Peter Aristone se na EP obrátil od popového zvuku k písničkářství

Trochu neobvyklou cestu zvolil v Praze žijící Slovák Peter Aristone. Své nové EP s názvem Gold vydal nejprve v USA, kde bodovalo v tamější v hitparádě MTV U a zpěvák ho tam propagoval na pětiměsíčním turné s Marcem Broussardem. Nyní vychází díky labelu BrainZone ve fyzické podobě také v Česku a na Slovensku a vydání doprovází nový videoklip ke skladbě Fire Inside. „Klip vypráví příběh dvou lidí, kteří se mají velmi rádi, a to i přes všechny problémy, které ve svém vztahu zažívají," popisuje zpěvák.     Vznik alba doprovází zajímavý příběh. Je tomu rok zpátky, co měl Peter Aristone čerstvě vydaný debut, kde mu hostovali Mel C ze Spice Girls nebo James Dean Bradfield z Manic Street Preachers a celý měsíc hrál jeden londýnský koncert za druhým. Na jeden z nich dorazil i skladatel Sacha Skarbek, který má na svém kontě hity jako Wrecking Ball pro Miley Cyrus nebo You’re Beautiful pro Jamese Blunta. Peterův koncert se mu líbil, ovšem na jeho CD, které si odnesl z vystoupení v kapse, neslyšel tolik emocí a osobitosti, jako zažil na koncertě.  I proto Peterovi další den zavolal a nabídl mu, aby společně udělali komornější album se silnými skladbami, ovšem se střídmějším aranžmá. 

A to byl pro Petera zásah do černého. Obrat od popového zvuku k písničkářství, které miluje, mu totiž už nějakou dobu rezonoval v hlavě. Výsledkem jejich spolupráce je zmíněné album Gold. „Je to pro mne návrat ke kořenům, do doby, kdy jsem měl čtrnáct roků a skládal svoje první písničky s akustickou kytarou. Tady se cítím přirozeně," říká Peter Aristone. Jeho čtyři autorské skladby na EP doplňuje píseň Love The One You're With z repertoáru Crosby, Stills, Nash & Young. „Původně měly být na épéčku jen čtyři věci. Pak mě ale kamarád upozornil na verzi Love The One You're With, kterou natočil Stephen Stills jako demáč jen s kytarou, že by mi to mohlo sednout. A měl pravdu. Frázování a tónina mi seděly a Sacha byl nadšenej, jak písnička souzní s náladou nahrávky. Pak jsme ji natočili napoprvé na jeden zátah. Byl to skoro magický moment," vzpomíná Aristone.   

Jeho producent Sacha Skarbek vzpomíná, že když Petera uslyšel poprvé hrát samotného jen bez kapely, a dokonce bez mikrofonu, už tehdy věděl, že v tom klukovi něco je. „Byla v něm určitá bezprostřednost," vzpomíná Skarbek. „Jeho předchozí album mělo sice velký popový zvuk, ale já cítil, že pro Petera je mnohem přirozenější písničkářská poloha," dodává producent.
Foto: Anna Smoronova
GALERIE

Související obsah:

» Peter Aristone si na debut přizval hvězdné hosty   (Karel Souček, 18. 02. 2014)
» Peter Aristone pozval do Prahy bývalou zpěvačku Spice Girls   (Karel Souček, 19. 03. 2014)
» Peter Aristone si z Anglie a Švédska odskočil na turné s Čechomorem   (Karel Souček, 25. 12. 2014)
» Peter Aristone ukazuje svoji odlehčenější tvář   (Karel Souček, 15. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent
16.04.

Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent

Hned dva koncerty si pro své české fanoušky připravil americký zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin....


Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let
16.04.

Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let

V pátek 19. dubna vychází na CD a barevném vinylu nové eponymní album kapely Hudba Praha & Michal Ambrož....


Festival United Islands odhaluje první jména
15.04.

Festival United Islands odhaluje první jména

1. června se ulice pražského Karlína promění v hlavní kulturní centrum Prahy. Stane se tak v rámci 16. ročníku...


Písničkář William Fitzsimmons v květnu zasáhne MeetFactory
15.04.

Písničkář William Fitzsimmons v květnu zasáhne MeetFactory

William Fitzsimmons uvádí srdceryvný příběh, který je výsostně intimní, a přece není nelehké se na něj naladit....


Klip na singl Barvy natočil pro Martu Jandovou Václav Noid Bárta
15.04.

Klip na singl Barvy natočil pro Martu Jandovou Václav Noid Bárta

Zpěvák Václav Noid Bárta natočil Martě Jandové videoklip k singlu Barvy, což je titulní skladba jejího stejnojmenného sólového alba....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dirty Computer
30.03.

Dirty Computer

» Monáe Janelle

Od posledního alba Electric Lady se zpěvačka Janelle Monáe na více než...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru