Mighty Oaks představují nový singl z  připravovaného alba

Mighty Oaks je indie-folkové trio usazené v Berlíně, které tvoří Ian Hooper (USA), Claudio Donzelli (Itálie) a Craig Saunders (Velká Británie). Skupina představuje nový singl Tell Me What You’re Thinking, kterým ohlašuje své třetí album All Things Go. To vyjde 7. února 2020.

Třetí singl Tell Me What You´re Thinking je o komplikacích v osobních vztazích těchto dní. Ve světě, kdy je lidstvu k dispozici zdánlivě nekonečné množství možností komunikovat s kýmkoliv na celém světě, jsou lidé zahlcenější než kdykoliv dříve. Pro některé lidi ale nebyla komunikace nikdy dříve tak složitá.

„Komunikace je klíč, a v současnosti mám pocit, že je stále horší a horší mluvit s kýmkoliv a dívat se z očí do očí. Všechno je elektronické, smajlíky, SMSky, pasivní komunikace. Nikdy nemůžete rozumět ostatním, když se s nimi nenaučíte mluvit. Tato skladba je o člověku, který se neumí rozejít se svým partnerem. Je to volání o pomoc," objasňuje zpěvák kapely Ian Hooper a prosí tím o opravdovější, důstojnější a analogový způsob komunikace mezi sebou.Kapela již v říjnu loňského roku avizovala vydání nového alba singlem All Things Go. Tato skladba dala jejich třetí studiové nahrávce i název. All Things Go není běžná píseň o lásce. Je o zamyšlení nad krátkostí života, ztrátách a odloučení – o přijetí toho všeho. „Osudová jízda ve výtahu v Mnichově svedla dohromady dvě srdce," to je obsahem písně, ve které Ian Hooper popisuje náhodné setkání svých rodičů ve výtahu po cestě na večírek v osmdesátých letech v Mnichově. Následovala velká láska přes oceán, dvě děti a matčina nečekaná smrt.Jako další singl představili Mighty Oaks na konci prosince ještě skladbu Lost Again. Život je cesta a málokdy vede tak, jak si plánujete. Mnoho z nás někdy pocítilo ztrátu, možná dokonce i častěji než cokoliv jiného. Není tomu jinak ani u Iana Hoopera. „Jsou momenty, kdy si nepřeji nic jiného než zastavit hodiny a nechat si vyžehlit vrásky, které mi přibylya skladba je právě o takových momentech, kdy si přejete vrátit se zpět a udělat věci jinak. Ale také o tom, že všechno se děje z nějakého důvodu. O odvaze posouvat se stále vpřed a poučit se ze svých chyb." Mighty Oaks těmito singly ohlašují své třetí album, které vyjde 7. února 2020 a ponese stejný název jako singl první, tedy All Things Go. Skupina hraje již deset let, dosud vydali dvě alba a předskakovali umělcům jako Kings of Leon, The Lumineers, se kterými nedávno vystoupili jako předkapela v Praze, a Chvrches.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pondělní Fresh senior festival láká na koncert Ivana Hlase, tanec nebo divadlo
20.09.

Pondělní Fresh senior festival láká na koncert Ivana Hlase, tanec nebo divadlo

Bubenečská Villa Pellé zve již v pondělí 21. září od 13.00 všechny aktivní seniory na zdarma přístupný...


Progresivní blues nebo post rock? Decadent Harmony pokřtili svůj ambiciózní debut
19.09.

Progresivní blues nebo post rock? Decadent Harmony pokřtili svůj ambiciózní debut

Zajímavých českých kapel se nyní rodí jak hub po dešti! Důkazem mohou být i mladé rockové skupiny Decadent Harmony...


Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy
18.09.

Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 míří do Liberce a Prahy

Zpěvák a skladatel Miro Žbirka se vydal na exkluzivní Meky: Cinema Acoustic Tour 2020 ve vybraných kinosálech sítě CineStar....


Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program
17.09.

Benátská noc ve Lhotě u Plzně měla multižánrový program

Napříč nepříznivé covidové situaci pořadatelé v čele s manželi Leichtovými, podpořené...


Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze
17.09.

Hudebník WURST, který jako zpěvačka Conchita Wurst vyhrál Eurovizi, vystoupí v Praze

Extravagantní vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která v roce 2014 za velkého rozruchu vyhrála soutěž Eurovize,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru