Marpo a jeho TroubleGang vyprodali Karlín a začali přepisovat dějiny českého rapu

Včerejší podvečer se karlínskými ulicemi valila masa fanoušků s černobílými vlajkami, šátky a nadšeným zápalem v očích. Ulicí se nesla hesla jako „Trouble – Gang", provolávalo se „TroubleGang nebo nic" nebo provařené „Už je to tady". Nešlo o oslavu státního svátku nebo studentské vyjádření nesouhlasu se současnou politickou situací, důvod byl mnohem prozaičtější. V pražském Foru Karlín se sešla jedna ohromná rodina, TroubleGang Army nejslavnějšího českého rappera současnosti a vyhlášeného krále metafor Otakara Petřiny alias Marpa.

Že půjde o mega show bylo jasné už od spuštění prodeje vstupenek. Po VIP vstupech se okamžitě zaprášilo, obyčejné vstupenky se vyprodaly po pár týdnech. Marpo už dávno není „jenom" hudebník a bubeník z kapely Chinaski. Svým jedinečným přístupem k fanouškům a především poctivou prací a upřímným projevem si on i jeho TroubleGang crew získávají příznivce snadno a s grácií. Sám Marpo tenhle fakt komentuje na svých oficiálních stránkách: „Vybudovali jsme movement, kterej se nebojim říct v Evropě nemá obdoby. Rodina se rozrostla z desítek na stovky, ze stovek na tisíce a z tisíců dál. Svým způsobem se to zdá pořád jako sen. Když jsem snil o vyprodaným Lucerna Music Baru, potom přišlo SaSaZu, což si pamatuju byly mega nervy a moc jsme tomu nevěřili. Pak přišla Malá sportovní hala, kdy už si všichni mysleli, že sem se zbláznil a pak hned záhy na to Forum Karlín, který bylo měsíc před akcí vyprodaný." Marpo navíc oznámil další novinku a to, že se s TroubleGang crew stanou pro příští rok headlinery tradiční studentské oslavy jara Majáles!

Před zahájením koncertu se Marpo a kluci z TroubleGangu setkali s fanoušky v horním patře Fora Karlín, skoro dvě hodiny se se svými příznivci trpělivě fotili a podepisovali nespočet placek, plakátů a fotek. Samotná show začala v deset hodin večer.

Nejprve zazněla smutná balada Už nikdy, pak spadla opona a většině návštěvníků souběžně čelist, protože se jim naskytl pohled na mega scénu z futuristického konce světa. Ti, kdo zažili dubnový koncert v Malé sportovní hale poznali, že základ celého vizuálu je stejný, přibyla socha svobody a nové projekce. Nechyběly ohně a ustaraný a pečlivý pyrotechnik, který nás novináře varoval, kde a kdy si dát při pohybu u scény pozor. Následoval příval energie, střídání divočiny a rozvážných textů, vše v nádherné souhře s projekcemi a světly. Dohromady zaznělo přes dvacet pecek, včetně hitů jako Bitches, Wolfpack, Zvedám, Už držej hubu nebo Všude kde jsem byl. Zazněly smutné věci jako Táta, pozvání přijal Ektor a s kluky to rozjel při singlu Mladá krev. Slyšeli jsme také naprostou novinku Podle sebe.

První část večera končila kolem půl dvanácté, poté se skalní fanoušci vydali na after party v holešovickém Sasazu. Tam neuvěřitelná jízda pokračovala, pánové zvládli na pohodu odehrát v podstatě ještě jedno vystoupení. V Sasazu jsme se dozvěděli, že IronKap je čerstvě svobodný (a Marpo vyzval přítomné dámy, ať zváží tuto novou situaci), pár lahví šampaňského padlo při křtu nových alb Neony a Prachy Nejsou Problém členů TroubleGang crew IronKapa a Wohnouta. Kolem druhé hodiny vystoupení pomalu končilo, večírek ale rozhodně ještě ve svém závěru nebyl. Marpo se svým týmem poděkoval všem za podporu a opět kladl důraz na to, jak nesmírně si svých fanoušků váží: „Bez vás bych tu nebyl. Díky za podporu na cestě, kterou jsem si zvolil. Směr O2 Arena 2018!"   


GALERIE

Související obsah:

» „Je čas mířit výš!“ říká Marpo o připravované show v pražském Foru Karlín   (Karolína Košařová, 06. 09. 2016)
» Deset let je už Marpo ve hře. Chystá největší hiphopový koncert.   (Karel Souček, 12. 06. 2014)
» Král metafor Marpo představil své album Lone Survivor ve velkém stylu: Dokážeš všechno, co chceš!   (Karolína Košařová, 23. 04. 2016)
» Marpo dokončuje desku a chystá se na turné   (Karel Souček, 11. 09. 2013)
» R!OT   (Jitka Fialková, 12. 10. 2013)
» Nový hlas renesančního rapera Marpa   (Lukáš Vlasák, 27. 06. 2013)
» Marpo věří, že letošní rok bude stejně úspěšný jako ten loňský   (Karel Souček, 10. 01. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kolegové, příbuzní a známí vzpomínají na Karla Zicha s láskou
27.11.

Kolegové, příbuzní a známí vzpomínají na Karla Zicha s láskou

Po memoárech Luboše Andršta a Michala Prokopa vydává nakladatelství Galén další knihu o českých muzikantech. Tentokrát...


Vašo Patejdl si na své první vánoční album pozval řadu hostů
27.11.

Vašo Patejdl si na své první vánoční album pozval řadu hostů

Moje československé Vianoce je název vůbec prvního vánočního alba slovenského zpěváka, hudebníka, textaře...


Dva vizionáři, Lenka Dusilová a Viktor Tauš, natočili Vlákna
26.11.

Dva vizionáři, Lenka Dusilová a Viktor Tauš, natočili Vlákna

Za první videoklip ze svého nového alba Řeka si Lenka Dusilová zvolila syrovou triphopovou píseň Vlákna....


Vrtulník Michael V. připravuje novou On Air/Line show
26.11.

Vrtulník Michael V. připravuje novou On Air/Line show

Hvězda skupiny J.A.R. a rádia i televize 90. let Vrtulník Michael V. oslaví letos 40 let na scéně natočením nové...


Při křtu nové desky dodrželi Adam Plachetka a Vojta Dyk sociální distanc
25.11.

Při křtu nové desky dodrželi Adam Plachetka a Vojta Dyk sociální distanc

V úterý 24. listopadu pokřtil český basbarytonista Adam Plachetka své nové muzikálové album...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru