Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení

Sehraná autorská dvojice básník a textař Robin Král a skladatel a basista Jan Lstibůrek společně stvořili hned několik oceňovaných děl. Poté, co v roce 2012 formou písňového cyklu zpracovali téma psychických poruch na albu Blázinec a v roce 2017 napsali noir muzikál Spejbl a město hříchu pro divadlo Spejbla a Hurvínka, pustili se do tvorby autorských ukolébavek.

Na podzim roku 2017 tak vyšla v nakladatelství Pikola „knížkodeska" Ukolébavky. Texty Robina Krále v knižní podobě doprovázejí ilustrace Jaroslava Róny a na přiloženém CD jsou nahrávky všech písní v multiinstrumentální interpretaci skladatele Jana Lstibůrka, citlivě nazpívané sestrami Michaelou, Petrou a Lucií Páchovými, Tomášem Klusem a Ewou Farnou. Ukolébavky nyní zazní poprvé v orchestrální podobě s původními interprety a Janáčkovou filharmonií Ostrava – mimořádný koncert se koná 10. prosince v Domě kultury města Ostravy.Komorní Ukolébavky, které s hravostí i něhou dokáží zavést posluchače do tajemné krajiny na samotných hranicích spánku, Jan Lstibůrek pro první koncertní provedení se symfonickým orchestrem nově zaranžoval. Orchestrální verzi Ukolébavek doplní navíc tři nové písně, které v původní stejnojmenné knížkodesce nenajdete. „Máme velikou radost, že Ukolébavky zazní poprvé naživo, při jejich psaní nás ani ve snu nenapadlo, že  bychom se mohli dočkat jejich provedení s Janáčkovou filharmonií Ostrava a původními interprety,” dodává Jan Lstibůrek.

První a jedinečné uvedení koncertní podoby bude doprovázet malá výstava originálů ilustrací Ukolébavek od Jaroslava Róny v předsálí Domu kultury města Ostravy. Ostravské symfoniky bude dirigovat Jan Kučera.

Jan Lstibůrek spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava již potřetí. Je autorem nevšedních aranží písní na novém albu Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava Klusymfonie, kterému předcházely společné koncerty. Vyšlo letos na podzim v distribuci Supraphonu a koncem listopadu na něj naváže společné turné. Dále se jedná také o projekt Symphonic Dance Music přinášející propojení klasického orchestru a taneční hudby.

„Knížkodeska” Ukolébavky, určená čtenářům a posluchačům každého věku, byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/ 2018 a je stále k dostání v knihkupectvích. „Nejsou to ani tak písničky k poslechu před usnutím, jako spíš přímo při usínání. Chtěli jsme, aby naše Ukolébavky byly místem, do kterého se budete chtít ponořit všemi smysly – ať už jste děti nebo dospělí – místem, ve kterém se budete chtít s důvěrou rozplynout ve spánku,” říká básník a textař Robin Král, jehož dětské knihy upoutávají pozornost veřejnosti i porotců literárních cen.
Foto: Mario Čumpelík
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině
14.12.

Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině

Svátek studentů v roce 2020 oslaví ústečtí návštěvníci opravdu ve velkém. Ve spolupráci s městem a Kulturním...


Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku
14.12.

Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku

Nové album LANUGO, 2019 sklízí úspěchy a již figuruje v anketách o nejsilnější a nejlepší desku roku 2019....


Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu
13.12.

Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu

Po několika letech koncertní abstinence si ve šťáhlavickém sále střihla vystoupení k 25. výročí od založení...


Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté
13.12.

Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté

Již poosmadvacáté se v úterý 10. prosince podařilo zpěvačce Haně Zagorové vyprodat Lucernu. Pokud vezmeme...


Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru