Multižánrový festival Ghosts of Salomena ve Štítově přilákal metalisty z širokého okolí

Hasičský klub ve Štítově u Spáleného Poříčí pohostil 2. listopadu 2019 na místním sále výběr kapel i z poměrně vzdálených končin. Šestice skupin s povětšinou ostřejším stylem dokázala přilákat hosty nejen z blízkého regionu. Povedená akce se protáhla do pozdních nočních hodin, kdy se spokojení návštěvníci rozjeli do svých domovů.  

Jako první rozbalili svoje nádobíčko členové plzeňské nu metalové formace Search and Destroy. Výživný set tvrdých skladeb staršího data vydání prolínajícího se kousky z posledního alba Nesvatí (2019) rozvířil poklidný štítovský večer plnou palbou decibelů.  Blovický Aligátor oslavil již 30 let na scéně. Je pravda, že ne všechny roky byly vyplněny koncerty, přesto si skupina drží svojí linii vulgar metalu. Texty nezastavující se před žádnou tématikou bývají fanoušky hlasitě odměňované.  

Technickou pauzu využila skupina Tambour k předvedení své bubenické show. Mlha, tma a rytmus vyplnily prostor Hasičského klubu do posledního kubického centimetru.  

Solution of Panic přijel se svým violence thrashem až z Prostějova. Dlouhou cestu zúročili povedeným koncertem, ve kterém bohužel chyběl odešlý kytarista. Přesto se vystoupení zdařilo a kapela si tu našla nové příznivce.  

Po odehrání posledního akordu Solution of Panic vstoupil na scénu opět Tambour. Ten přestávku na výměnu aparatury příjemně vyplnil a odchod z parketu byl opět doprovázený potleskem.  

Plzeňská stálice – elektronic powerový Lister je na podobných sešlostech jako doma. Sehraní muzikanti s velkou mírou elektronicky doplňovaných skladeb a videopřehrávek promítaných za bicí soupravou bývají žádanou devizou podobných akcí. Dnes tu zahráli věci z posledního, letos pokřtěného alba Yksi.    

Parádní nářez nás čekal při produkci liberecké death metalcorové Madafaky. Kytary ostré jako břitva vytáhly před pódium celé klubové osazenstvo. Je pravda, že skupina zahrála bez zpěváka, který v setu chyběl, přesto se muzikanti v závěru dočkali vytleskání a my si tak užili vydatného přídavku.  

Posledním aktérem štítovského festu se stala plzeňská rocková sestava Sunset Strip s největším bubenickým kotlem večera. Od 2001 prošli mnoha personálními změnami, které ukončil až letošní (2019) příchod nového zpěváka. Navíc se touto událostí překlopila anglicky zpívaná tvorba do češtiny, což je pro kapelu určitě velké plus.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Black metal z orientu již za dva dny v Brně
21.01.

Black metal z orientu již za dva dny v Brně

Již ve čtvrtek 23. ledna bude brněnský klub Melodka hostit unikátní black metalovou přehlídku. Vystoupí kapely z míst,...


Svůj pěvecký debut pokřtí Beata Hlavenková již tento čtvrtek v Paláci Akropolis
21.01.

Svůj pěvecký debut pokřtí Beata Hlavenková již tento čtvrtek v Paláci Akropolis

Jako klavíristka a skladatelka se Beata Hlavenková představila na labelu Animal Music už čtyřikrát. Její druhé...


Punkový večírek v Radobytcích
21.01.

Punkový večírek v Radobytcích

Obec Radobytce na Písecku se stala centrem dění mnoha příznivců punkové muziky na soukromé párty. Ve velice zajímavém...


Zpěvačka LP, melancholici Tindersticks i funky souloví Black Pumas na letošních Colours of Ostrava
20.01.

Zpěvačka LP, melancholici Tindersticks i funky souloví Black Pumas na letošních Colours of Ostrava

Impozantní hlas, obrovské charisma, bezprostřední komunikace s fanoušky, nezapomenutelný koncert a pro mnohé...


Přehlídku rozmanitosti naší hudební scény zažijete právě na Metronome Prague 2020
19.01.

Přehlídku rozmanitosti naší hudební scény zažijete právě na Metronome Prague 2020

Alternativní post-rock a punk přes melancholickou elektroniku až po hravé popové tóniny. Česká hudební scéna...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ghost Army
19.01.

Ghost Army

» Vanessa

„Před nějakou dobou jsme se rozhodli Vanessu zabít a uspořádali jsme poslední...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru