Pavel Šporcl, výjimečný český houslista, představuje autorskou skladbu Magical 24 v novém videoklipu

Videoklip byl uveden v den 180. výročí úmrtí houslového génia Niccoly Paganiniho.

V technicky velmi náročné skladbě, která je svižná a s moderní aranží. Pavel Šporcl zde používá Paganiniho motiv z 24. Capricca. První pokaranténní koncerty chystá na druhý červnový víkend 12. – 14. června. „Je o mě známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí", říká umělec a zve fanoušky na netradiční koncert na ještě méně tradičním místě. Vše se uskuteční na hladině jezera Jureček u Říčan. Program nazvaný Na vlnách hudby a naděje bude složen z toho nejlepšího, co ve svém repertoáru má a je připravován tak, aby zaujal co nejširší publikum.

O nové skladbě říká, že skrze ni chtěl ukázat, že je moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí a ukázat mladé generaci, že housle jsou mimořádný nástroj i v moderní hudbě. Zároveň obdivuje Paganiniho umění a uvádí: „Sám mám v repertoáru řadu jeho skladeb, vydal jsem stejnojmenné album a hraji program Pocta Paganinimu věnovaný tomuto houslovému mágovi. Jeho poslední z capriccií, ze kterého jsem upravil známé téma a napsal tuto skladbu, mi připadá opravdu magické, odtud tedy název Magical 24."

V produkci ŠPORCL ARTS Agency na videoklipu spolupracovali tanečníci z Fragments Production v čele s choreografem Jakubem Dvořákem, bubeníci Tokhi a Groove Army. Režie se ujal renomovaný Rudolf Havlík, střihu pak Boris Machytka. „Mám z tohoto klipu neuvěřitelnou radost. Myslím, že je skvělý, energický, a věřím, že se bude líbit. Taneční klip jsem předtím netočil, a tak jsem se musel hýbat více než obvykle, což na pár dní odnesla má záda", směje se Šporcl a děkuje celému týmu za skvěle odvedenou profesionální práci. V době krizového stavu nezahálel a připravil řadu projektů. Například dva cykly Koncertů v obýváku, z nichž druhý měl podtitul Bacha na Šporcla a umělec se v něm vyznal z lásky k dalšímu hudebnímu velikánovi J. S. Bachovi.

Jako první umělec na světě odehrál „drive-in koncert" klasické hudby pro diváky v zaparkovaných autech v holešovické tržnici. „Nebylo to první neobvyklé místo, kde jsem hrál. Už jsem koncertoval v jeskyni, v letištní hale, na nádraží, proč tedy ne v tržnici?", řekl Šporcl.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat
02.07.

Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat

Letos naposledy koncertovala 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. A pak bylo díky koronavirové...


Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz
02.07.

Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz

Exit festival v srbském Novi Sadu se bude letos konat od 13. do 16. srpna. Organizátoři se tak rozhodli poté,...


Barvy léta opět v Poděbradech
02.07.

Barvy léta opět v Poděbradech

Tradiční open air festival Barvy léta, který pořádá kapela Tři Sestry, se uskuteční 10. a 11. 7. ve skvělém...


Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020
01.07.

Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020

Po třech letech se O5 a Radeček opět vrací do nebe a odehraje pět unikátních koncertů přímo na střechách budov Můžete...


Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky
30.06.

Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky

Zdálo se to téměř nemyslitelné, ale je to skutečně tak. 13. ročník mezinárodního jazzového festivalu...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru