„Nejvíc mě baví dávat dohromady dramaturgii,“ přiznává před startem Krásných ztrát live Michal Prokop.

Již zítra, tedy 9. srpna, začíná ve Všeticích na Benešovsku festival Krásný ztráty live. Jeho pozorným hostitelem je populární zpěvák Michal Prokop, který na letošním ročníku navíc pokřtí čerstvou reedici alba Sto roků na cestě na 2LP. Těsně před začátkem festivalu nám odpověděl na několik otázek.

Hudební knihovna: Podle jakých kritérií vybíráte místa, kde se Krásný ztráty konají?
Michal Prokop: „Inu tahle otázka tak úplně nepatří mně. Já nejsem výkonný producent ani ředitel festivalu, takže řada rozhodnutí tohoto typu není tak úplně v mé gesci. Děláme festival ve spolupráci s mým promotérem Davidem Gaydečkou a jeho týmem, který je zkušený z pořádání jiných festivalů. Těch kriterií je spousta a jde přesně o manažerská rozhodnutí, která, samozřejmě po konzultaci se mnou, ponechávám na Davidovi."

HK: Měníte místa záměrně nebo jste v Lokti a na Konopišti, kde byly minulé zastávky, nebyl tak úplně spokojený?
MP: „Odpověď vyplývá, myslím, jasně z mé odpovědi na předešlou otázku. Jde o termíny,podmínky nájmu, spolupořadatelství, blízkost či vzdálenost jiných podobných akcí atd..."

HK: Čím Vás zaujaly právě Všetice?
MP: „Byla to zajímavá nabídka od majitelů areálu, kde už před tím pořádali malý festiválek místního rozsahu. Tak jsme po návštěvě a zvážení všech pro a proti tuhle nabídku spolupořadatelství přijali a rozhodli se, na rozdíl od minulých ročníků,zkusit festival takříkajíc na zelené louce, mimo zavedené amfiteátry, jakými by lLoket a Konopiště. Areál navíc skýtá celou řadu organizačních a produkčních možností. Ale opět, tohle není otázka tak úplně na mně, jen bych se opakoval."HK: Podle jakých kritérií vybíráte vystupující muzikanty?
MP: „To už je samozřejmě taky dvěma ročníky ověřený model. Jde nám o setkávání muzikantů různých generací, ale takových kapel a interpretů, kteří něco znamenají pro vývoj muziky u nás, nebo kde cítíme, že takový potenciál v sobě nesou pro budoucnost.Rozhodně nám nejde o to pozvat ty, na které se chodí, mají zrovna čas a máme na ně peníze."

HK: Na Konopišti jste si s téměř každým alespoň jednu písničku zazpíval. Plánujete to i letos?
MP: „Se všemi určitě ne, ale s některými ano a rád, v obou festivalových dnech. Něco už jsme zveřejnili na stránkách festivalu, ale které konkrétní kousky s kým to budou,to se nechte překvapit. Nic samozřejmě není nikdy úplně definitivní…."

HK: Co je na přípravě tak velkého festivalu nejsložitější? Co Vás na přípravách nejvíce baví a co naopak nesnášíte?
MP: „Nejsložitější jsou určitě právě ty rozhodovací procesy, u kterých nejsem, což už jsem řekl výše. Organizace, logistika, produkce, tohle všechno. Dávat dohromady dramaturgii, aby to mělo nějaký smysl, to je naopak to, u čeho jsem a to mě na tom baví. A taky jsem moc rád, když tu a tam narazím, ať už na sítích, nebo i na našich koncertech, na vzkazy lidí, že už se moc těší, že mají lístky a že přijedou. To znamená, že už se daří budovat z festivalu jakousi tradici a o to nám hodně od začátku šlo."

HK: Chcete i nadále pokračovat v dvouletých rozestupech? A už máte vyhlídnuto další místo?
MP: „To budeme rozhodovat mimo jiné i podle výsledku toho letošního ročníku. Konec konců,ani slavné Claptonovy Crossroads nejsou úplně pravidelné a taky cestují, ale doufám,že Všetice se stanou domovem Krásných ztrát Live i do budoucna. Uvidíme…"

Děkujeme za odpovědi a o víkendu přejeme hodně spokojených návštěvníků


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory
08.07.

Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory

Spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová, přiváží do Slavonic ve dnech 15. - 22. srpna...


Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny
08.07.

Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny

Fanoušci amerických vokalistů Pentatonix nemusí smutnit. Přestože jejich beznadějně vyprodaný koncert zhatila pandemie,...


Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti
08.07.

Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos...


Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020
08.07.

Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020

Na venkovním parketu uprostřed obce Řesanice vypuklo to pravé hard rockové šílenství. Po roce se sem vrátila skupina...


Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man
07.07.

Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man

Americké sesterské duo Larkin Poe vydalo před měsícem nové studiové album Self Made Man. Nyní představují...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru