Michal Prokop přibližuje své ztráty a návraty

Po vzpomínkách Luboše Andršta pokračuje nakladatelství Galén ve vydávání vzpomínkových publikací českých hudebníků. Dalším na řadě je Michal Prokop, bilanční rozhovor s ním se na pultech objeví koncem října.

Název vzpomínek rockového zpěváka Michala Prokopa ZTRÁTY A NÁVRATY přesně vystihuje jeho více než padesátiletou kariéru. Publicista Michal Bystrov se s ním setkával téměř dva roky. Vznikla tak kniha, která podrobně mapuje hudebníkův osobní i umělecký život. Nechybí pohled na Prokopovo desetileté působení v politice i moderování televizního pořadu Krásný ztráty. Stěžejní však zůstávají muzika a lidé kolem ní.



Knižní rozhovor opisuje obdivuhodný oblouk od anglicky zpívaného debutového alba Blues In Soul přes spolupráci s Josefem Kainarem na desce Město Er a přes léta tápání v „popíku" až ke šťastnému objevu té pravé pěvecké polohy. Uprostřed šedivého husákovského Československa se v roce 1984 zrodil „nový" Michal Prokop, jehož písně plné městské lyriky zlidověly. Tisíce návštěvníků jeho koncertů s ním dodnes zpívají nejen „Funebráky" a „Bitvu o Karlův most", ale i další hity, které zalezly pod kůži několika generacím posluchačů.

Knihu v grafické úpravě Karla Halouna a Luďka Kubíka zahajuje předmluva Jiřího Černého. Najdeme v ní i komentáře Prokopových kolegů, diskografii, řadu fotografií a dobových dokumentů. Michal Prokop ji uzavírá stručně: „Měl jsem v životě asi kliku, protože až na několik smolných let se mi podařilo pracovat v profesi, která je zároveň mým koníčkem, a potkal jsem úžasné lidi."

Knihu by Galén rád oficiálně představil na festivalu Blues Alive 2020 v Šumperku a na tradičním vánočním koncertě Michala Prokopa v pražské Arše 22. prosince 2020.

Související obsah:

» Michal Prokop je Sto roků na cestě   (Joe Stramr, 17. 08. 2012)
» Michal Prokop si pozval na křest řadu hostů   (Karel Souček, 15. 12. 2012)
» Milovníci Michala Prokopa mají o vánoční dárek postaráno   (Karel Souček, 11. 12. 2014)
» „Michal Prokop je člověk, který si v životě vybudoval renomé nejen hudebním talentem,“ tvrdí houslista Jan Hrubý.   (Karel Souček, 03. 07. 2017)
» Michal Prokop přibližuje své ztráty a návraty   (Karel Souček, 13. 10. 2020)
» Michal Prokop byl pozorným a akčním hostitelem Krásných ztrát Live   (Karel Souček, 17. 07. 2017)
» Michal Prokop: Už je to napořád!   (Jiří Hroněk, 16. 12. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
17.10.

Nové album Island Mint s názvem Slun je venku

Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí 31. října v MeetFactory. Pražská indie...


Nick Mulvey okouzlil Prahu, Futurum se ponořilo do jemné melancholie i radostné energie
16.10.

Nick Mulvey okouzlil Prahu, Futurum se ponořilo do jemné melancholie i radostné energie

Vyprodané pražské Futurum se 13. října 2025 rozeznělo jedinečným zvukem britského písničkáře...


Na Colours of Ostrava se po třech letech vrací populární americké duo
16.10.

Na Colours of Ostrava se po třech letech vrací populární americké duo

Organizátoři festivalu Colours of Ostrava pokračují v třetí dekádě své existence. Nově však již bez hlavní...


Festival Mighty Sounds přidává ikony skate punku
16.10.

Festival Mighty Sounds přidává ikony skate punku

Nový přírůstek do line-upu festivalu Mighty Sounds má potenciál být jedním z headlinerů. Účast totiž potvrdila americká...


Naděje na nejlepší show roku stále žije
16.10.

Naděje na nejlepší show roku stále žije

V polovině roku oběhl planetu záznam ze show Parkway Drive. Zpěvák Winston McCall stojící na visuté plošině...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Giants and Monsters
01.10.

Giants and Monsters

» Helloween

Giants and Monsters je název sedmnáctého studiového alba powermetalových...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru