Marpo a jeho TroubleGang vyprodali Karlín a začali přepisovat dějiny českého rapu

Včerejší podvečer se karlínskými ulicemi valila masa fanoušků s černobílými vlajkami, šátky a nadšeným zápalem v očích. Ulicí se nesla hesla jako „Trouble – Gang", provolávalo se „TroubleGang nebo nic" nebo provařené „Už je to tady". Nešlo o oslavu státního svátku nebo studentské vyjádření nesouhlasu se současnou politickou situací, důvod byl mnohem prozaičtější. V pražském Foru Karlín se sešla jedna ohromná rodina, TroubleGang Army nejslavnějšího českého rappera současnosti a vyhlášeného krále metafor Otakara Petřiny alias Marpa.

Že půjde o mega show bylo jasné už od spuštění prodeje vstupenek. Po VIP vstupech se okamžitě zaprášilo, obyčejné vstupenky se vyprodaly po pár týdnech. Marpo už dávno není „jenom" hudebník a bubeník z kapely Chinaski. Svým jedinečným přístupem k fanouškům a především poctivou prací a upřímným projevem si on i jeho TroubleGang crew získávají příznivce snadno a s grácií. Sám Marpo tenhle fakt komentuje na svých oficiálních stránkách: „Vybudovali jsme movement, kterej se nebojim říct v Evropě nemá obdoby. Rodina se rozrostla z desítek na stovky, ze stovek na tisíce a z tisíců dál. Svým způsobem se to zdá pořád jako sen. Když jsem snil o vyprodaným Lucerna Music Baru, potom přišlo SaSaZu, což si pamatuju byly mega nervy a moc jsme tomu nevěřili. Pak přišla Malá sportovní hala, kdy už si všichni mysleli, že sem se zbláznil a pak hned záhy na to Forum Karlín, který bylo měsíc před akcí vyprodaný." Marpo navíc oznámil další novinku a to, že se s TroubleGang crew stanou pro příští rok headlinery tradiční studentské oslavy jara Majáles!

Před zahájením koncertu se Marpo a kluci z TroubleGangu setkali s fanoušky v horním patře Fora Karlín, skoro dvě hodiny se se svými příznivci trpělivě fotili a podepisovali nespočet placek, plakátů a fotek. Samotná show začala v deset hodin večer.

Nejprve zazněla smutná balada Už nikdy, pak spadla opona a většině návštěvníků souběžně čelist, protože se jim naskytl pohled na mega scénu z futuristického konce světa. Ti, kdo zažili dubnový koncert v Malé sportovní hale poznali, že základ celého vizuálu je stejný, přibyla socha svobody a nové projekce. Nechyběly ohně a ustaraný a pečlivý pyrotechnik, který nás novináře varoval, kde a kdy si dát při pohybu u scény pozor. Následoval příval energie, střídání divočiny a rozvážných textů, vše v nádherné souhře s projekcemi a světly. Dohromady zaznělo přes dvacet pecek, včetně hitů jako Bitches, Wolfpack, Zvedám, Už držej hubu nebo Všude kde jsem byl. Zazněly smutné věci jako Táta, pozvání přijal Ektor a s kluky to rozjel při singlu Mladá krev. Slyšeli jsme také naprostou novinku Podle sebe.

První část večera končila kolem půl dvanácté, poté se skalní fanoušci vydali na after party v holešovickém Sasazu. Tam neuvěřitelná jízda pokračovala, pánové zvládli na pohodu odehrát v podstatě ještě jedno vystoupení. V Sasazu jsme se dozvěděli, že IronKap je čerstvě svobodný (a Marpo vyzval přítomné dámy, ať zváží tuto novou situaci), pár lahví šampaňského padlo při křtu nových alb Neony a Prachy Nejsou Problém členů TroubleGang crew IronKapa a Wohnouta. Kolem druhé hodiny vystoupení pomalu končilo, večírek ale rozhodně ještě ve svém závěru nebyl. Marpo se svým týmem poděkoval všem za podporu a opět kladl důraz na to, jak nesmírně si svých fanoušků váží: „Bez vás bych tu nebyl. Díky za podporu na cestě, kterou jsem si zvolil. Směr O2 Arena 2018!"   


GALERIE

Související obsah:

» „Je čas mířit výš!“ říká Marpo o připravované show v pražském Foru Karlín   (Karolína Košařová, 06. 09. 2016)
» Deset let je už Marpo ve hře. Chystá největší hiphopový koncert.   (Karel Souček, 12. 06. 2014)
» Král metafor Marpo představil své album Lone Survivor ve velkém stylu: Dokážeš všechno, co chceš!   (Karolína Košařová, 23. 04. 2016)
» Marpo dokončuje desku a chystá se na turné   (Karel Souček, 11. 09. 2013)
» R!OT   (Jitka Fialková, 12. 10. 2013)
» Nový hlas renesančního rapera Marpa   (Lukáš Vlasák, 27. 06. 2013)
» Marpo věří, že letošní rok bude stejně úspěšný jako ten loňský   (Karel Souček, 10. 01. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová,  Letní kapela nebo Lisa O’Neill
22.02.

Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména, nechybí Dusilová, Letní kapela nebo Lisa O’Neill

Polička patří k nejhkrásnějším českým městům. Právě k jehdo historickým hradbám se již posedmnácté sjedou hudebníci...


Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru