Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení

Sehraná autorská dvojice básník a textař Robin Král a skladatel a basista Jan Lstibůrek společně stvořili hned několik oceňovaných děl. Poté, co v roce 2012 formou písňového cyklu zpracovali téma psychických poruch na albu Blázinec a v roce 2017 napsali noir muzikál Spejbl a město hříchu pro divadlo Spejbla a Hurvínka, pustili se do tvorby autorských ukolébavek.

Na podzim roku 2017 tak vyšla v nakladatelství Pikola „knížkodeska" Ukolébavky. Texty Robina Krále v knižní podobě doprovázejí ilustrace Jaroslava Róny a na přiloženém CD jsou nahrávky všech písní v multiinstrumentální interpretaci skladatele Jana Lstibůrka, citlivě nazpívané sestrami Michaelou, Petrou a Lucií Páchovými, Tomášem Klusem a Ewou Farnou. Ukolébavky nyní zazní poprvé v orchestrální podobě s původními interprety a Janáčkovou filharmonií Ostrava – mimořádný koncert se koná 10. prosince v Domě kultury města Ostravy.Komorní Ukolébavky, které s hravostí i něhou dokáží zavést posluchače do tajemné krajiny na samotných hranicích spánku, Jan Lstibůrek pro první koncertní provedení se symfonickým orchestrem nově zaranžoval. Orchestrální verzi Ukolébavek doplní navíc tři nové písně, které v původní stejnojmenné knížkodesce nenajdete. „Máme velikou radost, že Ukolébavky zazní poprvé naživo, při jejich psaní nás ani ve snu nenapadlo, že  bychom se mohli dočkat jejich provedení s Janáčkovou filharmonií Ostrava a původními interprety,” dodává Jan Lstibůrek.

První a jedinečné uvedení koncertní podoby bude doprovázet malá výstava originálů ilustrací Ukolébavek od Jaroslava Róny v předsálí Domu kultury města Ostravy. Ostravské symfoniky bude dirigovat Jan Kučera.

Jan Lstibůrek spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava již potřetí. Je autorem nevšedních aranží písní na novém albu Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava Klusymfonie, kterému předcházely společné koncerty. Vyšlo letos na podzim v distribuci Supraphonu a koncem listopadu na něj naváže společné turné. Dále se jedná také o projekt Symphonic Dance Music přinášející propojení klasického orchestru a taneční hudby.

„Knížkodeska” Ukolébavky, určená čtenářům a posluchačům každého věku, byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/ 2018 a je stále k dostání v knihkupectvích. „Nejsou to ani tak písničky k poslechu před usnutím, jako spíš přímo při usínání. Chtěli jsme, aby naše Ukolébavky byly místem, do kterého se budete chtít ponořit všemi smysly – ať už jste děti nebo dospělí – místem, ve kterém se budete chtít s důvěrou rozplynout ve spánku,” říká básník a textař Robin Král, jehož dětské knihy upoutávají pozornost veřejnosti i porotců literárních cen.
Foto: Mario Čumpelík
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man
07.07.

Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man

Americké sesterské duo Larkin Poe vydalo před měsícem nové studiové album Self Made Man. Nyní představují...


Komornější verze Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 proběhne v srpnu
07.07.

Komornější verze Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 proběhne v srpnu

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice se uskuteční i letos, konkrétně od 28. do 30. srpna. Sice v komornější...


Malá scéna v Nepomuku premiérově pohostila plzeňský Katr
06.07.

Malá scéna v Nepomuku premiérově pohostila plzeňský Katr

Letní kulturní akce pořádané městem Nepomuk na Malé scéně Městského muzea dostaly pátečním...


Dobré zprávy od organizátorů festivalu Rock for People. Green Day i Fall Out Boy budou!
06.07.

Dobré zprávy od organizátorů festivalu Rock for People. Green Day i Fall Out Boy budou!

V rámci festivalu Rock for People Home, letošní zmenšené verze jednoho z nejstarších a největších tuzemských...


Kultovní Vader nakonec zahrají v září v Bratislavě a Košicích
06.07.

Kultovní Vader nakonec zahrají v září v Bratislavě a Košicích

Po zrušených jarních koncertech se kapele Vader konečně otevřely hranice a výsledkem je nové podzimní turné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru