Mexické vlny dorazily na Okoř

V sobotu 24. srpna rozezvučel podhradí starobylé zříceniny Okoř  již 19. ročík rodinného stejnojmenného open-air festivalu. Dle některých legend magická louka pod hradem, se až do pozdních večerních hodin proměnila ve zpívající a tančící barevné mraveniště. Počasí organizátorům i návštěvníkům přálo a zážitek z této povedené akce ještě víc umocnilo.

Na pódiu se představila řada interpretů české hudební scény, napříč žánry i generacemi. Nechyběli Pavel Callta, Jaroslav Uhlíř či Marek Ztracený. Vystoupily i kapely Žlutý pes, Vypsaná fixa, Tata bojs a Děda Mládek Illegal Band. Nečekané překvapení připravila svým fanouškům skupina Divokej Bill, kdy se svou ohnivou show přivedla nejednoho diváka k němému úžasu. Publikum zpívalo, skandovalo, skákalo a hned několika mexických vln se dočkala i skupina Mig 21.



Organizačně to byl festival solidně zvládnutý. Pozitivně vnímám komornější charakter akce, na rozdíl od velkoformátových festivalů s vícero pódii. Díky technickým přestávkám mezi jednotlivými vystoupeními si tak fanoušci mohli užít chvílku klidu a relaxu. Nechyběly ani aktivity a zázemí pro děti, včetně indiánské vesničky, oázy přírody a klidu, stranou od hlavního dění. Stánky s občerstvením nabídly obvyklé koncertní menu, povětšině s tradičně nadsazenými cenami jídla i pití.

Novinkou letošní Okoře byly cashless náramky, které jsou vidět na podobných akcích čím dál víc. Přes prvotní pochyby musím konstatovat, že u nabíjecích bezhotovostních stanic se fronty netvořily a vše probíhalo hladce. Stanové městečko bylo letos přemístěno, na rozdíl od předchozích ročníků, podstatně dál, což vyvolalo řadu rozhořčených reakcí.

Davy aplaudujících fanoušků potvrdily, že festival Okoř nabízí rozmanitou hudební puzzle, ze které si vybere příznivec jak rocku, tak indie, punku, country, R&B, soulu i alternativy. Letní festivalová sezona se pomalu chýlí ke konci, ale za rok se těšíme znovu na viděnou!
Autor textu a fotografií: Zuzana Juskaninová
GALERIE

Související obsah:

» Organizátoři Okoře začínají malovat trávu, oblohu i sluníčko   (Karel Souček, 27. 07. 2013)
» 17. ročník festivalu Okoř se šťávou odtajnil své triumfy   (Jiří Hroněk, 17. 03. 2015)
» JELENi se vrací ke kořenům, nejen na Okoři…   (Karel Souček, 21. 08. 2016)
» „Okoř je místo, které má velké kouzlo,“ tvrdí Xindl X   (Karel Souček, 08. 08. 2016)
» Jubilejní festival Okoř a jeho věrné hvězdy   (Karel Souček, 04. 07. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
18.05.

Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery

V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních koncertních večerů. České kapely...


Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct
17.05.

Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct

V baru U Kouřícího Králíka v Brně se děly věci! Nabídl večer, který měl všechno, co od malého klubového...


Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
17.05.

Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?

Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství interpretů napříč žánry a orientace v programu...


Skillet rozproudili Forum Karlín
16.05.

Skillet rozproudili Forum Karlín

Dne 9. května 2026 se ve Foru Karlín odehrála nezapomenutelná hudební událost, která přilákala množství fanoušků...


Dechové nástroje místo kytar: Ottone Pesante v Praze a Brně
16.05.

Dechové nástroje místo kytar: Ottone Pesante v Praze a Brně

Pražský klub Cross a brněnský Kabinet Múz bude hostit jeden z nejoriginálnějších koncertů letošního jara. Do Prahy...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...