Metronome festival, uvádí další hvězdu. Ikonickou legendu garážového stylu, Skeptu

Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby Skepta i Addict by NobodyListen obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy!

Skepta je ikonickou legendou londýnského garážového stylu grime a jejím nejvýraznějším tahounem. Šanci zažít jeho divokou show mají mimo jiné všichni, kteří se nedostali na jeho letošní vyprodaný koncert v pražském Forum Karlín. Skeptovo letošní album „Ignorance Is Bliss" si vysloužilo velmi pozitivní reakce. Často se v nich opakovala mantra, že přináší typický londýnský zvuk, který je temný a náladový, stejně tak i drzý a inovativní. Je nepřehlédnutelný element grime scény a její nejvýraznější tahoun, jehož koncerty se často zvrhnou v divoký mejdan. Deskou navazuje na úspěch alba "Konnichiwa”, které kolem něj v roce 2016 strhlo dodnes trvající mánii.

Joseph Junior Adenuga Jr. (1982) alias Skepta pochází z Londýna, stejně jako jeho definující hudební styl grime vycházející z hip hopu, UK garage nebo jungle. Vydává pod svým vlastním labelem Boy Better Know a zaslouženě je jednou z nejvýraznějších ikon tohoto žánru. Řadí se mezi nejvlivnější umělce v Británii obecně a je mimo jiné považován za módní ikonu budoucnosti. Se svojí deskou „Konnichiwa" z roku 2016 vyhrál Mercury Prize a strhl sní kolem sebe dodnes trvající mánii. V nastoleném tvůrčím režimu pokračuje i zatím posledním vydaným albem „Ignorance Is Bliss" z května 2019, která přináší typický londýnský zvuk plný temnoty a náladovosti, stejně jako charakteristické drzosti a inovativnosti.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru