Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení

Sehraná autorská dvojice básník a textař Robin Král a skladatel a basista Jan Lstibůrek společně stvořili hned několik oceňovaných děl. Poté, co v roce 2012 formou písňového cyklu zpracovali téma psychických poruch na albu Blázinec a v roce 2017 napsali noir muzikál Spejbl a město hříchu pro divadlo Spejbla a Hurvínka, pustili se do tvorby autorských ukolébavek.

Na podzim roku 2017 tak vyšla v nakladatelství Pikola „knížkodeska" Ukolébavky. Texty Robina Krále v knižní podobě doprovázejí ilustrace Jaroslava Róny a na přiloženém CD jsou nahrávky všech písní v multiinstrumentální interpretaci skladatele Jana Lstibůrka, citlivě nazpívané sestrami Michaelou, Petrou a Lucií Páchovými, Tomášem Klusem a Ewou Farnou. Ukolébavky nyní zazní poprvé v orchestrální podobě s původními interprety a Janáčkovou filharmonií Ostrava – mimořádný koncert se koná 10. prosince v Domě kultury města Ostravy.Komorní Ukolébavky, které s hravostí i něhou dokáží zavést posluchače do tajemné krajiny na samotných hranicích spánku, Jan Lstibůrek pro první koncertní provedení se symfonickým orchestrem nově zaranžoval. Orchestrální verzi Ukolébavek doplní navíc tři nové písně, které v původní stejnojmenné knížkodesce nenajdete. „Máme velikou radost, že Ukolébavky zazní poprvé naživo, při jejich psaní nás ani ve snu nenapadlo, že  bychom se mohli dočkat jejich provedení s Janáčkovou filharmonií Ostrava a původními interprety,” dodává Jan Lstibůrek.

První a jedinečné uvedení koncertní podoby bude doprovázet malá výstava originálů ilustrací Ukolébavek od Jaroslava Róny v předsálí Domu kultury města Ostravy. Ostravské symfoniky bude dirigovat Jan Kučera.

Jan Lstibůrek spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava již potřetí. Je autorem nevšedních aranží písní na novém albu Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava Klusymfonie, kterému předcházely společné koncerty. Vyšlo letos na podzim v distribuci Supraphonu a koncem listopadu na něj naváže společné turné. Dále se jedná také o projekt Symphonic Dance Music přinášející propojení klasického orchestru a taneční hudby.

„Knížkodeska” Ukolébavky, určená čtenářům a posluchačům každého věku, byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/ 2018 a je stále k dostání v knihkupectvích. „Nejsou to ani tak písničky k poslechu před usnutím, jako spíš přímo při usínání. Chtěli jsme, aby naše Ukolébavky byly místem, do kterého se budete chtít ponořit všemi smysly – ať už jste děti nebo dospělí – místem, ve kterém se budete chtít s důvěrou rozplynout ve spánku,” říká básník a textař Robin Král, jehož dětské knihy upoutávají pozornost veřejnosti i porotců literárních cen.
Foto: Mario Čumpelík
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné
18.01.

Aneta Langerová a skupina Korben Dallas natočily klip a vyjedou na společné turné

„I špatné rozhodnutí je lepší než žádné," zpívají Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslí...


Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru