Multižánrový festival Ghosts of Salomena ve Štítově přilákal metalisty z širokého okolí

Hasičský klub ve Štítově u Spáleného Poříčí pohostil 2. listopadu 2019 na místním sále výběr kapel i z poměrně vzdálených končin. Šestice skupin s povětšinou ostřejším stylem dokázala přilákat hosty nejen z blízkého regionu. Povedená akce se protáhla do pozdních nočních hodin, kdy se spokojení návštěvníci rozjeli do svých domovů.  

Jako první rozbalili svoje nádobíčko členové plzeňské nu metalové formace Search and Destroy. Výživný set tvrdých skladeb staršího data vydání prolínajícího se kousky z posledního alba Nesvatí (2019) rozvířil poklidný štítovský večer plnou palbou decibelů.  Blovický Aligátor oslavil již 30 let na scéně. Je pravda, že ne všechny roky byly vyplněny koncerty, přesto si skupina drží svojí linii vulgar metalu. Texty nezastavující se před žádnou tématikou bývají fanoušky hlasitě odměňované.  

Technickou pauzu využila skupina Tambour k předvedení své bubenické show. Mlha, tma a rytmus vyplnily prostor Hasičského klubu do posledního kubického centimetru.  

Solution of Panic přijel se svým violence thrashem až z Prostějova. Dlouhou cestu zúročili povedeným koncertem, ve kterém bohužel chyběl odešlý kytarista. Přesto se vystoupení zdařilo a kapela si tu našla nové příznivce.  

Po odehrání posledního akordu Solution of Panic vstoupil na scénu opět Tambour. Ten přestávku na výměnu aparatury příjemně vyplnil a odchod z parketu byl opět doprovázený potleskem.  

Plzeňská stálice – elektronic powerový Lister je na podobných sešlostech jako doma. Sehraní muzikanti s velkou mírou elektronicky doplňovaných skladeb a videopřehrávek promítaných za bicí soupravou bývají žádanou devizou podobných akcí. Dnes tu zahráli věci z posledního, letos pokřtěného alba Yksi.    

Parádní nářez nás čekal při produkci liberecké death metalcorové Madafaky. Kytary ostré jako břitva vytáhly před pódium celé klubové osazenstvo. Je pravda, že skupina zahrála bez zpěváka, který v setu chyběl, přesto se muzikanti v závěru dočkali vytleskání a my si tak užili vydatného přídavku.  

Posledním aktérem štítovského festu se stala plzeňská rocková sestava Sunset Strip s největším bubenickým kotlem večera. Od 2001 prošli mnoha personálními změnami, které ukončil až letošní (2019) příchod nového zpěváka. Navíc se touto událostí překlopila anglicky zpívaná tvorba do češtiny, což je pro kapelu určitě velké plus.
Autor textu a fotografií: Luděk Blovský


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cigarettes After Sex se vrací do Roxy
11.11.

Cigarettes After Sex se vrací do Roxy

Cigaretovým kouřem protknutý pop s noirovou atmosférou. Tak lze charakterizovat hudbu americké kapely...


Petr Beneš Quartet v Brne
11.11.

Petr Beneš Quartet v Brne

V hudobnej kaviarni, Stará Pekárna v Brne vystúpilo 10.11.2019 zoskupenie Petr Beneš Quartet. Ansámbl, koncentrovaný...


Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát
11.11.

Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát

Fanoušci Freddieho Mercuryho a skupiny Queen se mohou těšit na květen, kdy se v O2 areně hned dvakrát po sobě uskuteční...


Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet
10.11.

Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet

Nikol Štíbrová a Ivan Tásler se slovenskou skupinou IMT Smile vydávají společný duet. Jedná se o skladbu s názvem...


Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej
10.11.

Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej

První jména 7. ročníku festivalu, který tradičně spojuje všechny generace a vyniká pohodovou atmosférou jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru