu v koutě stát.... "tak tohle napsal sám život a my našli jen ty správná slova, noty a akordy Čtveřice pražských...


Ivana, Martin, Ivan a Monika se mohou těšit na Hrady CZ
17.07.

Ivana, Martin, Ivan a Monika se mohou těšit na Hrady CZ

Ivana Poslušná, Martin Nýdr, Ivan Chlasták a Monika Chýlová. To jsou jména vítězů soutěže o volné vstupenky...


Brněnské Sono centrum v plamenech
17.07.

Brněnské Sono centrum v plamenech

Švédská metalová parta In Flames odstartovala letošní koncertovou sezónu až v druhé polovině roku a jako...


Jak se z úvodního koncertu festivalu stal koncert závěrečný
17.07.

Jak se z úvodního koncertu festivalu stal koncert závěrečný

Cork, druhé největší město Irské republiky, je vyhlášené svojí rozmanitou hudební scénou,...


Kdo vyhrál vstupenky na Cihlafest?
17.07.

Kdo vyhrál vstupenky na Cihlafest?

Příjemné prostředí zahrad Chráněného bydlení Fara v obci Slapy, přirozené setkávání návštěvníků...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chce to hit!
16.07.

Chce to hit!

» Poletíme?

S předchozím albem Turbošanson měli Poletíme? slušně našlápnuto. Teď po téměř...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru