Peter Aristone vyráží na sérii komorních koncertů k novému albu The Hit

Slovenský zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a producent Peter Aristone, který v červnu představil své nové album The Hit, vyráží na sérii komorních koncertů. Nese název Země/Voda/Vzduch.

24. 7. Žižkov Beer Garden, Praha
15. 8. Kavárna POLE, Brno
21. 8. Floating Gallery Avoid, Praha
26. 8. Střecha Radost, Praha
29. 8. Klubovna, Praha

Zemi znázorňují letní rozkvetlé zahrady a pivní zahrádky - Klubovna, Žižkov Beer Garden a Kavárna Pole, Vodu - paluba plovoucí galerie Avoid, Vzduch - Střecha Radost. Zároveň čtyřicetiletý bratislavský rodák připravuje dva zářijové koncerty, během kterých pokřtí své nové album:
17. 9. Kabinet Múz, Brno
24. 9. Café v Lese, Praha

"Po každém vydání nového alba mě baví ta výzva písničky co nejlépe obhájit naživo. Tentokrát to platí dvojnásob, protože mi vystupování po dlouhé odmlce kvůli karanténě opravdu chybí. Moc se na vás těším!” zdůrazňuje Peter.



O novém albu The Hit

S hloubavým zpěvákem a skladatelem Peterem Aristonem se dá hodiny mluvit nejen o muzice a tvorbě, ale i o životě. Své aktuální příběhy a postřehy ze života vylíčil na novém albu The Hit, které vyšlo 12. června.

Název The Hit v sobě záměrně skrývá dvojí význam. "První je úder - to jsou všechny události a bolestné proměny, které v mém životě nastaly během natáčení,” líčí Peter a s humorem sobě vlastním dodává: "No a druhý význam je hudební hit, takže to může působit trochu provokativně a vychloubačně.”

Prvním singlem z alba byla písnička Missing The Moments, pojednává o dítěti v nás a klade otázku, zda v životě zbytečně nepřicházíme o ty nejhezčí momenty. Druhý singl Far, který zpěvák představil letos na jaře, je osobní zpovědí o tom, jak vnímá dnešní vyhraněný svět a touží po nalezení zlaté střední cesty.

Album The Hit se většinu času natáčelo v Praze, Peter se také poprvé rozhodl zapojit do tvůrčího procesu i své spoluhráče z kapely. "Jsou to nejen mí spoluhráči, ale hlavně moji kamarádi, máme podobné názory a moc si rozumíme, proto mám radost, že byli součástí natáčení,” vypráví zpěvák.



S produkcí alba Peterovi pomáhal Mark Plati, dlouholetý producent Davida Bowieho. "S Markem jsme se seznámili v USA, v době, kdy jsem předskakoval na koncertech písničkáře Marca Broussarda. Potkali jsme se v New Yorku v jednom klubu, kde jednou za čas probíhá den otevřených dveří pro začínající muzikanty. Přihlásil jsem se tam a zahrál pár písniček," vzpomíná Peter a dodává: "Po vystoupení jsme se s Markem dali do řeči a u baru si dlouho povídali o všem možném, o muzice, o Bowiem… Lidsky jsme si sedli a domluvili se, že spolu zkusíme něco vytvořit. Rok na to Mark přiletěl do Prahy, složili jsme spolu 3 písničky, z nichž jedna (Lights we don’t see) je i na albu. Spolupráce nám sedla a tak Mark kývnul na produkci celého alba a také souhlasil, že ho budeme točit v Praze s moji kapelou. Jen zpěv jsem pak nahrál v jeho newyorském studiu.”
Foto: Ondřej Pýcha


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Stále aktuální odkaz Davida Stypky připomene nové album Opatruj.
31.10.

Stále aktuální odkaz Davida Stypky připomene nové album Opatruj.

Písničkář David Stypka sice předčasně odešel před téměř pěti lety, ale posluchači se přesto dočkají jeho...


Jakub Čermák zkoumá na novém albu lásku, naději i zranitelnost současného člověka
31.10.

Jakub Čermák zkoumá na novém albu lásku, naději i zranitelnost současného člověka

Pod názvem Společný jmenovatel vydává básník, režisér a písničkář Jakub Čermák (Cermaque) své 13....


Finský rapový fenomén se vrací do ČR
31.10.

Finský rapový fenomén se vrací do ČR

Je to dva roky, co Käärijä pobláznil Evropu svým chytlavým tanečním hitem „Cha Cha Cha”. Před necelým půlrokem...


Pohřební kapela pokřtila nové CD Šuhajovemeno v Cargo Gallery
30.10.

Pohřební kapela pokřtila nové CD Šuhajovemeno v Cargo Gallery

V nezapomenutelný večer plný energie a radosti ze setkání se ve čtvrtek 23. 10. 2025 proměnil křest nového,...


Zpěvačka Poppy přiveze do Prahy své temně futuristické Constantly Nowhere Tour
30.10.

Zpěvačka Poppy přiveze do Prahy své temně futuristické Constantly Nowhere Tour

Poppy, umělkyně, která se nebojí překračovat hranice mezi popem, metalem a elektronikou, vystoupí 24. března 2026 v klubu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru