Na Metronomu se mačkat nebudete

Výstaviště Praha Holešovice se v těchto dnech mění v hudební mraveniště.  23. a 24. června tam proběhne druhý ročník festivalu Metronome. Pořadatelé celý rok pilně pracovali, aby návštěvníkům mohli dopřát ten nejlepší zážitek a v mnoha ohledech je i překvapit. Nesoustředili se přitom „pouze" na hudební program, který je ovšem hlavním lákadlem.

Žádné zkrácené produkce, ale jedinečná hudební vystoupení

Kdo by si nechtěl naživo poslechnout Stinga, který odehraje celý koncert. Tedy hodinu a půl skvělé muziky, kdy nemalý prostor dostane i repertoár The Police. Další hvězdou z Britských ostrovů, která v rámci Metronomu do Prahy zavítá, je formace Kasabian. Čeští muzikanti mají na Metronom připravené speciální sety. Monkey Business vzdají poctu Georgi Michaelovi, Klára Vytisková zahraje společně s úžasným jazzmanem Ondřejem Pivcem, na jazzové vlně se ponese i produkce Ewy Farne, která zazpívá za doprovodu Davida Dorůžky.

S hudbou souvisí akustika, která v minulém roce nadělala trochu neplechy. Pro letošní ročník byla vypracována podrobná akustická studie a nad šířením zvuku by měla být tentokrát naprostá kontrola. Samozřejmostí je dokonalý zvuk uvnitř areálu. Zároveň ovšem hudební produkce nebude rušit Pražany na místech, kde to nebude předem ohlášeno.

Wi-Fi zdarma, canisterapie i sportovní vyžití

Česká spořitelna zabezpečí okamžité sdílení zážitků na sociálních sítích. Wi-Fi připojení bude v celém areálu dostupné všem zdarma.

ČEZ pro návštěvníky Metronomu připravil speciální aplikaci, ve které budou sbírat body a soutěžit o zajímavé ceny. V prostoru Výstaviště Praha zřídí i terapeutickou zónu, kde budou pejsci k pomazlení. Komu by čtyřnohý přítel, kterému bude tentokrát jistě lépe v tichu domova, chyběl, může se přijít na chvíli potěšit právě sem.


Pořadatelé Metronomu také slibují, že se lidé nemusí bát nedostatku prostoru. Vypočítali, že na každého návštěvníka připadne 10 m2, což je příjemné individuální území. Festival Metronom zajistil rovněž 2000 míst k sezení. Vstupenky na ně jsou již vyprodané, ale nikdo se nemusí bát, že nebude mít možnost nohám od stání ulevit. V celém festivalovém prostoru bude velké množství sedacího nábytku.

Na Metronomu nebude chybět prvotřídní a pestré občerstvení ani bohatý doprovodný program. Chcete si během festivalu zahrát fotbal, volejbal nebo ping-pong? Proč ne.

Posílená bude i městská doprava, domů se každý dostane bez problémů i v brzkých ranních hodinách.

Dočká se holešovické výstaviště nové tváře?

Pro samotné Výstaviště Praha by pořádání festivalu Metronome mohlo znamenat celkovou inovaci. V rekonstrukci pavilonů věří primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. Během poslední tiskové konference Metronom festivalu, 14. června, zmínila plánované dílčí opravy a projevila přání velkolepé přestavby letitého areálu.  

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr
16.01.

Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr

Dokonalé spojení grandiózního zvuku živého orchestru a tepavé taneční elektroniky. To je aktuální...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru