Nejoriginálnější zpěvačka naší hudební scény Jana Uriel Kratochvílová poprvé představila novou dynamickou verzi legendárního songu Dlouhá žhoucí kometa

V koncertním sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí se tradičně uskutečnil koncert Jany Uriel Kratochvílové s kapelou Jiřího George Hrubeše Illuminati.ca První nový koncert svobody! Věta jasná a stručná…. Ano po dlouhé době zákazů jsme si mohli přijít vychutnat koncert a jít se pobavit. 23. června se uskutečnil koncert, který byl původně naplánován na 15. duben, ale musel být zrušen.

Po tak dlouhé době každý z nás potřeboval dobít trošku té energie. Tu Jana Uriel Kratochvílová společně s kapelou rozdávala na všechny strany po celou dobu koncertu.

Zazněla řada nesmrtelných songů jako V stínu kapradiny, Korálky, No a co, Smaragdové lasery včetně hitu Dlouhá žhoucí kometa. Tentokrát místo bubínků a bublání doprovázel úžasný hlas Jany pořádný kytarový riff, skvělá basa a stejně tak skvělé bicí. Přesně tak jak si to před čtyřmi roky přál jeden fanoušek právě pod touto legendární skladbou. Myslím, že tentokrát by vůbec nebyl zklamaný a napsal by komentář určitě v jiném znění než ten co tam tenkrát zanechal. 

Z dalších zazněly např. skladby May Day nebo Avanti, ale i novinky z alba Trinity jako Quantum Fairies nebo Alien Princess. Poté byl na pódium uveden Duch Roušky, aby se slavnostně pokřtila jedna speciálně pro tuto dobu stvořená. Překvapením, ale nebyl konec. Následovalo symbolické poděkování a vyznamenání od Uriel a George za krásných deset let, kdy po jejich boku v kapele Illuminati.ca je na postu baskytaristy doprovází skvělý muzikant a šoumen Jan Poky Pokorný. Samozřejmě překvapení pokračovala, ale tentokrát bylo určeno právě pro Janu Uriel Kratochvílovou a jejího životního partnera Jiřího George Hrubeše, kdy dostali opravdu stylový foto obraz. Závěr večera se neskutečně rychle přiblížil, poslední skladby odezněly, ale to skalní fanoušky neodradilo a dočkali se přídavku, který všichni společně protančili. To vše doprovázela taneční skupina MetaDance v originálních kostýmech. Byla to opravdu velká hudební oslava, super rocking hojení a nabíjení novou vitalitou a hity. Přesně tak jak vzkazovala na svém profilu svým fanouškům Jana Uriel Kratochvílová.

GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali
02.11.

Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali

Big Time Rush je americká popová kapela, která vznikla v roce 2009. Tvoří ji čtyři členové – Kendall Schmidt,...


Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín
02.11.

Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín

Něco zůstane je název nového, v pořadí již čtvrtého studiového alba rockové kapely Jamaron....


Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
01.11.

Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky

Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...


Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie
01.11.

Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie

Podzimní koncertní sezóna přidává další temnější zastávku. Do pražského Paláce Akropolis se v pátek 21. listopadu...


Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON
01.11.

Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON

Houslistku, skladatelku a zpěvačku Veru Linhartovou znají fanoušci alternativní hudby ze Zvířete jménem Podzim,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru