Pád železné opony před 30ti lety jako motiv dvoudenního festivalu ve Spáleném Poříčí

V širokém okolí známý MC Sklep Spálené Poříčí se stal po dva večery – 25. a 26. října 2019 hostitelem skupin tvrdšího ražení. Mezi českými jmény De Bill Heads, Like Fool, Septic People… se určitě neztratily německé kapely Adrenalize a největší tahoun Steel Engraved.

Den první – pátek 25. říjen 2019

Rozjezdové role se ujala chebská rocková parta 9.planeta. Na dostupných profilech mají motto: Hlavně pro radost a pohodu. Přesně v tomto duchu vybalili vlastní kousky parádně prezentované všemi členy skupiny. Letos vydali stejnojmenné album 9.Planeta, ze kterého mnohé zaznělo.

Z Horšovského Týna přijela potěšit fanoušky hard rock n´rollová formace Septic People. Druhý kytarista Balů se dnes nemohl zúčastnit – jako náhradník předvedl své umění Robin Jarolímek. Povedený set s mnoha věcmi z posledního alba 7 Let v Bidetu měl úspěch.

Metal crossoverová mlátička Like Fool nenechala v klubu kámen na kameni. Hutná muzika, obsáhlý repertoár přetavený do řady titulů s Mon Diable (2018) jako posledním počinem, padaly ve Sklepě na úrodnou půdu. V historii sehrané party lze najít dlouhé šňůry nejen po krajích českých, ale se zvučnými jmény i za hranicemi naší domoviny.


Den druhý – sobota 26. říjen 2019

Kromě publika měla na doplnění energie necelých 15 hodin i pohodová obsluha u baru. A že síly na zvládnutí početné návštěvy bylo potřeba, se ukázalo již při prvním setu německé rockové Adrenalize. Povedené kousky z posledního alba Freakshow ve zmíněném tempu s kytaristou Andy Ellnerem u mikrofonu zasluhovaly pozornost.

Zlatý hřeb přišel na pořad večera s nástupem heavy metalové formace, opět s německou státní příslušností, Steel Engraved. Mezinárodní česko - německá sestava nebyla ve Spáleném Poříčí nováčkem. Jistě tu zanechala výrazné stopy na obdobném loňském festivalu. Vysoko položený hlas zpěváka Marca Schobera si tu dokázal najít mnoho nových fandů, kteří se již nemohou dočkat termínu letního Basinfirefestu, kde se kapela objeví.Rockové vypalovačky s fanynkami v prvních řadách nám představil turnovský De Bill Heads. Nezaměnitelné repliky, vtípky a komentáře nám kromě skvělé muziky nabídl zpěvák a showman Honza Havlíček. Málokdy se stane, že bicman přijde při koncertu o jeden ze svých hudebních nástrojů. Zde se toto událo. Kolegialita mezi kapelami ukázala pravou tvář a během několika minut se ve vystoupení pokračovalo.

Závěr večera, v podstatě celého festu, převzal na svá bedra tulák s kytarou, skladatel a písničkář Záviš, vlastním jménem Milan Smrčka. Jako břitva ostré písně by měly v záhlaví hvězdičku (nevhodné pro mladistvé), přesto se jeho blok setkal s odezvou zaplněného parketu. Playlist s texty ze života v syrovém balení si odnášel potlesk z každé prezentované skladby.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Přehlídku rozmanitosti naší hudební scény zažijete právě na Metronome Prague 2020
19.01.

Přehlídku rozmanitosti naší hudební scény zažijete právě na Metronome Prague 2020

Alternativní post-rock a punk přes melancholickou elektroniku až po hravé popové tóniny. Česká hudební scéna...


Dreampopové duo teepee oznamuje vydání nové desky ‘Where the Ocean Breaks’
19.01.

Dreampopové duo teepee oznamuje vydání nové desky ‘Where the Ocean Breaks’

Dreampopové duo teepee, jeden z největších objevů české nezávislé hudební scény posledních...


Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné
18.01.

Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné

„I špatné rozhodnutí je lepší než žádné," zpívají Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslí...


Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ghost Army
19.01.

Ghost Army

» Vanessa

„Před nějakou dobou jsme se rozhodli Vanessu zabít a uspořádali jsme poslední...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru