Peter Aristone vyráží na sérii komorních koncertů k novému albu The Hit

Slovenský zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a producent Peter Aristone, který v červnu představil své nové album The Hit, vyráží na sérii komorních koncertů. Nese název Země/Voda/Vzduch.

24. 7. Žižkov Beer Garden, Praha
15. 8. Kavárna POLE, Brno
21. 8. Floating Gallery Avoid, Praha
26. 8. Střecha Radost, Praha
29. 8. Klubovna, Praha

Zemi znázorňují letní rozkvetlé zahrady a pivní zahrádky - Klubovna, Žižkov Beer Garden a Kavárna Pole, Vodu - paluba plovoucí galerie Avoid, Vzduch - Střecha Radost. Zároveň čtyřicetiletý bratislavský rodák připravuje dva zářijové koncerty, během kterých pokřtí své nové album:
17. 9. Kabinet Múz, Brno
24. 9. Café v Lese, Praha

"Po každém vydání nového alba mě baví ta výzva písničky co nejlépe obhájit naživo. Tentokrát to platí dvojnásob, protože mi vystupování po dlouhé odmlce kvůli karanténě opravdu chybí. Moc se na vás těším!” zdůrazňuje Peter.O novém albu The Hit

S hloubavým zpěvákem a skladatelem Peterem Aristonem se dá hodiny mluvit nejen o muzice a tvorbě, ale i o životě. Své aktuální příběhy a postřehy ze života vylíčil na novém albu The Hit, které vyšlo 12. června.

Název The Hit v sobě záměrně skrývá dvojí význam. "První je úder - to jsou všechny události a bolestné proměny, které v mém životě nastaly během natáčení,” líčí Peter a s humorem sobě vlastním dodává: "No a druhý význam je hudební hit, takže to může působit trochu provokativně a vychloubačně.”

Prvním singlem z alba byla písnička Missing The Moments, pojednává o dítěti v nás a klade otázku, zda v životě zbytečně nepřicházíme o ty nejhezčí momenty. Druhý singl Far, který zpěvák představil letos na jaře, je osobní zpovědí o tom, jak vnímá dnešní vyhraněný svět a touží po nalezení zlaté střední cesty.

Album The Hit se většinu času natáčelo v Praze, Peter se také poprvé rozhodl zapojit do tvůrčího procesu i své spoluhráče z kapely. "Jsou to nejen mí spoluhráči, ale hlavně moji kamarádi, máme podobné názory a moc si rozumíme, proto mám radost, že byli součástí natáčení,” vypráví zpěvák.S produkcí alba Peterovi pomáhal Mark Plati, dlouholetý producent Davida Bowieho. "S Markem jsme se seznámili v USA, v době, kdy jsem předskakoval na koncertech písničkáře Marca Broussarda. Potkali jsme se v New Yorku v jednom klubu, kde jednou za čas probíhá den otevřených dveří pro začínající muzikanty. Přihlásil jsem se tam a zahrál pár písniček," vzpomíná Peter a dodává: "Po vystoupení jsme se s Markem dali do řeči a u baru si dlouho povídali o všem možném, o muzice, o Bowiem… Lidsky jsme si sedli a domluvili se, že spolu zkusíme něco vytvořit. Rok na to Mark přiletěl do Prahy, složili jsme spolu 3 písničky, z nichž jedna (Lights we don’t see) je i na albu. Spolupráce nám sedla a tak Mark kývnul na produkci celého alba a také souhlasil, že ho budeme točit v Praze s moji kapelou. Jen zpěv jsem pak nahrál v jeho newyorském studiu.”
Foto: Ondřej Pýcha


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Poutníci se na narozeninových koncertech sejdou v nejsilnější sestavě
12.08.

Poutníci se na narozeninových koncertech sejdou v nejsilnější sestavě

Kdo by neznal hity Napsal jsem jméno svý na zdi, Pojďme se napít, Hvízdání nebo Panenka. Nyní je budou moci posluchači...


Polští Vader si prodlouží zářijové turné. Přijedou i do Prahy a Brna
11.08.

Polští Vader si prodlouží zářijové turné. Přijedou i do Prahy a Brna

Je tomu měsíc, co si polská death metalová ikona Vader naplánovala náhradní koncerty z letošního jara do Bratislavy...


Kapela Napořád natáčí s britským producentem Clintem Murphym
11.08.

Kapela Napořád natáčí s britským producentem Clintem Murphym

Půl roku to trvalo, ale členové kapely Napořád se dočkali. Od pondělí 10. srpna začínají v nahrávacím...


Legendární Orient se na berounských prknech opět představil ve velice dobrém světle
11.08.

Legendární Orient se na berounských prknech opět představil ve velice dobrém světle

Berounský RC Prdel měl na pátek 7.8.2020 v line upu dvě rockové položky. Premiérově se hostům ukázala...


Daniel Hope vystoupí v Praze na unikátní plovoucí scéně na Vltavě
09.08.

Daniel Hope vystoupí v Praze na unikátní plovoucí scéně na Vltavě

V rámci mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu vystoupí 19. září přímo na hladině Vltavy britský...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vzhůru přes oceán
03.08.

Vzhůru přes oceán

» Vitacit

Vzhůru přes oceán je debutové album legendární heavymetalové skupiny...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru