Na Szigetu zahrají i mladí, talentovaní muzikanti

Čtyři z pěti headlinerů na hlavní scény jsou stále v jednání, ale již nyní Sziget festival (Budapešť, 5. – 12. srpna 2013) zveřejňuje jména, která vystoupí v obřích stanech a na scénách Arena a A38.        „Na Sziget festivalu je vždy dostatek prostoru a možností najít vycházející hvězdy či kapely, které nefigurují na plakátech jako headlineři. A jak zkušenosti ukazují, koncerty v obřích stanech s kapacitou až deset tisíc návštěvníků jsou opravdu skvělým zážitkem. Nově potvrzení účinkující se nyní týkají hlavně krytých ploch festivalu, tedy scény Arena, zaměřené na taneční hudbu, a A38, která se věnuje indie scéně," uvedl za pořadatele Přemysl Štěpánek.

 V obrovském party stanu Arena představí své electro s vlivy techna Boys Noize. Pro širokou veřejnost zatím ne příliš známý producent a majitel labelu byl zařazen časopisem Rolling Stone mezi Top 10 DJs. Na Sziget festival se připraví i Nicky Romero, který je známý hlavně „bombastickými" skladbami a remixy.    Pozvání od pořadatelů přijal také Deichkind, německé elktro hiphopové combo. Fanoušci jej milují pro nezapomenutelné, divoké až šílené pódiové show, ve kterém nechybí trampolína, vodka, oblek z odpadkáčů a polštářová bitva. Na festu zahrají také u nás nesmírně populární Parov Stelar Band, zakladatelé electro swingu, které není třeba příliš představovat. Tak alespoň videoklipem:Ke správné party atmosféře na Sziget festivalu přispěje i španělská ikona techna Oscar Mulero. Podle mnohých je stále považován za největšího DJe Španělska, který vždy reflektuje do své tvorby současné trendy s ohledem na tradice. Megastan A38 přivítá mladou anglickou grimcore kapelu Hadouken, která je dobře známá i u nás. Na Szigetu však zahrají poprvé a zároveň zde představí své nové album Every Weekend, které vyjde v únoru.  Na stejném podiu zahrají také belgičtí rockeři Triggerfinger, kteří prosluli skvělou kombinací rockové dynamiky a silných emocí. Další rockovou záležitostí na podiu A38 bude čistý a svěží zvuk The Bots. Neuvěřitelně mladé duo sálající energií, jakou můžete cítit jen u pravé kytarovky.  Foto: Parov Stelar Band

Související obsah:

» Na Szigetu zahrají Blur, lístky už jsou v předprodeji   (Karel Souček, 13. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
11.01.

Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks

K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...


Všechno má svůj čas
11.01.

Všechno má svůj čas

Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....


Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
11.01.

Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu

Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...


Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
10.01.

Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat

Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...


Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
09.01.

Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař

Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rebellion
07.01.

Rebellion

» Kapriola

Slezská rockmetalová kapela Kapriola vydala na sklonku roku 2020 své...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru