Na Metronomu se mačkat nebudete

Výstaviště Praha Holešovice se v těchto dnech mění v hudební mraveniště.  23. a 24. června tam proběhne druhý ročník festivalu Metronome. Pořadatelé celý rok pilně pracovali, aby návštěvníkům mohli dopřát ten nejlepší zážitek a v mnoha ohledech je i překvapit. Nesoustředili se přitom „pouze" na hudební program, který je ovšem hlavním lákadlem.

Žádné zkrácené produkce, ale jedinečná hudební vystoupení

Kdo by si nechtěl naživo poslechnout Stinga, který odehraje celý koncert. Tedy hodinu a půl skvělé muziky, kdy nemalý prostor dostane i repertoár The Police. Další hvězdou z Britských ostrovů, která v rámci Metronomu do Prahy zavítá, je formace Kasabian. Čeští muzikanti mají na Metronom připravené speciální sety. Monkey Business vzdají poctu Georgi Michaelovi, Klára Vytisková zahraje společně s úžasným jazzmanem Ondřejem Pivcem, na jazzové vlně se ponese i produkce Ewy Farne, která zazpívá za doprovodu Davida Dorůžky.

S hudbou souvisí akustika, která v minulém roce nadělala trochu neplechy. Pro letošní ročník byla vypracována podrobná akustická studie a nad šířením zvuku by měla být tentokrát naprostá kontrola. Samozřejmostí je dokonalý zvuk uvnitř areálu. Zároveň ovšem hudební produkce nebude rušit Pražany na místech, kde to nebude předem ohlášeno.

Wi-Fi zdarma, canisterapie i sportovní vyžití

Česká spořitelna zabezpečí okamžité sdílení zážitků na sociálních sítích. Wi-Fi připojení bude v celém areálu dostupné všem zdarma.

ČEZ pro návštěvníky Metronomu připravil speciální aplikaci, ve které budou sbírat body a soutěžit o zajímavé ceny. V prostoru Výstaviště Praha zřídí i terapeutickou zónu, kde budou pejsci k pomazlení. Komu by čtyřnohý přítel, kterému bude tentokrát jistě lépe v tichu domova, chyběl, může se přijít na chvíli potěšit právě sem.


Pořadatelé Metronomu také slibují, že se lidé nemusí bát nedostatku prostoru. Vypočítali, že na každého návštěvníka připadne 10 m2, což je příjemné individuální území. Festival Metronom zajistil rovněž 2000 míst k sezení. Vstupenky na ně jsou již vyprodané, ale nikdo se nemusí bát, že nebude mít možnost nohám od stání ulevit. V celém festivalovém prostoru bude velké množství sedacího nábytku.

Na Metronomu nebude chybět prvotřídní a pestré občerstvení ani bohatý doprovodný program. Chcete si během festivalu zahrát fotbal, volejbal nebo ping-pong? Proč ne.

Posílená bude i městská doprava, domů se každý dostane bez problémů i v brzkých ranních hodinách.

Dočká se holešovické výstaviště nové tváře?

Pro samotné Výstaviště Praha by pořádání festivalu Metronome mohlo znamenat celkovou inovaci. V rekonstrukci pavilonů věří primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. Během poslední tiskové konference Metronom festivalu, 14. června, zmínila plánované dílčí opravy a projevila přání velkolepé přestavby letitého areálu.  

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cigarettes After Sex se vrací do Roxy
11.11.

Cigarettes After Sex se vrací do Roxy

Cigaretovým kouřem protknutý pop s noirovou atmosférou. Tak lze charakterizovat hudbu americké kapely...


Petr Beneš Quartet v Brne
11.11.

Petr Beneš Quartet v Brne

V hudobnej kaviarni, Stará Pekárna v Brne vystúpilo 10.11.2019 zoskupenie Petr Beneš Quartet. Ansámbl, koncentrovaný...


Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát
11.11.

Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát

Fanoušci Freddieho Mercuryho a skupiny Queen se mohou těšit na květen, kdy se v O2 areně hned dvakrát po sobě uskuteční...


Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet
10.11.

Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet

Nikol Štíbrová a Ivan Tásler se slovenskou skupinou IMT Smile vydávají společný duet. Jedná se o skladbu s názvem...


Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej
10.11.

Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej

První jména 7. ročníku festivalu, který tradičně spojuje všechny generace a vyniká pohodovou atmosférou jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru