Na pódiu se představí hezky po svém dvě legendární formace Už jsme doma a Echt
Pražský klub Modrá Vopice otevře své dveře nejen pro příznivce avantgardní rockové muziky.
Už 12. prosince si můžete přijít užít večer se skvělou muzikou, kdy zde vystoupí dvojice kapel, která zaručeně potěší a vy můžete si společně díky jejich skladbám i zavzpomínat. Obě se totiž pohybují na české hudební scéně více než třicet let.
Česká avantgardní rocková kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích roku 1985. Stylově je lze jen těžko obecně charakterizovat; jejich hudba v sobě kombinuje jakýsi druh intelektuálního punku, slovanskou hudební provokaci, africké rytmy, orchestrální punk, funky, ska, gregoriánské chorály, avantgardní melodie, disharmonii, korozi, epileptické a chaotické rytmy – a mnoho dalšího... Jejich žánr se někdy označuje jako post-punk nebo jazz-punk. Zkrátka jejich hudba je od počátků punkově přímočará a přitom rafinovaně propracovaná.
Pražská kapela ECHT! byla založena na jaře roku 1988 Karlem Malíkem a partou kamarádů navštěvujících proslulou košířskou restauraci Klamovka, zvanou „Klampáč", známou jako jakýsi tehdejší azyl pražského undrergroundu. Její styl je nejčastěji označován jako pub rock. Byly a jsou i pokusy nazvat to garage rock, country rock, irish rock a pod. Od počátku s těmito obtížemi potýkali jak kritici a novináři, tak i fanoušci a vlastně i oni sami. V roce 1990 přispěla kapela skladbou Morning Morning na kompilaci Sanitka pro Rumunsko. Skladba je původně od skupiny The Fugs. V roce 1997 skupina vydala své první studiové album, do roku 2001 následovala ještě dvě. Vstupné je 150,- kč pouze v den akce na místě.
Související obsah:
» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní! (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)» Klubem Modrá Vopice zněly koncerty věnované vzpomínce na Kaštánka (Jana Kleinbauerová, 11. 08. 2017)
» Modrou Vopicí zněl crossover-rock, power metal, hard and heavy, ale i rock'n'roll (Jana Kleinbauerová, 22. 11. 2015)
» Premier a ostatní kapely to rozbalí v klubu Modrá Vopice (Jana Kleinbauerová, 16. 04. 2015)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nadupaný taneční večer v Lucerně
V sobotu 6. prosince praskal Lucerna Music Bar ve švech. Sešli se tady totiž všichni fanoušci taneční a elektronické...
Karolína Kmeťová a Eva Danielová zvou do Rychlebských hor
Křehká, harmonická, magická. Taková je písnička Antonín. Karolína Kmeťová a Eva Danielová, dvě mladé a talentované...
Rozálie chystá turné navazující na oceňované album Láska, hlína, rýč
Charismatická zpěvačka, akordeonistka a autorka Rozálie se svou kapelou vyrazí v únoru na turné, během kterého...
Uctívači japonské kultury Rise Of The Northstar ovládli Prahu
Pražský Palác Akropolis zažil další večer nabitý tvrdou energií. Rise of the Northstar se po roce vrátili na místo...
Tři Deci #19: Nej alba druhé půlky roku 2025
Na 19. díl jsme si pro vás připravili rozbor těch nejlepších desek, které vyšly v druhé polovině tohoto...
» zobrazit více...
RECENZE
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» Poslední rozkaz od W.A.S.P. slaví bezbožných...
» Výmluvy došly, Vasilův Rubáš natočil...
» zobrazit více...
Nadupaný taneční večer v Lucerně
V sobotu 6. prosince praskal Lucerna Music Bar ve švech. Sešli se tady totiž...
Rozálie chystá turné navazující na oceňované album Láska, hlína, rýč
Charismatická zpěvačka, akordeonistka a autorka Rozálie se svou kapelou vyrazí v...
Nadupaný taneční večer v Lucerně
V sobotu 6. prosince praskal Lucerna Music Bar ve švech. Sešli se tady totiž...
Let It Roll 2026 představuje první potvrzené interprety
Festival Let It Roll vstupuje do další kapitoly své globální dominance...
Textures: Nemyslím si, že ještě někdy pojedeme hrát do Spojených států
Před koncertem holandských Textures na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal...
Ikona české hudební scény Jana Uriel Kratochvílová pokřtí nové album v Rock Café
Vánoční koncert v centru Prahy Kapela Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše...
Karolína Kmeťová a Eva Danielová zvou do Rychlebských hor
Křehká, harmonická, magická. Taková je písnička Antonín. Karolína Kmeťová...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #19: Nej alba druhé půlky roku 2025
Na 19. díl jsme si pro vás připravili rozbor těch nejlepších desek, které...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO:












