Mighty Oaks představují nový singl z  připravovaného alba

Mighty Oaks je indie-folkové trio usazené v Berlíně, které tvoří Ian Hooper (USA), Claudio Donzelli (Itálie) a Craig Saunders (Velká Británie). Skupina představuje nový singl Tell Me What You’re Thinking, kterým ohlašuje své třetí album All Things Go. To vyjde 7. února 2020.

Třetí singl Tell Me What You´re Thinking je o komplikacích v osobních vztazích těchto dní. Ve světě, kdy je lidstvu k dispozici zdánlivě nekonečné množství možností komunikovat s kýmkoliv na celém světě, jsou lidé zahlcenější než kdykoliv dříve. Pro některé lidi ale nebyla komunikace nikdy dříve tak složitá.

„Komunikace je klíč, a v současnosti mám pocit, že je stále horší a horší mluvit s kýmkoliv a dívat se z očí do očí. Všechno je elektronické, smajlíky, SMSky, pasivní komunikace. Nikdy nemůžete rozumět ostatním, když se s nimi nenaučíte mluvit. Tato skladba je o člověku, který se neumí rozejít se svým partnerem. Je to volání o pomoc," objasňuje zpěvák kapely Ian Hooper a prosí tím o opravdovější, důstojnější a analogový způsob komunikace mezi sebou.Kapela již v říjnu loňského roku avizovala vydání nového alba singlem All Things Go. Tato skladba dala jejich třetí studiové nahrávce i název. All Things Go není běžná píseň o lásce. Je o zamyšlení nad krátkostí života, ztrátách a odloučení – o přijetí toho všeho. „Osudová jízda ve výtahu v Mnichově svedla dohromady dvě srdce," to je obsahem písně, ve které Ian Hooper popisuje náhodné setkání svých rodičů ve výtahu po cestě na večírek v osmdesátých letech v Mnichově. Následovala velká láska přes oceán, dvě děti a matčina nečekaná smrt.Jako další singl představili Mighty Oaks na konci prosince ještě skladbu Lost Again. Život je cesta a málokdy vede tak, jak si plánujete. Mnoho z nás někdy pocítilo ztrátu, možná dokonce i častěji než cokoliv jiného. Není tomu jinak ani u Iana Hoopera. „Jsou momenty, kdy si nepřeji nic jiného než zastavit hodiny a nechat si vyžehlit vrásky, které mi přibylya skladba je právě o takových momentech, kdy si přejete vrátit se zpět a udělat věci jinak. Ale také o tom, že všechno se děje z nějakého důvodu. O odvaze posouvat se stále vpřed a poučit se ze svých chyb." Mighty Oaks těmito singly ohlašují své třetí album, které vyjde 7. února 2020 a ponese stejný název jako singl první, tedy All Things Go. Skupina hraje již deset let, dosud vydali dvě alba a předskakovali umělcům jako Kings of Leon, The Lumineers, se kterými nedávno vystoupili jako předkapela v Praze, a Chvrches.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera
19.02.

Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera

Nebude chybět Kollerband se speciálním programem David Koller se podílí na dramaturgii i konceptu festivalu a uskuteční...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru