Originální a nečekané spojení Norah Jones a Billieho Armstronga

Zpěváci Norah Jones a Billie Joe Armstrong z Green Day se sešli v projektu Foreverly. Jejich společné album vyjde 25. listopdu a nabídne kolekci dvanácti skladeb. Inspiraci hledali na dávné desce Songs Our Daddy Taught Us (1958) souboru The Everly Brothers. Písně z tohoto alba oba zpěváci reinterpretovali.

„Vždycky jsem byl velkým příznivcem The Everly Brothers. Před několika lety jsem objevil jejich album Songs Our Daddy Taught Us a zamiloval se do něj," tvrdí frontman punk-rockových Green Day, který s nápadem předělat jejich desku přišel.

Billy přiznává, že si nahrávku pouštěl pořád dokola a přemýšlel o možnosti natočit ji znovu s ženskou vokalistkou. Oslovil Norah Jones. „Dokáže zazpívat všechno od rocku k jazzu a blues, má úžasný cit pro melodii. S ní mají písně úplně jiné vyznění," zdůraznil Armstong

Za devět dní hotovo

Deska Foreverly byla natočena za neuvěřitelných devět dní. Kromě ústřední dvojice se na ní podíleli baskytarista Tim Luntzel, bubeník Dan Rieser, houslista Charlie Burnham a na steel kytaru hrál Johnny Lam. „Byla to úžasná zábava," hodnotí spolupráci Norah Jones.

GALERIE

Související obsah:

» O oskara usilují Norah Jones a Adele   (Ondra Kocáb, 30. 01. 2013)
» Vyhlášení Grammy Awards 2011   (Jiří Klecan, 17. 02. 2011)
» Green Day a nový singl X-Kid   (Ondra Kocáb, 31. 12. 2012)
» 4-3-2-¡UNO! je tady a s ním start trilogie od Green Day   (Joe Stramr, 25. 09. 2012)
» Deskografie Green Day: kterak garážoví nounejmové explodovali až k pop punkovým operám   (Joe Stramr, 15. 12. 2012)
» Green Day se (ne)vrací ke kořenům   (Anička Stoklásková, 24. 11. 2012)
» Green Day ukázali, že punk není mrtvý   (David Malý, 24. 09. 2012)
» ¡Uno! má ambice, hity i experimenty, ale Americkému idiotovi se nevyrovná   (Joe Stramr, 26. 09. 2012)
» Úspěšné hudební návraty 2012   (David Malý, 09. 01. 2013)
» Green Day vydají album ¡Tré! o měsíc dříve   (Joe Stramr, 08. 11. 2012)
» Green Day se vrátí na pódia   (Ondra Kocáb, 03. 01. 2013)
» Green Day ukončí trilogii s ¡Cuatro   (David Malý, 07. 08. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali
02.11.

Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali

Big Time Rush je americká popová kapela, která vznikla v roce 2009. Tvoří ji čtyři členové – Kendall Schmidt,...


Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín
02.11.

Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín

Něco zůstane je název nového, v pořadí již čtvrtého studiového alba rockové kapely Jamaron....


Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
01.11.

Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky

Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...


Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie
01.11.

Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie

Podzimní koncertní sezóna přidává další temnější zastávku. Do pražského Paláce Akropolis se v pátek 21. listopadu...


Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON
01.11.

Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON

Houslistku, skladatelku a zpěvačku Veru Linhartovou znají fanoušci alternativní hudby ze Zvířete jménem Podzim,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru