Našlapaný hard-rockový pecky kapely Red Baron Band jsou zárukou skvělého koncertu
V pražském hudebním klubu Vagon na Národní třídě začaly znít první tóny krátce před jednadvacátou hodinou. Hned úvodem musím napsat, že kdo včera zaváhal a nepřišel, může jen litovat! Jako první vystoupila česko-americká formace Revolver 66. Úvodem si tak všichni v klubu mohli vychutnat ty nejznámější skladby, které nikdy nikoho neomrzí. V podání charismatického zpěváka Brynna Stephensena to platí dvojnásob. Za všechny jmenovitě to byly tyto tři skladby. Crossroads, bluesová klasika Roberta Johnsona. Norwegian wood od Beatles, nebo závěrečná skladba Proud Mary, kterou znáte v podání Tiny Turner.
Na pražské premiéře uvedla kapela Red Baron Band novou zpěvačku
Hard-rocková kapela Red Baron Band má ve své diskografii čtyři studiová alba. V roce 2016 vydala živé CD/DVD Live in Prague. V nové sestavě připravuje demosnímky pro novou studiovou desku Last Chance. Koncert začal stejnou úvodní skladbou jako na cd Live in Prague: Have You Ever Been. Následoval koncert, kdy zazněly skladby z celé historie kapely. Úvodem to byly například skladby: I Don´t Believe You, Like a Little Child, Holy water. Hned poté kapela uvedla svoji skladbu, na které má velký podíl bývalý člen kapely, Jan Holeček: Victoria. Zpěvačka Marika Postlerová na pódiu doslova zářila. V jejím podání měly skladby ten správný drive. A není to jen můj názor! Kapela zde večer představila i skladbu Silent Room, která zde zazněla ve „světové premiéře", jak uvedl zakladatel a leader kapely Paul Kowacz. Na závěr byl pozván na pódium i Honza Holeček, který s kapelou prožil pár let na postu zpěváka. Společně se pak skladbou Livin´Behind The Jail´s Door rozloučili.
Po chvilce se připravila poslední účinkující kapela Doors Psycho revival, aby uzavřela tento skvělý večer. Kapela by ráda uvedla, že pod vedením Honzy bude nadále vystupovat, ale pod názvem Psycho Doors. Díky závěrečnému koncertu, jsme mohli v klubu Vagon slyšet největší hity legendární americké kapely The Doors. Kapela odehrála svůj koncert v klubu v této sestavě: Honza ala Jim – zpěv, Liam ala Robby – kytara, Pavel ala Ray – varhany, Martin ala Jerry – basa, Dan ala John – bicí. Skvělou atmosféru večera nejde popsat, musí se prožít! My vás, alespoň můžeme pozvat k nakouknutí do přiložené fotogalerie,
Související obsah:
» Nový titul Live in Prague od rockové kapely Red Baron Band (Jana Kleinbauerová, 01. 04. 2016)» Red Baron Band představí v hudebním klubu Vagon nejen novou zpěvačku, ale i skladby z připravované studiové desky (Jana Kleinbauerová, 25. 09. 2018)
» Červený kabátec a fiží k Red Baron Band patří (Jana Kleinbauerová, 28. 01. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hudba, která plyne: večer s Rufusem Millerem
Syrová a energická atmosféra se v Paláci Akropolis začala formovat už s příchodem publika, které postupně...
V Německu známí Blitz Union se deskou Evolution etablují i u nás
Evolution je název druhého studiového alba české formace Blitz Union. Vyšlo 16. ledna pod německým...
O2 universum v plamenech: Lorna Shore rozpoutala v Praze apokalypsu, na kterou se nezapomíná
Do Prahy se 25. ledna vrátila špička moderního deathcoru. Lorna Shore ovládla O2 universum s precizní produkcí,...
Oslo v srdci Prahy, Anna of the North vystoupí ve Futuru
Anna of the North definuje moderní skandinávský pop, který je stejně křehký jako odhodlaný. Její pražská premiéra...
Vítkovo kvarteto vyrazilo s vyprodaným albem na turné
Vítkovo kvarteto vydalo letos na Nový rok po třiceti letech nové a zároveň své druhé album s názvem...
» zobrazit více...
RECENZE
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Oslo v srdci Prahy, Anna of the North vystoupí ve Futuru
Anna of the North definuje moderní skandinávský pop, který je stejně křehký...
Hudba, která plyne: večer s Rufusem Millerem
Syrová a energická atmosféra se v Paláci Akropolis začala formovat...
Tachovský Festival Muziq představuje kompletní program
Festival Muziq představuje svůj čtvrtý ročník, a to s dosud nejambicióznější...
Thy Art Is Murder: Snažíme se zapůsobit sami na sebe
Před prvním koncertem Thy Art Is Murder na festivalu Rock for People jsem si krátce...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
V Německu známí Blitz Union se deskou Evolution etablují i u nás
Evolution je název druhého studiového alba české formace...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #22: Termín headliner
Dnes si budeme povídat o termínu headliner. Výraz, který každý hudební fanoušek...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO:










































































































