Milli Janatková uspěla s dojemnou písní Mateřské kouzlo i v Americe

Mezi nejosobitější hudebnice tuzemské scény bezesporu patří zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorka Milli Janatková. V loňském roce vydala album Mým kořenům, na němž je působivá, emocionálně silná píseň Mateřské kouzlo. Ta právě získala americké ocenění The Independent Music Awards - Vox Populi v kategorii A Capella.

„Jsem šťastná, že jde právě o cenu fanoušků - Vox Populi. Je vidět, že příběh písně lidi zajímá, dotýká se jich, je aktuální. Konference a showcase, setkání muzikantů z různých zemí v New Yorku byla úžasná zkušenost. Jsem ráda, že jsem mohla potkat skvělou muzikantku českého původu žijící v Kanadě, Lenku Lichtenberg, se kterou jsme si padly do noty. Těším se na blížící se koncerty i vernisáže mé výtvarné tvorby,” neskrývá nadšení Milli Janatková.



Ceny The Independent Music Awards tvoří mezinárodní konference, setkání a vyhlášení vítězů ocenění. Dvoudenní akce nabízí diskuze, networking, showcase nezávislé hudby a umění z USA, Evropy a oblasti Pacifiku. Vyhlášení cen proběhlo v Lincoln Center for the Performing Arts v New Yorku. 

Milli Janatkováse na hudební scéně pohybuje od roku 2006. Její autorský debut Proměna (2013) získal čtyři nominace na hudební ceny The Independent Music Awards. Od roku 2012 koncertuje sólo, či se svou kapelou jazzových muzikantů - pianistou Markem Novotným, kontrabasistou Petrem Tichým a dalšími. Je součástí projektu Řekni mi s Ridinou Ahmedovou a Antonií Nyass. Spolupracuje také s hudebním uskupením Orloj snivců a Zapomenutý orchestr Země snivců, které založili bratři Jaroslav a Michal Kořánovi. Jejich společné CD z živého koncertu právě vyšlo u vydavatelství Polí5.

A pokud si zpěvačku chcete poslechnout live…. Milli Janatková vystoupí sólově 8. září na World Festu v Železnici (Café Terasy), 9. října ve Varnsdorfu a o den později se svým Quintetem na česko - německém festivalu Mandava Jazz v Rumburku. Projekt Mým kořenům byl úspěšně podpořen veřejností na Hithitu, městem Mělník a Státním fondem kultury ČR, výjezd do USA podpořil grantem krátkodobé mobility Institut umění - Divadelní ústav.


GALERIE

Související obsah:

» Milli Janatková zpívá česky, portugalsky i milli-jazykem   (Karel Souček, 30. 04. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni
05.07.

Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni

TOUR Léto 2025 zahájí kapela Queenie v Plzni. První koncert se uskuteční 15. července od 20:00 v Amfiteátru OC...


Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě
05.07.

Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě

Zpěvák, skladatel a bubeník Otakar Petřina aka Marpo už brzy vydá nové album s příznačným názvem Making Country...


Za tebou je první písní Jelenů, kterou nezpívá frontman Jindra Polák
04.07.

Za tebou je první písní Jelenů, kterou nezpívá frontman Jindra Polák

Dosud všechny písně za 11 letou existenci kapely Jelen nazpíval její frontman Jindra Polák. Nyní už to neplatí, Za tebou...


Přivítání léta s Foster the People
03.07.

Přivítání léta s Foster the People

text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň částečného odpočinku a pohody...


Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny
03.07.

Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny

Dorota Nvotová vydáva nové EP s názvom Lazy. Nový album obsahuje päť piesní a okrem digitálnej verzie, ktorú...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru